Zomato Hesap Silme Zomato Üyelik İptali

Zomato ülkemizde son yıllarda en fazla popülerleşen restoran veya mekan bulma uygulamaları arasında yer almaktadır. Zomato uygulamasının en sevilen özelliğinin mekanlar hakkında ve mekanlardaki fiyat aralığı hakkında bilgi vermesidir diyebiliriz. Bu özelliği uygulamanın daha fazla dikkat çekmesini sağlamıştır. Yalnız her büyük uygulamada yaşandığı gibi Zomato’da da üyelik açanlar olduğu gibi üyeliklerini silen kişiler de vardır. Bizde yazımızda sizlere Zomato hesabınızı nasıl sileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde uğraşmadan hesabınızı rahatlıkla silebilirsiniz.

Zomato Üyelik İptali
Zomato Üyelik İptali

Zomato Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Zomato hesap silme Zomato üyelik iptali için aşağıdaki aşamaları gerçekleştirebilirsiniz.

  • Zomato üyelik iptali işlemi için ilk başta internet tarayıcınızdan Zomato sitesine girin.
  • Burada Zomato hesabınıza giriş yapın. Zomato hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan isminizin üzerine tıklayarak Ayarlar bölümüne gelin.
  • Burada profil resminizin altında yer alan Güvenlik seçeneğin tıklayın. Sonrasında Hesabımı Sil butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Bu butona tıkladıktan sonra sizden şifre bilgilerinizi isteyebilir. Bu bilgileri girerek siteden üyeliğinizi ilebiirsiniz.

Zomato Hesabım Hemen Silinir Mi?

Bu sorunun cevabı da kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Çünkü çoğu kullanıcı bir anlık kızgınlıkla hesaplarını kapatıyorlar sonra geri alamıyorlar. Zomato hesabınızı kapatma talimatı verdikten sonra 30 gün içerisinde giriş yapmazsanız hesabınız gerçekten kapatılır. Eğer bu süre içerisinde uygulamadaki hesabınıza giriş yaparsanız hesabınızın kapanma isteği iptal olur. Fakat 30 gün boyunca hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmazsanız hesabınız bu 30 günün sonunda tamamen silinecektir.

Yorum yapın