Türk Telekom İnternet İptali Evde İnternet İptali

Türk Telekom İnternet İptali

Telekom internet iptali işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrenmek isteyen kullanıcıları genel olarak başka seçenek aramak isteyen ya da sorun yaşayanlardan oluşmaktadır. Türk Telekom, müşterilerine sağlanan avantajlardan yararlanmakta ve Türkiye’nin en popüler internet servis sağlayıcılarından biridir.

Türk Telekom internet iptali, Türk Telekom internet abonelik işlemlerinde olduğu gibi şahsen veya faks yoluyla yapılabilir. Türk Telekom aboneliğinin iptali için talebinizi Türk Telekom şubesine iletmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom internet iptali işlemleri için internet hizmetinden faydalanan üyelerinin herhangi bir Türk Telekom bayisine gitmeleri gerekmektedir. Kullanıcı kendisi gidemiyor ise vekaletname vererek yetkilendirdikleri kişilerin iptal işlemlerini başlatmalarını sağlayabilirler. Aynı zamanda Türk Telekom paket iptali adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Türk telekom müşteri hizmetleri 444 1 444 numaralı telefonunuzu arayarak yönlendirme sesini duyduktan sonra öncelikle 2’yi tuşlamanız, ardından 1’i tuşlamanız ve son olarak da 0 tuşuna basmanız gerekmektedir. Türk Telekom müşteri temsilcisiyle birkaç saniye içinde iletişime geçebilir  ve müşteri temsilcisi ile iletişime geçemeden aramayı sonlandırma riskinden kurtulabilirsiniz.

Abonenin Vefatı Halinde İptal Talebi

Türk Telekom internet iptali işlemlerinde kullanıcının vefatı halinde, varisinin ya da yakınının Türk Telekom ofisine / grup mağazasına gitmesi veya faksla fesih talebi göndermesi gerekmektedir. Başvuru süresi boyunca merhum hat sahibine ait bazı belgelerden en az birinin bulunması gerekmektedir. Bu belgeler arasında defin belgesi, veraset ilamı, Nüfus Müdürlüğü TUİK Ölüm Belgesi ve benzeri belgelerden birinin bulunması yeterlidir.

Talebin firmaya ulaşmasından itibaren bir hafta içerisinde iptal işlemi gerçekleştirilecektir.

türk telekom internet iptali
türktelekom internet iptali

Türk Telekom Hizmet Sonlandırma Talebi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kurumsal müşterilerinin üyelik iptal işlemleri, yetkili ofislere şahsen ya da faks çekerek başvurması mümkündür. Faks ile yapılmak istenir ise, abonelik bilgilerinin yer aldığı, imzalı dilekçe, yetkilinin kimlik fotokopisi, yetkili olduğunu beyan eden belge, imza sirküleri, varsa vekaletnamenin kopyasını 0 (312) 306 07 16 numaralı faksa iletmesi gerekmektedir.

Talep edilen işlemler için sorun yaşanmaması ve zamanında işleme alınması adına yetkili kişi ile irtibat kurulması söz konusu olabilir. Bu nedenle dilekçede yer alan iletişim bilgilerinin doğru olması gerekmektedir.

Yazılı talebiniz aldığı tarihten itibaren 7 gün içinde iptal işlemi tamamlanır. Hattınız iptal edildikten sonra Türk Telekom’a ait ekipman / modem / donanım / kart ve benzeri cihazların (varsa) iade edilmesi yönünde size bilgi verilecektir. Ancak iade gerçekleşmez ise cihazların fiyatları son faturanıza yansıtılacağı için gelecek olan son faturanın takip edilmesi ve ödenmesi gerekmektedir.

Bireysel müşteriler de internet iptali için öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak ön talep oluşturmak ve sonrasında da bu oluşturulan ön talebin ardından bir hafta içerisinde yetkili bayi ya da ofislere gidilmesi gerekmektedir.

İnternet aboneliği iptali için iptal başvuru formunun doldurulması ve de imzalanması gereklidir. Müşteri temsilcisinin imzaladığınız Türk Telekom internet iptali formunu sisteme girmesi sonrasında yine bir hafta içerisinde internetiniz kesilecektir.

Gereksinimlerinizi tam olarak karşılamak için sizinle iletişime geçmeleri gerekebilir. Bu nedenle, iletişim bilgilerinin güncel olmasına özen gösterilmelidir. Aboneliğin sonlandırılmasının sadece üye veya vekaletname ile yetkilendirilmiş bir kişi tarafından gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Fax ile Türk Telekom ile internet iptali

Faks aracılığıyla iptal işlemini gerçekleştirmek isteyen bireysel müşteriler de, güncel iletişim bilgilerinin ve abonelik bilgilerinin yer aldığı imzalı bir dilekçe ve T.C. kimlik kartının fotokopisini 0 312 306 07 16 numaralı faksa göndermesi de yeterli olacaktır.

Türk Telekom Müşteri hizmetlerini arayarak internet iptali

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, iptal talebi ile ilgili ya da cayma ücretleri ile ilgili detaylı bilgi için sizinle iletişime geçecektir. Bu nedenle güncel iletişim bilgilerinin firmaya doğru bir şekilde iletilmesi son derece önemlidir. türk telekom internet müşteri hizmetleri arayarak internet iptal işlemlerini başlattırabilirsiniz.

Türk Telekom Paket iptali

Yorum yapın