Yemek Sepeti Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır?

Yemek Sepeti Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır?

28 Mart 2020 0 Yazar: admin

Yemek Sepeti sipariş iptal etme işlemi için firma tarafından öngörülmüş farklı kanallar bulunmaktadır. Yemek Sepeti online olarak bulunduğunuz lokasyona hizmet veren restoranlardan adresinize yemek siparişi verebileceğiniz bir platformdur. Oldukça faydalı bir platform olmakla birlikte siparişten vazgeçmek veya sipariş gelmeden önce adresten ayrılmak zorunda kalmak gibi durumlarda sipariş iptali gerekebilmektedir. Bu durumlarda yapmanız gereken işlem oldukça kolaydır. Yemek Sepeti sipariş iptali için öngörülen kanallardan birisi ile iletişim kurduktan sonra yemek siparişi iptal işlemi talep ettiğiniz takdirde işleminiz kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu kanallar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Yemek Sepeti Canlı Yardım Hattı: Platformun ana sayfasında bulunmaktadır. Canlı destek alarak yetkililerden iletişim iptali talep edebilirsiniz.
  • Yemek Sepeti Destek Hattı: 444 5 445 numaralı destek hattını arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Firmanın destek hattı 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.
  • Yemek Sepeti E-Posta Adresi: info@yemeksepeti.com adresine e-posta göndererek sipariş iptali talep edebilirsiniz.
yemek sepeti sipariş iptali nasıl yapılır

Yemek Sepeti Sipariş İptali Para İadesi Nasıl Gerçekleştirilir?

Yemek Sepeti sipariş iptalinde para iadesi, kullanıcıların özellikle kafalarını karıştıran hususlardan birisidir. Yemek Sepeti platformunda kapıda ödeme imkanı bulunmaktadır. Ancak pek çok kullanıcı daha kolay bir yöntem olması sebebiyle online olarak ödeme yapmayı tercih etmektedir. Bu durumda da para iadesi gündeme gelmektedir. Para iadesi hususuna dair bilmeniz gereken detaylar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Sipariş iptal işlemini çağrı merkezi veya canlı yardım hattı ile irtibat kurarak gerçekleştirdikten sonra firma çalışanları siparişi iptal etmektedir.
  • Ödemiş olduğunuz para ise hemen hesabınıza iade edilmektedir.
  • İadenin hesabınıza ne zaman yansıyacağı konusunda banka prosedürleri işlemektedir. Yani bankanız tarafından belirlenecektir.

Yemek Sepeti Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

Yemek Sepeti sipariş takibi işlemi, online olarak sunulan bir hizmet değildir. Pek çok kullanıcı siparişlerinde bir gecikme olduğunda doğrudan siteye yönelmekte ve siparişlerini takip etmek istemektedir. Ancak Yemek Sepeti sipariş için oluşturulan bir online takip kanalı bulunmamaktadır. Firma aracılığıyla verilen siparişlerde sipariş takibi yapmak için tercih edilebilecek kanallar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Yemek Sepeti Destek Hattı
  • Yemek Sepeti Canlı Yardım Hattı

Bunun yanında kişilerin siparişinin geç ulaşması halinde iptal hakkı bulunmaktadır. Belli bir sürenin üzerince geciken siparişlerde, sipariş sayfasında iptal butonu belirmektedir.

Yemek Sepeti Siparişinden Ürün Çıkartma Nasıl Yapılır?

Yemek Sepeti siparişten ürün çıkartma işlemi de, sipariş iptali hizmeti ile aynı prosedürde işlemektedir. Yani Yemek Sepeti canlı yardım hattı veya destek hattı ile iletişime geçmeniz ve ürünü sepetten çıkarmayı talep etmeniz gerekecektir. Ardından yetkililer ürünü siparişten çıkararak derhal para iade işlemi gerçekleştirecektir. Ancak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi Yemek Sepeti paranızı derhal iade etse de, paranızın hesabınıza yatma süresi bankanıza bağlıdır. Bu nedenle bu konu hakkında herhangi bir süre verilememektedir. Bankanızla iletişim kurarak süre hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yemek Sepeti Siparişe Ürün Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yemek Sepeti siparişine ürün ekleme işlemi, yalnızca kapıda ödeme ile yapılan işlemlerde söz konusu olabilmektedir. Bu durumda yalnızca destek hattı veya canlı yardım hattı ile iletişime geçerek ürün ekleme talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Ancak Yemek Sepeti sipariş ödemesi online kredi kartı ile gerçekleştirildiyse, ürün ekleme imkanınız bulunmamaktadır. Bu durumda yapmanız gereken yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde platform yetkilileriyle iletişime geçmek ve siparişinizi iptal ettirmektir. Daha sonra eklemek istediğiniz ürünleri de sepetinize ekleyerek  platform üzerinden yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.