Alışveriş SiteleriNasıl İptal Edilir ?

Trendyol Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır?

Trendyol Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır?

Trendyol siparişini iptal etme, ürün teslim alınmasından önce veya sonra olmak üzere farklı şekillerde mümkün olmaktadır. Trendyol sipariş iptali için firmanın mobil uygulamasının cihazlarda yüklü olması öncelikli olarak belirlenmektedir.

Trendyol sipariş iptali yapılırken izlenmesi gereken yollar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ürünün sipariş verilmesinin ardından, üyelik hesabının içerisinde siparişler bölümüne girilir.
 • Sipariş detayı olarak verilen kısma girilerek siparişle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşım sağlanmaktadır.
 • Kolay iade olarak adlandırılan sekmeye tıklanarak iade işlemlerine giriş yapılır.
 • Trendyol sipariş iptali İade işlemleri için neden iade yapıldığı, ürün adedi, kargo seçimi gibi işlemler tamamlanarak süreç yürütülür.
 • İşlemlerin tamamlanmasının ardından sistem üzerinden verilen kargo kodu ile ürünün takibini yapmak mümkün olmaktadır.
 • İade edilecek ürün teslim alındıysa, tüm ürünler ve faturalar tek pakette olacak şekilde kargoya verilmelidir.
 • İade işlemlerinin yapılmasından itibaren maksimum 7 gün içerisinde kargolanmayan ürünler için iptal işlemleri kabul edilmemektedir.

Hangi Ürünler İade Kabul Edilmektedir?

Trendyol iade kabul edilen ürünler, firmanın iade politikasına göre belirlenmektedir. İade politikası kapsamında belirlenen şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ürün teslim alındığı andan itibaren on beş iş günü içerisinde iade işlemlerinin başlatılması gerekmektedir.
 • Ürün iade işlemlerinde firmanın anlaşmalı olduğu kargoların tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Tek kullanım için satın alınan ürünlerin iade işlemleri yapılmamaktadır.
 • Ürünlerin kullanılmamış, yıpranmamış ve işlem görmemiş olması iade için temel kriter olarak alınmaktadır.
 • Garanti kapsamı dahilinde değerlendirilen ürünler (beyaz eşya, televizyon vb.) yetkili servis kurulumu öncesinde açılması halinde, herhangi bir iade işlemi kabul edilmemektedir.

Tüm bu kriterlerin yanı sıra, hızlı bozulan ve son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlere yönelik bir iade işlemi yapılmamaktadır. Çünkü bu ürünlerin satın alınırken kontrol edilmesi ve ona göre satış işlemlerinin yapılması müşterinin sorumluluğunda bulunmaktadır.

İade Ürünlerde Kargo Masrafları Kime Aittir?

Trendyol sipariş iptali İade ürünlerin kargo masrafı, firma tarafından karşılanmaktadır. Fakat bu masrafların karşılanması için iade işlemlerinin kabul edilmesi ve gerekli prosedürün uygulanması gerekmektedir.

Trendyol sipariş iptali yapılırken, iade kargo kodu olarak belirlenen kodun mutlaka alınması ve Trendyol firma yetkililerine bildirilmesi gerekmektedir. Bu bildirim işlemi, iade süreçlerinin yapıldığı mobil sayfa üzerinden gerçekleşmektedir.

İade işlemlerinin kabul edilmediği durumlarda ise ürün kabul edilmeyerek müşteriye yeniden gönderilmektedir. Fakat bu süreçte de herhangi bir kargo bedelinin müşterilerden talep edilmediği bilinmektedir.

İade işlemleri yapılırken firmanın iade politikasının iyi bir şekilde incelenmesi ve şartların sağlanması dahilinde iade işlemlerinin yapılması önerilmektedir. Aksi durumda, her iki taraf için de mağduriyetler yaşanabilmektedir.

Fatura Olmadan Sipariş İptali Yapılabilir Mi?

Faturasız sipariş iptal işlemleri, firmanın farklı araçları üzerinden faturaya ulaşılması ile yapılmaktadır. Kaybedilen ya da yırtılan faturayı yeniden edinmek için Trendyol mobil uygulaması kullanılmaktadır.

Mobil uygulamadaki hesap kısmında, siparişe dair bütün detaylara ulaşmak mümkün olduğu gibi faturaya da ulaşılabilmektedir. Fakat faturayı edinmek, çıktısını ya da ekran görüntüsünü almak için mobil uygulamadan değil, web sitesi üzerinden işlem yapılması gerekmektedir.

Yeniden fatura edinmek için bir diğer yol ise Canlı Yardım hattı üzerinden fatura kayıp ihbarı oluşturmaktır. Buradan birkaç kişisel bilgi girilerek işlem yapmak mümkün olmaktadır.

Trendyol ’da İade Süresi Ne Kadardır?

Trendyol iade süresi, ürünün teslim alınmasından itibaren başlar ve on beş gün olarak belirtilir. On beş gün içerisinde herhangi bir iade işlemi başlatılmaması halinde, Trendyol sipariş iptali yapılmasına izin verilmemektedir.

On beş gün olarak belirlenen süre, internet satışlarında kargonun ürünü teslim ettiğini beyan ettiği gün üzerinden değerlendirilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Ben Trendyoldan Saat aldım. Ürünüm kargoya verilmeden trendyol siparişini iptal etmeye çalıştım ama kargo iade kodu oluşturmam gerektiğini söyledi. Kargo elime gelmediği için sipariş iptali yapamıyor muyuz ? Yardımcı olur musunuz teşekkürler

  1. Hesabına giriş yap. İade kodu oluştur. Sonra sana kargo numarası verecek. O kargo numarası ile aldığın saati kargoya ver. Bi kaç gün içinde paran iade olur. Ben öyle iade etmiştim bi kere. Sende bu şekilde trendyol siparişini iptal edebilirsin.

 2. Yazınız çok yardımcı oldu. Adım adım anlatılmış olması çok güzel. Sayenizde sorunsuz bir şekilde TRENDYOL SİPARİŞİMİ İPTAL ETTİM. Allah razı olsun

 3. ben ürünüm kargoya verilmeden siparişi iptal et dedim nedenine vazgeçtim dedim indirim kalkmadığı halde ödediğim ücretin 20 tl az tutarını bana yolladılar nedenini biliyor musunuz

 4. Almış olduğum ürün kargo üzerindeyken iade talebi verdim ürün bana mı gelecek yoksa eve gelmeden iadesi mi gerçekleşek yardımcı olursanız sevinirim

  1. Açıkcası bu kargo size gelmeden kargoyu geri çektirebilirler. Fakat muhtemelen ürün size gelecek, sonra siz onlara gönderip iade açacaksınız. Biraz süreç maalesef uzun olabilir.

 5. Trendyol Sipariş iptal ettikten Sonra Para Ne zaman iade edilir biliyor musunuz ? O paraya ihtiyacım var ne yüklü miktarda alışveriş yapmıştım.
  teşekkürler bilgiler için.

 6. Aldığım ürün kargodayken iptal talebini oluşturdum. Ürün bana geldiğinde geri iade etmezsem ne olur?

  1. Merhaba,
   ben siparişi verdiğim saat içerisinde iptal ettim, parayı trendyol cüzdanıma iade ettiler, o ücreti de kullandım şimdi nasıl bir süreç izleye bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status
Kapalı
Kapalı