Yemeksepeti Üyelik Nasıl Kapatılır?

Yemeksepeti Üyeliğini Kapatma İşlemleri

Yemeksepeti üyeliğini kapatma işlemleri, Yemek Sepeti sitesinde üyeliği bulunan kişilerin başvurduğu bir işlemdir. Yemek Sepeti, ülkemizde en fazla kullanılmakta olan, yemek siparişinin verildiği bir sitedir. Kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren büyük bir ilgiyle karşılanan ve her geçen yıl kullanıcısını arttıran Yemek Sepeti, günümüzde de yoğun olarak kullanılmaktadır fakat bazı durumlarda site kullanıcıları üyeliğini iptal etmek istemektedir. Bu durumda da üyelik kapatma işlemi gerçekleştirilmelidir. Yemek Sepeti uygulaması tamamıyla ücretsiz olarak hizmet vermektedir ancak kimi kişiler kullanmayacakları bir sitede üyeliklerinin devam etmesini doğru bulmadığından dolayı iptal gerçekleştirmektedir.

Yemek Sepeti çevrimiçi kullanılan bir sitedir. Kişilerin sitede üyelik açmasından sonra sunulan seçenekler içinden, dilediği yerden yemek siparişi verebilmesi mümkündür. Çünkü Yemek Sepeti’nin bünyesinde zincir restoranlar dahil pek çok restoran ve gıda işletmesi yer almaktadır. Bu sayede site ve uygulama kullanıcıları, bulundukları konuma yemek siparişi yapabilmektedir.

Yemeksepeti Nedir?

Yemek Sepeti, çevrimiçi kullanılabilen bir yemek sipariş sitesi ve mobil uygulamasıdır. Sektöre girdiği ilk yıllarda yalnızca web sitesi üzerinden hizmet veren Yemek Sepeti daha sonra mobil uygulamasıyla da hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle Yemek Sepeti uygulamasını mobil cihazlarına indiren kişiler, bulundukları her yere yemek sipariş edebilme fırsatına sahip olmuştur. Günümüzde de Yemek Sepeti hem web sitesi üzerinden hem de mobil uygulaması üzerinden hizmet sağlamaktadır. Yemeksepeti üyeliğini kapatma işlemleri de bu hizmetten artık yararlanmak istemeyen kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yemeksepeti Çalışma Sistemi

Yemek Sepeti sitesinin farklı bir çalışma sistemi bulunmaktadır. Öncelikle kişiler burada bir üyelik hesabı açmak zorundadır. Üyelik hesabı açmayan ve kullanıcı giriş yapmayan kişilerin yemek siparişi verebilmesi mümkün değildir. Yemek Sepeti’ne üye olmayan kişiler restoran görüntülemesi ve benzeri gibi işlemleri yapabilmektedir ancak kesinlikle yemek siparişi verememektedir. Yemek siparişinde bulunacak olan kişilerin kesinlikle önce üyelik hesabı açması gereklidir.

Yemek Sepeti’nde üyelik açan kişilerden öncelikle adres bilgisi istenmektedir. Çünkü kaydedilen adrese göre faaliyet gösteren restoranların listelemesi yapılmaktadır. Kişiler de listelenen bu restoranlar içinden online olarak sipariş verebilmektedir. Yemeksepeti üyeliğini kapatma işlemleri gerçekleştiren kişiler, yemek siparişinde bulunamamaktadır.

yemek sepeti üyelik iptali
Yemeksepeti Üyelik Nasıl Kapatılır?

Yemeksepeti Sipariş Verme

Bir kişinin Yemek Sepeti sitesi ve uygulaması üzerinden sipariş verebilmesi için üyelik açma zorunluluğu ve adres girme zorunluluğu bulunmaktadır. Her bir üye, adres özelliğine göre farklı restoranlarla karşılaşmaktadır. Söz konusu adrese teslimat yapan restoranların minimum sipariş tutarları da ekranda belirtilmektedir. Böylelikle Yemek Sepeti kullanıcıları, gerekli olan her bir bilgiye kolaylıkla ulaşabilmekte ve siparişlerini buna göre verebilmektedir. Uygulama ve web sitesi içerisinde restoran bilgileri, puanları, hızları, menü ve yemek fiyatları gibi bilgiler tüm kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Yemeksepeti üyeliğini kapatma işlemleri gerçekleştirmiş olan kişiler bu bilgilerin bir kısmına erişim sağlayabilmektedir.

Yemeksepeti Üyeliğini Kapatma İşlemleri Yapma

Yemeksepeti hesap kapatma işlemleri, site üzerinden ya da uygulama üzerinden gerçekleştirilememektedir. Hesaplarını kapatmak isteyen kişilerin sitenin yetkilileri ile görüşmesi gerekmektedir. Çünkü Yemek Sepeti, kullanıcılarının deneyimlerine önem veren bir kuruluş olduğu için kişilerin bu üyeliklerini neden sonlandırmak istediklerini de öğrenme amacına girmektedir. Bu nedenle de uygulama ya da internet üzerinden Yemeksepeti üyeliğini kapatma işlemleri yapılamamaktadır. Bu işlemleri yapacak olan kişilerin Yemek Sepeti ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Yemek Sepeti üyeliğini kapatmak isteyen kişilerin 0212 359 18 00 numaralı telefonu araması ya da Yemek Sepeti’nin mail adresine taleplerini yazması gerekmektedir. Bu iletişim kanalları aracılığıyla Yemek Sepeti üyeliği kolaylıkla kapatılabilmektedir.

Yemek Sepeti sipariş iptali yazımızı okuyabilirsiniz. Yorumlardan bizlere sorular sorabilirsiniz.

“Yemeksepeti Üyelik Nasıl Kapatılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın