Tumblr Hesap Silme – Tumblr Hesap Kapatma

Tumblr Hesap Silme İnternet dünyasının en renkli sosyal ağ ve bloglarından birisinin Tumblr olduğunu söyleyebiliriz. Tumblr 2007 yılında kurulmuş ve kurulduktan sonra sadece 2 hafta içerisinde kullanıcı sayısı 75 bini bulmuştur. Yaşanan bu büyük çıkıştan sonra 1.1 milyar dolar karşılığında Yahoo Tumblr’i satın aldı. Sitenin sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 14 milyona yakın üyesi olduğu düşünülüyor. Ülkemizden de sitenin kullanıcılarını çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Tabii, bu binlerce hatta milyonlarca kullanıcı arasında hesaplarını silmek isteyen kişilerde olacaktır.

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Tumblr hesabınızı artık kullanmıyorsanız ve silmek istiyorsanız mutlaka hesabınıza giriş yapıyor olmalısınız. Eğer hesabınıza giriş yapabiliyorsanız herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan oturumunuzu açmalısınız. Tumblr hesabınıza giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra Tumblr hesap silme sayfasına gidiyoruz. Burada karşınıza bürün hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi soran bir yazı çıkacak. Bu yazıyı da onayladığınız takdirde hesabınızı komple silebilirsiniz.

Tumblr hesap silme hesap kapatma
Tumblr hesap silme hesap kapatma

Tumblr Hesabınızı Kapatmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Tumblr hesabınızı tamamen sildiğiniz zaman beğenileriniz, temalarınız, masajlarınız, iletileriniz ve hesabınızda yer alan diğer her şey komple silinecektir. Bunların yanı sıra üyesi olduğun veya senden başka üyesi olmayan ikincil blogların hepsi silinecektir. Üyesi olduğun ikincil bloglardan otomatik olarak çıkarılacaksın. Siz üyeliğinizi kapatınca silinen blog bağlantılarınız başkaları tarafından kullanılabilir. Tumblr hesabınızı sildiğiniz zaman yine aynı mail adresini kullanarak başka bir hesap açabilirsiniz. Hesabınızda her şey silineceği için hesabınızı tamamen kapatmadan önce iyi düşünmeniz gerekiyor.

Tumblr hesabını silmek oldukça basittir. Tek yapmanız gereken herhangi bir masaüstü veya dizüsütü bilgisayardan Tumblr hesabınıza giriş yapmak ve aşağıdaki hesap silme bağlantısını kullanarak hesabınızı silmektir.

Tumblr Hesap Silme Linki: 

Yukarıdaki hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri girin ve hesabınızı kolayca silin.

Tumblr hesabımı sildiğimde beğenilerim ve yorumlarım silinir ?

  • Hesabınızı sildiğinizde gönderdiğiniz yorumlar, beğenileriniz ve aldığınız yorumlar kalıcı olarak silinir.

Hesabımı sildikten sonra mesajlarım da silinir mi?

  • Hesabınızı sildiğinizde temalar, beğeniler, iletiler, mesajlar ve diğer her şey kalıcı olarak silinecektir.

Tumblr hesabımı sildiğimde abonesi olduğum ikincil bloglara ne olacak?

  • Hesabınızı sildiğinizde sizden başka üyesi olmayan ikincil bloglar da silinecek. Üyesi olan ikincil bloglardan da çıkarılacaksınız.

Sildiğim bloğun bağlantısı (URL) başkalarının kullanımına açılacak mı?

Günlüğünüzü sildiğinizde, günlüğünüze ait olan bağlantı (URL) başkalarının kullanımına sunulacaktır. Başkaları tarafından kaydedilmediği sürece eski blog adınızla yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Hesabımı sildikten sonra silinen hesabımın e-posta adresiyle yeni hesap açmam mümkün mü?

  • Evet, mümkün.

Hesabımı sildim ama günlüğümde bulunan veriler arama motorlarında görünmeye devam ediyor. Bu veriler ne zaman silinir?

  • Tumblr’ın arama motorları üzerinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle silinen bloglarınızın arama motorlarından silinmesi zaman alacaktır. Günlüğünüzün arama motoru sonuçlarını hemen kaldırmak istiyorsanız, ilgili arama motoruna sonuç kaldırma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Tumblr hesap silme ile ilgili yukarıda anlatılanlar dışında sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım isteyebilirsiniz.

Yorum yapın