Xbox Üyelik Silme

Xbox üyelik silme, hesap kaldırma için bir kaç yöntemden sizlere bahsedeceğiz. Xbox bir konsoldur ve dünya üzerinde en fazla satan konsollar arasında yer alıyor diyebiliriz. Xbox konsolu kullanabilmek için profil eklemeniz gerekir. Eklediğiniz profili değiştirebilir veya silebilirsiniz. Xbox’a eklediğiniz profil sizin Xboz hesabınız olacaktır. Yazımızda sizlere Xbox hesabınızı sileme hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde hesabınızı rahatlıkla silebilirsiniz.

Xbox Hesabı Nasıl Silinir?

Xbox hesabınızı Xbox konsolundan kaldırmak şu işlemleri yapmanız gerekmektedir.

ilk olarak hesabınızdan Ayarlar bölümüne gidin. Sonrasında Sistem seçeneğine tıklamalısınız. Burada yer alan seçeneklerden Depolama Alanı bölümüne tıklayın. Yalnız eğer konsolonuzda herhangi bir harici depolama cihazı bağlı değilse Sabit Sürücü seçeneğini seçebilirsiniz.Eğer Harici depolama kullanıyorsanız Tüm Cihazlar seçeneğine tıklayın. Burada ise Profiller seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan profillerden silmek istediğiniz Xbox profiline tıklayın. Sonrasında Sil seçeneğini seçin. Sil seçeneğinde yer alan;
-Yalnızca Profili Sil seçeneği Xbox profilini silecektir fakat kaydedilen oyunları ve alınan başarıları silmeyecektir.
-Profil ve Öğeleri Sil seçeneği ise hem Xbox profilinizi hem de kaydettiğiniz oyunlarla bulunan bütün verileri siler.

xbox hesap silme - üyelik kapatma
xbox hesap silme – üyelik kapatma

Xbox Hesap Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Xbox hesap silme işlemi sırasında en fazla dikkat etmeniz gereken konulardan birisi; hesaba dair her şeyi mi silmek istiyorsunuz yoksa sadece hesabı mı silmek istiyorsunuz? Eğer hesaba dair yer alan her şeyi silmek istiyorsanız Profil ve Öğeleri Sil seçeneğine tıklamanız gerekir. Eğer sadece hesabı silip oyunların ve skorların kalmasını istiyorsanız Yalnızca Profili Sil seçeneğine tıklamalısınız.

Yorum yapın