Turkcell Super Tarife İptali Silme Nasıl Yapılır?

Turkcell, ülke çapında en iyi kapsama alanıyla ülkenin en büyük operatörlerinden birisidir. 2G 900 MHz’de, 3G ise 2100 MHz’de çalışmaktadır. 2015 yılında Turkcell’in nüfusu 2G’de % 99,8, 3G’de% 95’ti. Turkcell, 2016 yılında 800, 1800 ve 2600 MHz frekans bantlarının üç bantlı birleştirme kullanarak “4.5G” LTE’sini piyasaya sürdü. 4G / LTE, ön ödemeli olarak ücretsizdir. Turkcell, kırsal kesimde en iyi kapsama alanına sahip olarak biliniyor.  Kırsal kesimdeki insanların çoğunun bu hatta yönelmesindeki en büyük etmen altyapısını neredeyse tüm Türkiye’ye yaymaya çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte sunduğu tarifeler de tercih edilme nedenlerinden birisidir.

Turkcell’in sunduğu tarifelerden birisi karşımıza süper tarife olarak çıkmaktadır. Bu tarifeye istediğiniz zaman size sunulan kaynakları kullanarak abone olabilirsiniz. Turkcell super tarife iptali yapmak istediğinizde de yine aynı kaynaklardan yardım alabilirsiniz.

Turkcell SIM Kartı Fiyatları Ne Kadar?       

Turkcell ön ödemeli SIM kartı maliyeti 150 TL’nin üzerindedir. Bu, değişken miktarlarda arama kredisi, SMS veya veri ile eklenir. *123# tuşlayarak bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.  Turkcell mağazalarında ve daha birçok mağazada 20 TL’den ek bakiye alınabilir. Bakiye kontrolü için *123# girin.

Veri özelliği paketleri,  paketler dışındaki varsayılan ücret 100 KB başına 1 TL’dir. Faturasız Hatlarda ise bakiye yükleme yapılarak aylık paket yaparak her ay sürekli bu bakiye aktarımını yapmanız gerekmektedir. Faturalı Hatlarda ise ön ödeme alınmaz ve doğrudan hattın fiyatı faturayla entegre bir şekilde kullanılır.

turkcell süper tarife iptal
Turkcell super tarife iptali

Turkcell Servis Nasıl Kontrol Edilir?

Turkcell abonelik aktivasyonu için 2222‘ye metin kodu ‘EVET‘ yazarak aboneliği onaylamanız gerekir. Servisi iptal etmek istediğinizde 2222’ye ‘IPTAL‘  yazıp ardından paketin adını içeren bir SMS gönderin. Daha sonra alacağınız mesaj ‘EVET’ ile onaylanmalıdır. Paketinizde ne kadar veri kaldığını öğrenmek için 2222‘ye ‘KALAN’ yazarak SMS gönderiniz veya * 100 # giriniz. Kalanları ve son kullanım tarihini gösteren bir mesaj alacaksınız.

Bilgisayarınızda (modem olarak telefon) bir kişisel erişim noktası kurmanız gerekiyorsa, * 99 ** 1 * 1 # tuşlayın. Bazı durumlarda fazladan bir başlatma anahtarı eklemeniz gerekebilir. Aygıt yöneticisi-> modem-> gelişmiş-> ekstra başlatma anahtarı olarak şunu yazın: at + cgdcont = 1, “ip”, “internet” Turkcell super tarife iptali de bu işlemler gibi kolayca yapılabilmektedir. Turkcell bedava internet için ilgili haberimizi okuyabilirsiniz.

Turkcell Superonline İnternet

fiyatları

Yabancılar İçin SIM Kartlarına Ulaşım

Yabancılar için Turkcell SIM kartları Turist Karşılama Paketi olarak adlandırıldı. Ağustos 2020 itibariyle 149 TL’ye mal oluyor ve 20 GB, 200 yerel dakika ve 30 gün geçerli BiP ve WhatsApp üzerinden sınırsız mesajlaşma ile geliyor. En çok sorulan sorulardan biri ise yabancı birisinin ülkeler arası iletişim kurup kuramayacağıdır. İnternet bu sorunu son zamanlarda çözmüş olsa da hala telefon üzerinden konuşmanın daha temiz ve gecikmesiz olduğunu iddia eden kesim de bulunmaktadır.

SIM kart fiyatları büyük farklılıklar gösteriyor. Her 3 mağazadan biri artık bir mobil mağaza olarak hizmet veriyor. Havalimanlarında bu ücret oldukça yüksek olduğundan ötürü bir yabancı için şehir içinden satın almak en mantıklısı olacaktır.

Turkcell Super Tarife İptali Nasıl Olur?

Turkcell Süper Tarife doğrudan iptal ettirilemiyor. Bunun için Turkcell’in kendi uygulaması olan ‘Turkcell Hesabım’ uygulamasını kullanarak kendinize daha uygun gelen bir tarifeye geçiş yapabilirsiniz. Bu geçiş sayesinde eski tarife iptal olur ve yeni bir tarifeye geçmiş olursunuz. Sıkıntı yaşayanların Turkcell super tarife iptali sırasında Turkcell Müşteri Hizmetleri üzerinden yardım alarak sorunlarını doğrudan düzeltebilirler. Bu tarife çok uzun süredir pek çok kişi tarafından fiyat/performans olarak sevilse de hoşnutsuz olan kişiler bu yöntemi deneyerek tarifelerini iptal edebilirler.

“Turkcell Super Tarife İptali Silme Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. vodofoneden türkcele geçtim, geçerken faturasız kullanmak istediğimi belirttim. Hattım açıldıgında süper tarife isminden faydalandığımım belirten mesaj geldi. ben faturasız kullanmak istediğimi belirtmiştim, bu süper tarife faturasız kullananların yararlandığı bir tarifemi . Ben eski usul hattıma para yükleyip konuşmadığım zaman hattımda kalmasını istiyorum lütfen cevaplarmısınız.

    Cevapla

Yorum yapın