Türk Telekom SIM Menü Servisi Abonelik İptali

Türk Telekom SIM Menü Servisi Abonelik İptali

Türk Telekom SIM menü içerisinde yer alan abonelik iptalleri için mobil uygulama üzerinden, web sitesi üzerinden ya da bayiliklerden işlem yapılabilmektedir. Türk Telekom SIM menü servisi abonelik iptali için istediğiniz servisi seçerek kısa sürede iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SIM abonelik işlemleri içerisinde sosyal etkileşimin sağlandığı pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalara abone olunması halinde düşük ücretler ödenmesi gerekli olurken aynı zamanda uygulama bazlı ücret değişiklikleri de söz konusu olmaktadır.

Türk Telekom müşterilerine yönelik sunulmakta olan bu abonelikler çoğunlukla; haber uygulamalarını, şans oyunu uygulamalarını, ekonomik değerlendirmeler yapılan uygulamaları kapsamaktadır. Bu uygulamaların bir kısmından ücretsiz olarak da yararlanılabilmektedir.

SIM menü uygulamalarının akıllı cihazlarda kullanılması durumunda sürekli olarak uygulama bildirimleri gelmektedir. Bu bildirimlerin kapatılması ya da uygulamanın kullanılmak istenmemesi gibi durumlarda iptal işlemlerine başvurulmaktadır.

Türk Telekom SIM Menü Servislerinden Nasıl Yararlanılır?

Türk Telekom SIM menü servislerinden yararlanmak için cihazların ayarlar bölümüne giriş yapılabilir. Sonrasında ise şu adımların takip edilmesi gerekmektedir:

 • Ayarlar bölümünde bulunan birden fazla sekme içerisinden telefon menüsünün seçilmesi gerekir.
 • Telefon menüsünün içerisinde yer alan SIM menüsüne tıklanır.
 • Bu menü içerisinden takip etmek istediğiniz servis aboneliğinizi kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.

Uygulamaların her biri için ücretlendirme farklı olmaktadır. Tek bir defa alınan sorgulamalar için 4 TL ve civarında ücret talep edilirken aynı uygulamaya aylık abone olunması halinde ise 18 TL ile 20 TL arasında değişiklik gösteren tutarlar ile ödeme yapılmaktadır.

Ödemeler, faturalara yansıtılarak her ay düzenli bir biçimde otomatik olarak tahsil edilmektedir. Uygulamaların kullanılmaya başlanmasından itibaren ilk on gün için ücret talep edilmemektedir. İptal edilmemesi durumunda ise her ay otomatik olarak yenilenmektedir.

türkt elekom sim servis iptali
Türk Telekom SIM Menü Servisi Abonelik İptali

Türk Telekom SIM Servisleri İçeriğinde Neler Bulunur?

Türk Telekom SIM servis içeriklerinde bulunanlar, genel başlıklar halinde şu şekilde sıralanabilir:

 • Ekonomi haberleri ya da güncel döviz kurları
 • Astroloji haberleri ya da günlük burç yorumları
 • Hava durumu tahminleri
 • Şans oyunları değerlendirmeleri
 • Fal uygulamaları

Bunların dışında her ay yenilenmekte olan farklı servisler de bulunmaktadır. Bu servislere aylık aboneliğin iptal edilmek istenmesi durumlarında ise Türk Telekom SIM menü servisi abonelik iptali aşamalarının takip edilmesi gerekmektedir.

Türk Telekom SIM Menü Abonelik Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Türk Telekom SIM menü abonelik ödemeleri, faturalı hatlar için faturaya yansıtılarak yapılmaktadır. Faturası olmayan hatlar için ise hesapta bulunan bakiye üzerinden bir ödeme alınmakta ya da kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Abonelik ödemeleri aylık olarak yapıldığında daha hesaplı olmakla birlikte bir defaya mahsus olacak şekilde uygulama alınması durumunda daha yüksek ücretlere karşılık gelmektedir. Bu nedenle aylık abonelik almak ve sonrasında isteğe bağlı olarak iptal etmek hesaplı olduğundan tercih edilmektedir.

Türk Telekom SIM Menü Servisi Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom servis aboneliği iptalini yapmak için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir:

 • İptal edilmek istenen servisin kodunun öğrenilmesinden sonra kodun kısa mesaj olarak 9222 numarasına gönderilmesi ile iptal işlemi başlamaktadır.
 • İptal ile ilgili onay mesajı alındıktan sonra bir sonraki ay için abonelikten yararlanılmamakta olup faturaya ücret yansıtması yapılmamaktadır.
 • Abonelik iptalinin yapılmasının ardından herhangi bir ücret iadesi söz konusu olmayacaktır.

Türk Telekom SIM menü servis abonelik iptali için IOS kullanıcıları ayarlar kısmından da iptal işlemini yapabilmektedirler. Bunun için aboneliğin başlatılmasında olduğu gibi ayarlar kısmında yer alan telefon sekmesinden SIM bölümüne girilerek aynı yerden abonelik iptali de seçilebilmektedir.

Yorum yapın