Türk Telekom Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom bakiye sorgulama yolları birden fazladır. Bakiye sorgulama yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:.

 • İlk bakiye sorgulama yolu Türk Telekom Online İşlemler üzerinden yapılmaktadır. Türk Telekom Online İşlemler’ e Google üzerinden girilerek aboneler hatlarında kalan bakiyeleri öğrenebilecektir.
 • Bir başka bakiye sorgulama yolu aslında Türk Telekom tarafından gönderilen bilgilendirme mesajlarıdır. Bu mesajlar herhangi bir ücretlendirme olmadan tüm abonelerin yaptıkları her arama ve mesajlaşma sonrasında otomatik olarak gönderilmektedir.
 • Diğer bakiye sorgulama yolu 9333’ü arama ya da “TL” yazıp 9333’e mesaj atma yoludur. Bu yol ile sorgulama yapıldıktan sonra Türk Telekom tarafından bakiye hakkında bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.
 • Başka sorgulama yolu ise *123#’yi arayarak bakiyeyi öğrenmektir. *123# arandıktan sonra ekranda bakiye hakkında bilgi durumu belirmektedir.
 • Son bakiye sorgulama yoluysa menüden bakiye sorgulamaktır. Abone cep telefonundaki “Servis” menüsünden altındaki “Asistan” menüsüne oradan da “Kredi” menüsüne girmeli ve “Kalan” menüsünü seçerek yollanılan ücretsiz kısa mesajla bakiyesini öğrenebilir, Türk telekom kalan bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Türk Telekom Fatura Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom fatura dökümüne şu adımların izlenmesiyle ulaşılmaktadır:.

 • İlk olarak 444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri aranarak mobil, ev telefonu, sabit internet ve Tivibu hizmetlerinden fatura dökümüne ihtiyaç olanı seçilmelidir.
 • TC. Kimlik numarası, 10 haneli hizmet numarasını ya da internet üzerinden fatura dökümü istenmesi halinde telefon numarası tuşlanmalıdır.
 • Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra ayrıntılı fatura dökümü istendiği iletilmelidir. E-mail yoluyla ya da ev adresine posta yoluyla fatura dökümü ulaştırılacaktır. Fatura dökümünün basılı olarak yollanması halinde 1,99 TL ücret ödenmesi gerekmektedir.
Turk telekkom E fatura goruntuleme
Turk telekkom E fatura goruntuleme

Türk Telekom E-fatura Görüntüleme

Türk Telekom e-faturaya www.efatura.ttnet.com.tr adresinden ulaşılabilmektedir. Bu siteden hem son ayki e-faturaya hem de geçmiş beş aylık faturalara kadar görüntülenebilmektedir. E- fatura hizmeti faturaların e-posta adresine gönderilmesine imkân sağlamakta ve kâğıt masrafını azaltarak tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Türk Telekom fatura görüntüleme ile ilgili tüm bilgilere e-fatura sayesinde kolayca ulaşılabilmektedir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Türk Telekom müşteri hizmetleri ulaşmak için 500 ya da 444 1 500 numarasının tuşlanması yeterlidir. Robot seslendirme aramayı cevaplayacak ve arayan abonenin sorununu halletmesi için gerekli bilgilere yönlendirecek tuşları açıklamaktadır. Abone sorununa göre numarayı tuşlayarak gerekli bilgilere ulaşabilecektir.

Türk Telekom Son Ödeme Tarihi Nedir?

Türk Telekom son ödeme tarihi yapılan son değişikliklerle şu hali almıştır:

Aralık 2020’den itibaren;

 • Her ayın 7’si olan fatura son ödeme tarihi her ayın 8’i
 • Her ayın 16’sı olan fatura son ödeme tarihi her ayın 8’i
 • Her ayın 18’i olan fatura son ödeme tarihi her ayın 12’i
 • Her ayın 22’si olan fatura son ödeme tarihi her ayın 16’sı olacaktır.

Ocak 2021’den itibaren ise;

 • Her ayın 5’i olan fatura son ödeme tarihi her ayın 1’i olacaktır..

Türk Telekom Fatura Ödemesinin Gecikmesi Halinde Ne Olur?

Türk Telekom fatura ödemesinin gecikmesi halinde abonelerin hat kullanımı kısıtlanacaktır. Hattın kısıtlanması halinde abone kimseyi arayamayacak, mesaj atamayacak, aylık hattına tanımlanan internet hakkını ve ek hakları kullanamayacaktır. Ancak başkalarından gelen aramaları cevaplayabilecek, atılan mesajları görebilecek ve mobil interneti kullanamasa da WİFİ kullanabilecektir.

Türk Telekom faturasının uzun bir dönem boyunca ödenmemesi halinde ise hat kullanıma kapatılacaktır. Hattın kullanıma kapanması halinde arayanlar aboneye ulaşamayacak ve abone de arama yapamayacaktır. Abone kimseye mesaj atamayacak ve kendisine gelen mesajları da göremeyecek, hattına tanımlanan internet hakkını da kullanamayacaktır. Ancak abone telefonunda sim kartı yokmuş gibi WİFİ kullanabilecektir. Türk telekom bedava internet için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum yapın