Whatsapp Web Nasıl İptal Edilir?

Whatsapp Web’den Çıkış Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web iptal işlemleri, bilgisayar ya da tabletler üzerinden açılan Whatsapp hesaplarınızın kapatılması olarak bilinmektedir. Whatsapp Web iptali için hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzdan işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.

Whatsapp Web uygulaması, telefonunuz ile bilgisayar entegre işleminin yapılması ile sağlanmaktadır. Bunun için telefonunuzun Whatsapp kısmında yer alan kare kodun bilgisayar ile eşleşmesi ve her iki cihazda da internet bağlantısı olmasını gerektirmektedir.

Whatsapp Web uygulamasının bilgisayar üzerinden kullanılması sayesinde dosyaların aktarılması ya da mesajlaşmanın hız kazanması gibi avantajlar da sağlanmış olmaktadır. Fakat bu noktada Whatsapp gizlilik ve güvenlik detaylarına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Whatsapp Web uygulama olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda doğrudan tarayıcı üzerinden de kullanılabilmektedir. Bunun için gerekli olan tek şey internet bağlantısıdır. Her cihaz ile tarayıcıdan açılması mümkün olmaktadır.

Whatsapp Web Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web’in bilgisayardan kullanılması iki şekilde sağlanabilmektedir:

  • Birinci yol uygulamanın bilgisayara indirilmesidir. Whatsapp uygulamasının resmi web sitesi üzerinden indirilen uygulama açıldıktan sonra telefonun Whatsapp ayarlar kısmındaki kare kod okunarak entegre edilebilmektedir.
  • İkinci yol ise tarayıcıdan doğrudan Whatsapp Web sayfasına giriş yapmaktır. Bu yol her cihaz ile uyumlu olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Entegre edilmesi için yine aynı şekilde kare kod okunması gerekmektedir.

Bu iki yolda da Whatsapp oturumunun açılmasının ardından her zaman açık tut sekmesinin işaretlenmesi ile bir sonraki girişte kolaylık sağlanmaktadır. Fakat bu durum aynı zamanda konuşmaların bir başkası tarafından da okunmasına neden olacağı için tercih edilmemektedir.

Telegram Hesabı Silme Nasıl Yapılır

Whatsapp Web Başka Cihazda Açık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Whatsapp Web uygulamasının cihazda açık kaldığının anlaşılması, telefondan kullandığınız Whatsapp üzerinden anlaşılabilmektedir. Uygulamaya giriş yapılmasının ardından son oturum açılan cihazın IP numarası görüntülenebilmektedir.

Whatsapp ayarlar bölümünden de en son hangi cihazdan giriş yapıldığı ve oturumun ne kadar süre ile açık kaldığı gibi bilgilere erişim sağlanması mümkün olmaktadır. Bu nedenle önceden oturum açılması durumunda telefondan kontrol edilmesi önerilmektedir.

Whatsapp Web iptali sonrasında da bu adımların takip edilmesi gerekmektedir. Oturumun kapatıldığından emin olunması için iptal durumunun sonrasında da son çıkış yapılan tarihin kontrol edilmesi önerilmektedir.

Whatsapp Üzerindeki Kare Kod Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web kare kodun kullanılması, aynı Whatsapp hesabının güncel bir biçimde ya da aynı anda farklı cihazlardan açılması için gerekli olmaktadır. Kare kodlar her hesap için özel olarak kullanılmasının yanı sıra her giriş için de farklı olarak kullanılmaktadır.

Whatsapp uygulamasında kare kod aynı zamanda uçtan uca şifreleme için de kullanılabilmektedir. Sohbetlerin gizliliğinin korunması adına kare kod ile güvenlik ciddi bir şekilde sağlanmış olacaktır.

whatsapp web iptal etme nasıl yapılır
Whatsapp web iptali

Whatsapp Web İptal Etme Adımları Nasıldır?

Whatsapp Web iptal etme adımları, şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Hem telefon üzerinden hem de giriş yaptığınız cihaz üzerinden çıkış yapabilirsiniz.
  • Telefon üzerinden çıkış yapabilmek için Whatsapp uygulamasını açmanız gerekmektedir.
  • Uygulama içerisinde sohbetler sekmesinde yer alan diğer seçenekler kısmında giriş yapılması gerekmektedir.
  • Diğer seçenekler kısmı içerisinde Whatsapp Web bulunmaktadır. Bu bölüme giriş yapılmalıdır.
  • Son aşama olarak bu cihazdan çıkış yap sekmesini tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Bilgisayar üzerinden çıkış yapmak için oturumu her zaman açık tut sekmesinin işaretlenmediğinden emin olmanız gerekmektedir.
  • Sohbetler sekmesi üzerinden çıkış bölümünün seçilmesinin ardından da cihazlardan çıkış yapılabilmektedir.

Whatsapp Web iptali işlem adımları bu şekilde takip edildiğinde herhangi bir gizlilik ya da güvenlik problemi oluşmadan iptal işlemleri gerçekleşmiş olacaktır. Herhangi bir güvenlik açığı olmaması adına son çıkış yapılan gün ve tarihin kontrol edilmesi de etkili olmaktadır.

Yorum yapın