Vodafone Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone mobil ödeme kapatma kullanıcıların mobil üzerinden yaptıkları harcamaları sonlandırmak için kullanılmaktadır. Vodafone mobil ödeme anlaşmalı firmalar üzerinden gerçekleştirilen harcamaları gelecek dönem faturasına yansıtmaktadır. Bu bakımdan yapılan harcamalar Vodafone faturasında görülmektedir.

Anlaşmalı işyerleri kapsamında yapılan Vodafone mobil ödeme kullanımı itibariyle daha pratik şekilde alışveriş deneyimi sunmak için tercih edilmektedir. SMS onayı ile alışverişin onaylanmasını sağlayan sistem, bir tür mobil kredi kartı gibi çalışmaktadır.

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

Vodafone mobil ödeme kapatma özellikle dolandırıcılık gibi durumların önüne geçmek için gerekli olabilmektedir. Mobil ödeme çalışma sistemi anlaşmalı olan işyerlerinden faturaya yansıyacak şekilde hizmet ve ürün almayı içermektedir. Bu şekilde bir ödeme yöntemi kullanmak istemiyorsanız Vodafone mobil ödemeyi kapatmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Telefonunuzun SMS bölüme gelerek “MOBILODEME KAPAT” yazarak kısa mesajı 7878’e göndermeniz gerekmektedir.

Kısa mesaj gönderildikten sonra gelecek olan bilgilendirme mesajına bağlı olarak hattınız mobil ödemeye kapatılmış olacaktır. Mobil ödeme kapatma talebi ancak faturalı hatlar için kullanılmaktadır. Faturasız hatlar için mobil ödeme hizmeti sunulmamaktadır.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Vodafone mobil ödeme açma işlemi mevcut hat üzerinden anlaşmalı işyerlerinden faturaya yansıyacak şekilde alışveriş yapmayı sağlayacaktır. Vodafone mobil ödeme açmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Telefonunuzun SMS bölümüne girerek büyük harfler ile “MOBILODEME AC” yazarak 7878’e kısa mesaj gönderin.

Gelecek olan bilgilendirme mesajı sonrasında hattınız mobil ödeme işlemleri için açılacaktır.

Vodafone Mobil Ödeme Nakite Çevirme

Vodafone mobil ödeme nakite çevirme hat üzerinden yapılan harcamanın nakit olarak alınması anlamına gelmektedir. Bu yöntem Vodafone tarafından sunulmamakta ve aracılar ile yapılmaktadır. Yöntemin yapılma amacına bağlı olarak Vodafone mobil ödemeyi nakde çevirme işlemi için komisyon da alınmaktadır. Aynı zamanda güvenilir bir şekilde ödemenin sağlanmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Vodafone Mobil Ödeme İade

Vodafone mobil ödeme iade işlemi yapılan alışverişin gerçekleşmediği ya da vazgeçildiği durumlarda mümkündür. Vodafone mobil ödeme iade yapmak için öncelikle işlemin iptalinin onaylanması gerekmektedir. Daha sonra ise Vodafone müşteri merkezi aracılığıyla iade işlemlerinin başlatılması talep edilmelidir. İnceleme sonucunda iade işlemine karar verilmesi halinde bir sonraki ay faturası üzerinden söz konusu tutar düşülmektedir.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti

Vodafone mobil ödeme limiti tek seferlik, günlük ve aylık sürelere göre değişmektedir. Vodafone mobil ödeme limitleri şu şekildedir;

  • Tek seferlik; 150 – 300 TL,
  • Günlük; 150 – 350 TL,
  • Aylık; 350 – 1250 TL olarak belirlenmiştir.

Söz konusu limitler her aboneye göre değişmektedir. Buna göre faturaları ödemekte aksatmayan ve daha eski Vodafone müşterileri en üst limitten mobil ödeme harcaması yapabilmektedir. Yeni aboneler için ise en alt limitten ödeme tanımlanmaktadır. Eğer Vodafone mobil ödeme kapatılmışsa ve daha sonra tekrar açılmışsa limit de önceden belirlenmiş şekilde devam etmektedir.

Yorum yapın