Wattpad Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Wattpad hesap silme işlemi oldukça kolaydır. Wattpad ülkemizde birçok kişi tarafından kullanılıyor. Özellikle genç yaştaki kullanıcı kitlesiyle dikkat çeken Wattpad, gençler arasında ünlü olan birçok yazarı barındırıyor. Ünlü olmaktan ziyade kafasındakileri kitaba bastırma imkanı bulamayanların da uğrak yeri durumunda. Kitlesinin genç olması aynı zamanda bir anlık yazılanlardan kurtulma isteğini de beraberinde getiriyor. Wattpad hesabı silme işlemine de insanlar tam bu noktada ihtiyaç duyuyor.

Wattpad üzerindeki profiliniz Google tarafından indeks aldığı için hesabı silmeniz en azından bir süre daha yazdıklarınızla anılmanıza sebep olabilir. Yine de herhangi bir sebepten dolayı Wattpad hesabınızı kapatmak ya da dondurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Wattpad Hesap Silme İşlemi (Adım Adım)

Hesabınızı kapatmadan önce, kapatınca neler olacağını iyi anlamanız gerekir. Çünkü bazı durumlarda verileriniz tamamen silineceği için bundan pişmanlık duyma ihtimaliniz var. Wattpad hesabınızı kapatmadan önce şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Kütüphaneleriniz ve okuma listeleriniz tamamen silinir.
 • Özel olarak veya herkese açık olarak gönderdiğiniz mesajlar silinir.
 • Yaptığınız yorumlar silinir.
 • Kullanıcı adınız ve diğer yazdıklarınız tamamen silinir.

Wattpad hesabınızı kullanmak için bilgisayarınızı, Android telefonunuzu ve iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonunuzu ya da tabletlerinizi kullanabilseniz de hesabınızı silmek için yalnızca internet sitesini kullanabilirsiniz.

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Sitenin sağ üst köşesindeki kullanıcı adınıza tıklayın.
 3. Ayarlar butonuna basın.
 4. Sayfanın en altına gelin.
 5. En alt sağ tarafta yer alan hesabı kapat ya da Close Account butonuna basın.
 6. Sizden istenilen zorunlu bilgileri doldurun.
 7. “Eminim, hesabımı kapatın” yazan kutucuğu işaretleyin.
 8. Şifrenizi girin ve onaylayın.
Web tarayıcısından Wattpad'e girditken sonra sağ taraftaki kullanıcı adınıza tıklayın ve Wattpad hesap silme işlemini başlatın.
Web tarayıcısından Wattpad’e girditken sonra sağ taraftaki kullanıcı adınıza tıklayın ve Wattpad hesap silme işlemini başlatın.
Wattpad hesap silme için geldiğiniz ikinci ekranda OK ile işaretlediğimiz ve kare içerisine aldığımız, aşağıda da linkini paylaştığımız butondan hesap kapatma işleminin son adımına geçin.
Wattpad hesap silme için geldiğiniz ikinci ekranda OK ile işaretlediğimiz ve kare içerisine aldığımız, aşağıda da linkini paylaştığımız butondan hesap kapatma işleminin son adımına geçin.

Hesabımın Kapandığını Nasıl Anlarım

Wattpad hesabınızı yukarıdaki adımları tamamladığınızda kapatmış olursunuz. Ancak bu kapatma işlemi siz yeniden girdiğiniz anda sonlandırılır. Yani hesabınız tekrar açılmış olur. Bu sebepten ötürü, hesabınızın kapanıp kapanmadığını anlamak için hesaba girmeniz yanlıştır. Onun yerine “https://www.wattpad.com/user/kapattinizkullaniciadiniz” linkinin sonundaki kalın ve italik yazdığımız “kapattiginizkullaniciadiniz” kısmına kendi kullanıcı adını yazmalı ve internet tarayıcısı üzerinde açmalısınız. Eğer linke girdiğinizde “Sayfa Bulunamadı” diyorsa, hesabınız kapanmış demektir.

Wattpad Hesap Kapatma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Wattpad hesabı nasıl silinir?

Wattpad hesabınızı tamamen silmeniz için destek platformu üzerinden iletişime geçmeniz gerekir. Anlattığımız yöntemle verileriniz tamamen silinmez. Sadece siz tekrar giriş yapana kadar hesabınızı siz dahil kimse göremez.

Wattpad hesabı silinir mi?

Wattpad hesabı kullanıcı destek platformu üzerinden iletişime geçtiğiniz takdirde silinebilir ancak bu çoğu zaman mümkün olmamaktadır.

Wattpad hesabı silinince ne olur?

Wattpad hesabını anlattığımız yöntemle kapattığınızda verilerinizin tamamı herkesten (siz dahil) gizlenir. Yani hiç kimse yazdıklarınızı, mesajlarınızı, yorumlarınızı ve beğendiklerinizi göremez.

Wattpad hesap sildikten sonra tekrar açılır mı?

Evet. Wattpad hesabınıza eski şifrenizle tekrar giriş yaptığınızda hesabınızı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Wattpad hesabı nasıl kapatılır?

Wattpad hesabınızı kapatmanız için Ayarlar > Hesabı Kapat adımlarını takip etmeniz gerekir. Daha detaylı adımlar için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Wattpad hesap silme linki nedir?

https://www.wattpad.com/user_close linki üzerinden, hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızı kapatabilirsiniz. Silmek için kullanıcı desteğiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Wattpad hesap silme telefondan yapılır mı?

Hayır. Uygulama üzerinden Wattpad hesabınızı kapatamaz ya da silemezsiniz. Bilgisayarlardaki web tarayıcılar üzerinden Wattpad’e girerek hesabınızı kapatmanız gerekir.

Yorum yapın