Abonelik ve Servis İptal Etme

Türknet İptal Nasıl Yapılır?

Türknet iptali yapmak için, kullanıcıların firmaya ulaşması gerekmektedir. Türkiye’de sistemi bulunan bir internet servis sağlayıcı olan Türknet, e- devlet üzerinden de servis iptal etme imkanı sağlamaktadır. Yasal bir abonelik sistemi olan Türknet, buradan gönderilen iletişim taleplerini alır. Bu şekilde size ulaşır ve neden iptal etmek istediğiniz ile ilgili bilgi toplar.  İptal işleminin yapıldığı ay içinde, Türknet hattının kullanıldığı süre boyunca günlük ücretlendirme yapılarak, kullanılan süreye bağlı olarak Türknet faturası çıkarılır. Bu sayede gereksiz yere tüm ayın faturasını ödemek zorunda kalmazsınız.

Türknet Sistemi Nedir?

Türknet’in anlamı bir tür internet sağlayıcıdır. 1996 yılının Mayıs ayında kurulan bu sağlayıcı, ilk olarak Türk Nokta Net adını kullanmıştır. Türkiye’de internet paketi, Türkçe Forum, kişisel web alanı, portal gibi kelimeleri  ilk defa lügatımıza sokmayı başaran uygulamadır. İlk Türkçe portalı açarak insanların birbiri ile paylaşıma geçmesini sağlamıştır.

1999 yılında Sabancı Holding, Türknet’in hisselerine ortak oldu. 2003 yılında Sabancı Telekom kurulduktan sonra, Türknet’in bu şirketin bünyesine katılmasına karar verildi. Birleşme sonrasında, Türknet’in bağlantısı olan Tnn Portalı, Türknet’ten tamamen ayrı bir faaliyet yürütmüştür. 2008 yılına kadar Türk.net ismini kullanan bağlantı sistemi, 2008 yılının şubat ayında, kendinden ayrılan Tnn portalını satın almıştır. Bu sayede ismi değişerek Türknet İletişim Hizmetleri A.Ş. olarak kalmıştır. Firma, 2008 Mayıs ayından itibaren ADSL hizmetleri vermeye başlamıştır. Satın alındığı tarihten bu yana 750.000 kişi civarında kullanıcı sayısına ulaşmıştır. 2007 yılından sonra imzalanan Superonline anlaşması sonrasında bu kişi sayısı katlanarak artmıştır.

Türknet İnternet Sağlayıcının Özellikleri Nelerdir?

Türknet’in özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • İnternetten memnun olmayan kullanıcılar için cayma bedeli olmadan internet bağlantısından ayrılma imkanı vermektedir.
  • Türknet kullanımında taahhüt yoktur. İsteyen tüm üyelerin, istedikleri zaman sistemden ayrılmaları sağlanır.
  • Sistem, Türkiye’nin en hızlı internetini Türknet’te ölçmüştür. Altyapının da desteklemesi halinde olabilecek en iyi internet, bu sağlayıcı tarafından verilmektedir.
  • Sistem, kotasız internet imkanı sunmaktadır. Bu sayede kullanımlarda yavaşlama durumu ortaya çıkmaz.
  • Netflix gibi platformlara en hızlı bağlanan ve en iyi hizmeti sunan operatördür.
  • Eğer sistemi beğenmezseniz, üyelik iptali sırasında paranız iade edilir.

Türknet Sistemine Nasıl Başvuru Yapılır?

Türknet sistemine başvurmak için yapılması gereken, www.turknet.com adresine giriş yapmaktır. Burada sayfayı açar açmaz, karşınıza bir iletişim ekranı çıkar. Bu ekrana cep telefonu numaranızı vermeniz durumunda, Türknet müşteri temsilcisi size ulaşacaktır. Bu sayede zahmete girmeden hattınızı buraya taşıyabilirsiniz. Türknet çağrı merkezine bağlanma

Eğer başka bir operatörden internet kullanımınız varsa, ancak Türknet’e geçmek istiyorsanız, başvuru öncesinde var olan internetinizi iptal etmenize gerek yoktur. Direkt olarak başvuru yapmanız durumunda sistem direkt olarak geçiş için gerekli işlemleri gerçekleştirir. Aynı zamanda diğer operatöre anlaşmanız varsa 120 TL’ye kadar olan cayma bedelini Türknet ödemektedir.

Türknet İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Türknet internetinden çıkmak için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • E- devlet ile iptal: E- devlet sistemine T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girin. Giriş tuşuna basın. Üst kısmında bulunan arama bölümüne ‘Türknet Abonelik Fesih Başvurusu’ yazın. Çıkan ekranda bulunan formu doldurun ve onaylayın. Bu şekilde hesabınız kapatılır ve arama ile size haber verilir.

Faks ile iptal: kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi ve abonelik numaranızın bulunduğu bir dilekçeyi [email protected] adresine göndermeniz gerekir. Buraya gönderilecek  e-postalar, Türknet sistemine faks olarak düşecektir. Abone numarasının yazılmadığı fakslar geçersiz sayılır.

Türknet çağrı merkezi telefon numarası

Türknet çağrı merkezi çalışma saatleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu