Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt sorgulama aboneler için kalan sürelerinin ve anlaşmalarının ne zaman biteceğini öğrenmeleri için yarar sağlamaktadır. Sadece abonelik olarak değil cihaz kampanyaları ya da telefon alımlarında da önemli olan Vodafone taahhüt sorgulama kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Vodafone Taahhüt Bedeli Cayma Bedeli Nedir?

Vodafone taahhüt bedeli cayma bedeli verilen taahhüdün yerine getirilmediği durumlarda sözleşmenin feshedilmesi için kullanılan anlamı ifade etmektedir. Bu kapsamda ilk başta yapılan taahhüt süresi henüz bitmeden sözleşmeden vazgeçilmek isteniyorsa oluşturulan cayma bedeli ödenerek taahhüt sona ermektedir.

Vodafone Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır?

Vodafone taahhüt bedeli sorgulama için çağrı merkezi kullanılabilir. Aynı zamanda Vodafone uygulaması üzerinden de Faturalım kısmından taahhüt bitiş süresi öğrenilmektedir. Uygulama üzerinden bitiş süresinin ne zaman olduğu net bir şekilde belirtilmektedir.

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Öğrenirim?

Vodafone cayma bedeli öğrenmek için 0542 542 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun yanında Vodafone uygulaması üzerinden de Faturalım kısmından yapılan taahhüt ile ilgili bilgiler ekranda yer almaktadır.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu

Vodafone taahhüt sorgulama kodu anlaşmanın ne kadar sonra biteceğini öğrenmek isteyenler için gerekli olabilir. Taahhüt süresini kod ile öğrenmek için telefonunuzun arama ekranına *7000# yazıp arama yaparak kalan süreyi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kaç Ay Taahhüdüm Kaldı

Vodafone kaç ay taahhüdüm kaldı sorusuna yanıt olarak müşteri hizmetleri ya da uygulama üzerinden yanıt bulabilirsiniz. Genelde yapılan sözleşmeler 12 ay ya da 24 ay olmaktadır.

Vodafone Taahhüt Bozma Bedeli

Vodafone taahhüt bozma bedeli cayma hakkı için alınan hizmete göre değişmektedir. Abonelikten satın alınan eşyalara kadar bozma bedeli toplam ücret üzerinden hesaplanmaktadır.

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Vodafone cayma bedeli hesaplama için;

 • İndirim,
 • Kalan cihaz taksitleri
 • Kayıt ücreti
 • Başvuru bedeli
 • Hizmet bedeli
 • Vergiler

Temel alınarak hesaplama yapılmaktadır. Eğer abonelik değil elektronik eşya alımı söz konusu ise kayıt, başvuru ve hizmet bedeli gibi kalemler hesaplamaya dahil edilmemektedir.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Vodafone taahhüt iptal etme hesaplanacak olan cayma bedelinin ödenmesine yol açacaktır. Cayma bedelini ödeyerek sözleşmeyi bitirmek istiyorsanız 0850 542 0 542 numaralı telefonu arayarak söz konusu anlaşmaya yönelik iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Vodafone Taahhüt Biterse Ne Olur?

Vodafone taahhüt biterse ne olur sorusu abonelikler için eski fiyata dönüş anlamına gelmektedir. Bu yüzden belirli bir kampanya kapsamında kullanılan abonelikler için taahhüt süresinin bitmesi sonrasında tekrar indirimli fiyattan yararlanılmak isteniyorsa yeni taahhüt yapılması gerekmektedir.

Vodafone Taahhüt Bitiş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone taahhüt bitiş tarihini öğrenmek için Vodafone uygulamasını kullanabilir ya da internet sitesine giriş yapabilirsiniz. İnternet sitesine veya uygulamaya giriş yaptıktan sonra Faturalım kısmını seçerek abonelikler için taahhüt bitişi için ne kadar süre kaldığını öğrenebilirsiniz. Aynı ekran üzerinden ne kadar süredir ödeme yapmakta olduğunuz da kolayca öğrenilecektir.

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone cayma bedeli öğrenme söz konusu hesaplamaların yapılarak cayma bedelinin tarafınıza bildirilmesi anlamı taşımaktadır. Bu kapsamda Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan 0542 542 00 00’ı arayabilirsiniz. Vodafone mağazaları üzerinden ve uygulamasından da yine cayma bedelini öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Süresi Bitiş Süresi Sorgulama

Vodafone taahhüt süresi bitiş süresi sorgulama online self servis ya da Vodafone Yanımda uygulaması kapsamında bitiş sürelerini hızlı bir şekilde öğrenebilmektedir. Bunun için;

 • Sözleşme bitiş tarihinin öğrenilmesi için ilk olarak online.vodafone.com.tr/yanimda adresine giriş yapılmalıdır.
 • Daha sonra telefon numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmalıdır.
 • Tarife ve paketler kategorisine giriş yapıldığında mevcut tarifeye ya da pakete göre bilgilere, sözleşmenin bitiş tarihine ekran üzerinden ulaşılacaktır.

Ekran üzerinden aynı zamanda sözleşmeden erken çıkış yapılması durumunda cayma bedeli miktarı da görüntülenecektir.

Vodafone yanımda uygulaması sayesinde de bitiş süresi sorgulama kolay şekilde yapılmaktadır. Google Play Store ya da Apple Store üzerinden Vodafone Yanımda uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu yöntemlerin dışında şu adımlarla da bilgileri öğrenebilirsiniz;

 • 7000 numarasını arayarak sözleşmenize dair detayları tele sekreter yanıtlayacaktır.
 • *7000# numarasını tuşladığınızda mesaj olarak sözleşmeye ait bilgiler tarafınıza iletilecektir.

Vodafone Cayma Bedeli 2021

Vodafone cayma bedeli 2021 yılı için değişken fiyatlar taşımaktadır. Cayma bedeli tek bir fiyat olmayıp alınan hizmet ya da ürüne göre farklılık göstermektedir. Örneğin normal paket fiyatı 100 TL olan bir paket müşteriye taahhütlü olarak indirimli sunulmaktadır. Ancak taahhüt süresi bitmeden abonelikten çıkılmak istenirse bu durumda cayma bedeli indirimli kullanıldığı ay kadar talep edilecektir. Bu kapsamda bir abonelik 12 ay taahhüt ile anlaşma yapılmışsa ve 6 ay sonunda taahhüt bozulduysa bu durumda yapılacak olan cayma bedeli hesaplama 6 x 40 = 240 şeklinde olacaktır. Bu fiyat ham ücret olup aynı zamanda indirim bedelinin yanında bahsedilen masraf kalemleri de eklenecek ve vergiler de tahsis edilecektir.

Vodafone Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Vodafone cayma bedeli ödemek istemiyorum diyenler için cayma bedelinin ödenmeyeceği yöntemler araştırılıyor. Ancak taahhüt yapılmışsa ve süresi bitmeden bu anlaşma bozuluyorsa cayma bedelinin ödenmesi yasalara göre gereklidir. Bu bakımdan fatura aboneliği ya da telefon, tablet veya modem alırken mutlaka cayma bedeli olup olmadığının incelenmesi gerekmektedir. Vodafone mağazaları bazı durumlarda cayma bedeli olmadığı yönünde bilgiler vermektedir ancak kesin bilgi için imza atılacak olan sözleşmenin maddelerinin hepsinin dikkatli bir şekilde okunması yararlı olacaktır.

Cayma bedelinin ödenmemesi için bazı durumlarda tüketici hakem heyetine başvuru yapılarak cayma bedelinin haksız şekilde alındığına yönelik şikâyetler oluşmaktadır. Ancak imza atılmış sözleşmede cayma bedeli geçiyorsa bu durum müşteri tarafından kabul edilmiş anlamı taşımaktadır.

Yorum yapın