Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Sorgulanır?

Turkcell cayma bedeli yaygın olarak kullanılan operatörlerin başında gelen Turkcell için abonelik anlaşmasını bitirmek anlamına gelmektedir. Müşterilerine sunduğu imkânlar ile birlikte SMS, internet, konuşma alanında hizmet sağlayan Turkcell’den cayma bedeli ve süreci ile birlikte ayrılabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell cayma bedeli belirlemek için öncelikle taahhüt sorgulama yapılması gerekmektedir. Tarifenize yönelik olarak sözleşmenin ne zaman sona ereceğini taahhüt sorgulama ile yapabilirsiniz. Turkcell taahhüt sorgulama yapmak için;

  • En yakın Turkcell bayisine giderek tarifinizin hangi tarihte sona ereceğini, cayma bedelinin ve tarifenin ne olduğunu kolay şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Bayiye giderek zaman kaybetmek istemiyorsanız telefonunuz üzerinden 0532 532 00 00 ya da 532’yi arayarak sözleşme süresini kolayca öğrenebilirsiniz.
  • Mesaj yöntemi ile anlaşma süresini öğrenmek için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek TARİFE yazıp 2222’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu kapsamda tarifenize yönelik tüm soruları da kolayca öğrenebilirsiniz.
  • Turkcell’in resmi internet sitesine kullanıcı bilgilerinizi girerek sözleşme süresini yine öğrenmeniz mümkündür.
  • Uygulama üzerinden sözleşme süresini öğrenmek için Turkcell Hesabım’a giriş yapabilir ve ekranda beliren tarihten sözleşme bitim tarihini görebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Öğrenilir?

Turkcell cayma bedeli öğrenmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerinden, bayilerden veya uygulama üzerinden cayma bedelini öğrenmeniz mümkündür. Cayma bedeli, sözleşmeniz olduğu halde aboneliğinizi bitirmeniz anlamına gelmektedir. Bu kapsamda mevcut aboneliğinizi bitirmek istiyorsanız cayma bedelini öğrenmeniz yararlı olacaktır. Cayma bedeli de anlaşma süresine göre değişiklik göstermektedir.

  • Cayma bedelini öğrenmek için 0532 532 00 00 ya da 532’yi arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri mevcut sözleşmenizin bitimine ne kadar kaldığını söyleyecektir.
  • Turkcell internet sitesi üzerinden de cayma bedelini kolay şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet sitesi için geçerli olan yöntem Turkcell uygulaması için de geçerlidir. Buna göre Turkcell sitesine veya uygulamasına giriş yaptıktan sonra Paket ve Tarifelerim kısmına girmeniz gerekmektedir. Bu kısımda sözleşmenin detaylarına dair açıklamalar alt kısımda görünecektir.

Turkcell Fatura Cayma Bedeli Ne Kadar?

2021 Turkcell fatura cayma bedeli kullanılan tarifeye göre değişiklik taşımaktadır. Örnek olarak kampanya dahilinde aylık 50 TL ödeme yapılmakta ve taahhüttsüz paket fiyatının da 80 TL olduğu ele alınırsa 8 ay sonra aboneliği kapatmak istediğinizde her aya 30 TL, toplamda 240 TL olarak cayma bedeli hesaplanacaktır. Bu fiyatın üzerine ayrıca vergi gibi ücretler de eklenmektedir.

Bu yüzden cayma bedeli için abonelik başlatmadan önce mutlaka fikir sahibi olunması gerekmektedir. Turkcell ve diğer operatörler de abonelere sözleşme hazırlarken cayma bedelini dahil etmektedir. Cayma bedelinin göz önünde tutulmaması daha sonra aboneliğini sonlandırmak isteyenler için risk yaratabilecektir. Cayma bedeli hesaplama için müşteri hizmetlerinden veya şubelerden net rakam öğrenebilirsiniz. Cayma bedeli ödenmediği durumlarda abonelik ise sonlandırılmayacak ve hukuki işlem yapılacaktır.

Yorum yapın