Türk Telekom Paket İptal Etme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom paket iptal etme işlemi için öngörülmüş birçok farklı kanal bulunmaktadır. Türk Telekom paket iptal etme kanalları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri
 • Türk Telekom Online İşlemler
 • Türk Telekom Bayilikleri
 • Türk Telekom SMS Kanalı

Türk Telekom SMS ile paket iptal işlemi için kişilerin mevcut paketlerinin iptal mesajını bilmeleri gerekmektedir. Bu konuda en kolay iki kanal, online işlemler ve müşteri hizmetleri kanallarıdır. Türk Telekom müşteri hizmetleri irtibat numarası şu şekildedir:

 • 444 1 444

Türk Telekom Faturalı Ek Paket İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom faturalı ek paket iptal işlemi, paketinizin tekrarlanan bir paket mi yoksa tek seferlik bir paket mi olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Tek kullanımlık ek paketler için herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Ay sonunda paketiniz kendi kendine sona erecektir. Bununla birlikte tekrarlayan paketleri iptal ettirmediğiniz takdirde her ay faturanıza yansıtılmaya ve yenilenmeye devam edecektir. Faturalı ek paket iptali için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Türk Telekom Online İşlemler’e giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından “Tarife ve Paket” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • “Mevcut Paketlerim” kısmında güncel paketleriniz görüntülenecektir.
 • Listelenen paketleriniz arasından iptal etmek istediğiniz paketi seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Faturasız Ek Paket İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom faturasız ek paket iptali işlemi yapmak isteyen kişilerin de firmayla irtibat kurması gerekmektedir. Faturasız ek paketler de, faturalı ek paketler gibi tekrarlayan veya aylık paketler olarak değişiklik göstermektedir. Tekrarlayan paketlerin iptali gerçekleştirilmediğinde, aylık yaptığınız TL yüklemelerinde paketin ücreti kesilerek paket tanımlanmaktadır. Bu nedenle artık kullanmak istemediğiniz paketi mutlaka iptal etmeniz gerekmektedir. Türk Telekom paket iptal etme işlemini gerçekleştirmek için SMS, müşteri hizmetleri veya online işlemleri kullanabilirsiniz. SMS ile iptal etme işlemini gerçekleştirmek için IPTAL yazıp bir boşluk bırakıp kullanmakta olduğunuz paketin ismini yazıp 5555’e göndermeniz gerekmektedir.

Bunun yanında Online İşlemler uygulamasına giriş yaparak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi “Tarife ve Paket” sekmesinde bulunan “Mevcut Paketlerim” kısmından gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Telekom tarife değişikliği işlemi, online işlemler kanalı aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Türk Telekom Online İşlemler’e uygulamadan veya internet sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından “Tarife ve Paket” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu kanalda mevcut tarifeniz ve paketleriniz görüntülenmektedir.
 • “Mevcut Tarifem” sekmesi altında bulunan “Tarife Değiştir” butonuna tıkladıktan sonra seçebileceğiniz tarifeler görüntülenecektir.
 • Dileğiniz tarifeyi seçerek tarife değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türk Telekom bedava internet için yazımızı okuyabilirsiniz.
türk telekom tarife değişikliği
Türk telekom paket iptali

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom numara değişikliği işlemi, birçok farklı kanallar üzerinden yapılabilmektedir. Türk Telekom paket iptal etme işleminde olduğu gibi bu işlemi de başta online işlemler kanalı olmak üzere müşteri hizmetleri ve Türk Telekom aylık internet paketleri bayilikleri kanalları ile gerçekleştirilebilirsiniz. Türk Telekom sim kart değişikliği yapmadan numara değiştirme ücretleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Faturalı Hat Numara Değiştirme: 24,50 TL
 • Faturasız Hat Numarası Değiştirme: 20 TL

Faturalı hatlarda numara değiştirme işlemi ücreti, bir sonraki ay faturasına yansıtılmaktadır. Ancak faturasız hatların sim kart değiştirmeden numara değişikliği işlemi yapabilmesi için öncelikle hattında numara değişikliği için gereken ücretin bulunması gerekmektedir. Aksi durumda numara değişikliği işlemi gerçekleştirilmemektedir. İşleminizi tamamladıktan sonra kısa süre içerisinde yeni numaranız ile irtibat kurabilmeniz sağlanmaktadır.

Türk Telekom bedava internet

Türk Telekom bakiye sorgulama

türk telekom kalan sorgulama

Türk Telekom Ev İnternet Paketleri

“Türk Telekom Paket İptal Etme Nasıl Yapılır?” üzerine 22 yorum

 1. Gerçekten çok yararlı bir makale olmuş yazanın eline emeğine sağlık uzun zamandır şunun gibi bir yazı arıyordum

  Cevapla
 2. En uygun telefon internet paketleri nelerdir?telefon çekme konusunda diğer hatlardan gayet iyi sayılır.

  Cevapla
 3. Çok faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler, özellikle bu tür abonelik iptal işlemlerinde ki gereksiz ve uzun protokoller çok yorucu ve sinir bozucu olabiliyor. En azından önceden bilgi sahibi olmak süreci kolay hale getirebilir.

  Cevapla
 4. Hat değiştirmenin ücretli olduğunu yazdığın yazı sayesinde öğrendim ağzınıza sağlık

  Cevapla
 5. Kalan kullanımlarımı nasıl ögrenebilirimFaydalı bir platform suna da değinmek istiyorum Avea operatörü diger opertorlerin sebeke cekmedigi yerde avea çekiyor tavsiye ederim

  Cevapla
 6. Türk telekom gercekten her yonden iyi bir operatör ve bu yazidaki bilgiler gerçekten çok açıklayicı ve bilgilendirici olmus ellerinize sağlık 🙂

  Cevapla

Yorum yapın