Twitch Abonelik İptal Etme ve Twitch Hesap Silme

Twitch abonelik iptal etme, abonelik çeşidine göre farklılık göstermektedir. Ücret ödeme ve kanal çeşitliliğine göre üçe ayrılan abonelikler üzerinden iptal etme süreçlerinde de farklılık olabilmektedir. Twitch abonelik iptali ile ilgili yapılacak işlemler şu şekildedir:

 • Twitch abonelik iptali için Twitch hesabında oturum açarak, sisteme giriş yapılmalıdır.
 • Üyelik türüne göre sistem üzerinde farklı kanallar ve farklı seçenekler bulunmaktadır.
 • Listelenen kanal seçenekleri içerisinden iptal edilecek olan kanalın seçilmesi gerekmektedir.
 • Aynı sistem içerisinde kanalı iptal et ya da yinelenen aboneliği iptal et gibi seçeneklerden biri tercih edilebilir.

Abonelik işlemleri yapılırken yalnızca kanal iptalinin seçilmesi, üyelik iptali için yeterli olmamaktadır. Kanal iptali ile yalnızca abone olunan bir kanalın iptal işlemi gerçekleşmektedir. Toplu bir iptal talep edilmesi halinde yinelenen aboneliği iptal et seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Bu şekilde Twitch abonelik iptali yapabilirsiniz.

Twitch Hesap Silme ve Hesap Dondurma

Eğer Twitch hesabını bir daha kullanmak istemiyor, verilerinize de önemsemiyorsanız Twitch hesap silme işlemini; verilerinizi umursuyor ve belki de Twitch hesabınızı daha sonra tekrar açmak istiyorsanız Twitch hesap dondurma işlemini yapmanız gerekir.

Eğer Twitch hesabınızı silerseniz şu verilerin tamamı kalıcı olarak silinir:

 • Abonelikleriniz
 • Mesajlarınız
 • Yayınladığınız videolar
 • Favorileriniz ve diğer tüm kişisel verileriniz.

Not: Eğer sileceğiniz kullanıcı adını sonradan başka bir hesapta kullanmak istiyorsanız hesabınızı tamamen silmeden önce kullanıcı adınızı değiştirin. Böylece Twitch’in kullanıcı adı koruma mekanizmasından kurtulmuş olursunuz.

Twitch Hesap Dondurma

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra BURAYA tıklayın.
 • Hesabı devre dışı bırak butonuna basın ve şifrenizi girerek onaylayın.

Bu basit adımları tamamladığınızda hesabınız dondurulmuş demektir. Tekrar açmak için şifrenizle normal giriş yapmanız yeterlidir.

Twitch Hesap Silme

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra BURAYA tıklayın.
 • Hesabı sil butonuna basın ve şifrenizi girerek onaylayın.

Bu da oldukça basit ve geri döndürülemez bir işlemdir. O yüzden hesabınızı tamamen silmeden önce iyi düşünün! Twitch hesabı silme işlemiyle beraber ücretli üyelikleriniz de butona bastığınız an itibarıyla sonlandırılır. Twitch hesap kapatma, Prime üzerinden alınan abonelikler için Amazon’un diğer fırsatlarını iptal etmez. Yalnızca Twitch üzerinden yararlanılan ayrıcalıklar iptal edilir. O yüzden Twitch abonelik iptal etme işlemi yaparken en azından diğer platformlar açısından gönlünüz rahat olabilir.

Twitch Abonelik Çeşitleri Nelerdir?

Twitch abonelik çeşitleri, kanal listesinin genişliğine göre kademe kademe artarak devam etmekte olan abonelikler bulunmaktadır. Twitch abonelikleri ve özellikleri şu şekilde olmaktadır:

 • Kademe 1: 4,99 dolar karşılığında bir ücreti bulunmaktadır. Reklamsız izleme, sohbet odalarını aktif olarak kullanma, abone rozetleri gibi kampanyaları bulunmaktadır.
 • Kademe 2: 9,99 dolar karşılığında bir ücreti bulunmaktadır. Reklamsız izleme, sohbet odalarını aktif kullanma, abone rozetleri ve ekstra üye olanakları sunulmaktadır.
 • Kademe 3: 24,99 dolar karşılığında bir ücreti bulunmaktadır. Reklamsız izleme, sohbet odalarına aktif katılma, abone rozet ve ekstra üye gibi olanakları bulunmaktadır.

Her üç kademede de HD izleme kalitesi sunulmakta olup, üyeliğin uzun vadeli olması sonucunda farklı olanaklar da Twitch müşterilerine sunulmaktadır. Bunun için sadakat rozetine sahip olunması gerekmektedir.

Twitch Abonelik İptal Etme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitch abonelik işlemleri, üye olunmak istenen kanalın adının aratılması ile yapılabilmektedir. Üyelikler kanallar üzerinden yapılmakta, her kanal için farklı kademe üyelik seçmek mümkün olmaktadır.

Banka kartı ve kredi kartı ile abonelik işlemlerinin ödemeleri gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra BKM Ekspres veya Garanti Pay gibi ödeme olanakları ve havale ile ücret yatırma gibi ödeme olanakları bulunmaktadır.

Twitch abonelik iptalive abonelik başlatma işlemleri mobil uygulama üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için bir hesap oluşturmak ve hesap üzerinde gerekli görülen bilgilerin girilmesi önemli olmaktadır.

Twitch Hangi Tür Kanalları İçerir?

Twitch kanalları, özellikle oyun seçenekleri üzerinden listelenmektedir. Pek çok sosyal platformda olduğu gibi Twitch de oyun severler için farklı kanalların kaliteli görüntü ile oynanmasına ve izlenmesine olanak sunmaktadır.

Bir oyun canlı yayın sitesi olarak bilinen Twitch, istenen oyun kanallarının takip edilerek rahat bir biçimde oynanmasına olanak sunmaktadır. Üstelik abone olunması halinde herhangi bir reklam engeli de söz konusu olmamaktadır.

Reklamsız, kesintisiz ve yavaşlatılmış sohbet odaları ile oyun oynamak isteyenler için Twitch ağının üç kademe olacak şekilde belirlenen abonelikleri bulunmaktadır. Bu abonelikler isteğe bağlı olarak herhangi bir engel olmaksızın iptal edilebilmektedir.

Twitch Aboneliği Amazon Hesabı Üzerinden Nasıl İptal Edilir?

Twitch aboneliğinin Amazon hesabı üzerinden iptal edilmesi, Amazon hesap işlemleri üzerinden yapılmaktadır. Hesaba giriş yapılmasının ardından “Digital Content andDevices” başlıklı kısma girilmesi gerekmektedir.

Twitch abonelik iptalinin olacağı sekme ise bu pencerenin içerisinde “Prime Video Settings” yazan kısım olarak görülmektedir. Bu kısımda üyelik işlemlerinin iptal ya da yenilenmesi yapılabilmektedir.

Twitch abonelik iptali yapmak isteyen fakat Twitch hesabını hatırlayamayanlar için Amazon hesabı alternatif olmaktadır. Bu iki sistem birbirine entegre biçimde çalıştıkları için aboneliğin iptalinden sonra herhangi bir ödeme yapılmasına gerek kalmamaktadır.

Twitch Hesap silme ve Twitch Prime Abonelik İptali Hakkında Sık Sorulan Sorular

Twitch abone olma işlemi nasıl yapılır?

Twitch’te izlediğiniz bir kanala abone olmak için “Abone Ol” butonuna basmanız yeterlidir. Bu sayede takip ettiğiniz yayıncıyı desteklemeye başlayabilirsiniz.

Twitch abonelik açma işlemi nasıl yapılır?

Eğer hesabınıza giriş yapmamışsanız abone olamazsınız. Amazon Prime hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ücretsiz Abone Ol” butonuna basmanız gerekmektedir.

Twitch paralı mı?

Twitch yayınlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz ancak reklam izlemeniz gerekir. Eğer reklam izlemek istemiyorsanız Amazon Prime üyeliği alarak (7,90 TL) reklamlardan da kurtulabilirsiniz. Yani Twitch platformunun oldukça cüzi bir ücreti olduğunu söyleyebiliriz.

Twitch Prime abonelik nasıl alınır?

Twitch, Amazon’a bağlı olduğundan dolayı Amazon Prime alarak Twitch Prime üyeliğe de sahip olabilirsiniz.

Twitch abone parası çekme işlemi nasıl yapılıyor?

100$ sınırını aştığınız ayı takip eden 15.gün içerisinde tanımladığınız banka hesabınıza abone parası çekebilirsiniz.

“Twitch Abonelik İptal Etme ve Twitch Hesap Silme” üzerine bir yorum

 1. Merhaba Prime ile abone olduğunuz zaman mağduriyet yaşarsanız aboneliğinizi iptal edemiyorsunuz ancak hemen amazon web sitesinden amazon müşteri hizmetleri ile iletişime geçin ve mağduriyetinizi anlatın eğer gerekçeleriniz uygunsa size ek olarak 1 abonelik hakkı daha tanımlayacaklar. Bunun tek seferlik bir istisnai durum olduğunu unutmayın ayda sadece bir kez yapılıyor ve hesabınızın bunu yapmak için toplam 5 hakkı var bu haklar bittiğinde bir daha kesinlikle böyle bir istisna yapamıyorlar haklarınızı iyi kullanın ve suistimal etmeyin.

  Cevapla

Yorum yapın