Alışveriş SiteleriNasıl İptal Edilir ?

Trendyol Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır?

Trendyol Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır?

Trendyol siparişini iptal etme, ürün teslim alınmasından önce veya sonra olmak üzere farklı şekillerde mümkün olmaktadır. Trendyol sipariş iptali için firmanın mobil uygulamasının cihazlarda yüklü olması öncelikli olarak belirlenmektedir.

Trendyol sipariş iptali yapılırken izlenmesi gereken yollar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ürünün sipariş verilmesinin ardından, üyelik hesabının içerisinde siparişler bölümüne girilir.
 • Sipariş detayı olarak verilen kısma girilerek siparişle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşım sağlanmaktadır.
 • Kolay iade olarak adlandırılan sekmeye tıklanarak iade işlemlerine giriş yapılır.

Trendyol Kolay İade Nasıl Yapılır?

 • Trendyol kolay iade işlemleri için ürünün neden iade yapıldığı, ürün adedi, kargo seçimi gibi işlemler tamamlanarak süreç yürütülür.
 • İşlemlerin tamamlanmasının ardından sistem üzerinden verilen kargo kodu ile ürünün takibini yapmak mümkün olmaktadır.
 • İade edilecek ürün teslim alındıysa, tüm ürünler ve faturalar tek pakette olacak şekilde kargoya verilmelidir.
 • İade işlemlerinin yapılmasından itibaren maksimum 7 gün içerisinde kargolanmayan ürünler için iptal işlemleri kabul edilmemektedir.
 • Trendyol iade iptali müşteri hizmetlerini arayarak yaptırabilirsiniz.

Trendyol Değişim Nasıl Yapılır?

Trendyol değişim nasıl yapılır sorusuna sadece iade yapılabilir şeklinde bilgi vermektedir. Trendyol satışındaki ürünlerin stokları hızla tükendiğinden değişim yapılamamaktadır. Sadece ürün iadesi söz konusu olmaktadır.

Hangi Ürünler İade Kabul Edilmektedir?

Trendyol iade kabul edilen ürünler, firmanın iade politikasına göre belirlenmektedir. İade politikası kapsamında belirlenen şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ürün teslim alındığı andan itibaren on beş iş günü içerisinde iade işlemlerinin başlatılması gerekmektedir.
 • Ürün iade işlemlerinde firmanın anlaşmalı olduğu kargoların tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Tek kullanım için satın alınan ürünlerin iade işlemleri yapılmamaktadır.
 • Ürünlerin kullanılmamış, yıpranmamış ve işlem görmemiş olması iade için temel kriter olarak alınmaktadır.
 • Garanti kapsamı dahilinde değerlendirilen ürünler (beyaz eşya, televizyon vb.) yetkili servis kurulumu öncesinde açılması halinde, herhangi bir iade işlemi kabul edilmemektedir.

Tüm bu kriterlerin yanı sıra, hızlı bozulan ve son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlere yönelik bir iade işlemi yapılmamaktadır. Çünkü bu ürünlerin satın alınırken kontrol edilmesi ve ona göre satış işlemlerinin yapılması müşterinin sorumluluğunda bulunmaktadır.

Trendyol İade Talebi İptal Etme Nasıl Yapılır?

Trendyol iade talebi iptal etme işlemleri için ürünün kargoya verilmemesi yeterli olacaktır. Alınan iade kargo kodunun geçerlilik süresi 7 gündür. Bu sürede kargoya verilmezse işlem kendiliğinden iptal olur. Kargoya verildikten sonra iade iptali yapılamamaktadır.

İade Ürünlerde Kargo Masrafları Kime Aittir?

Trendyol iade ürünlerin kargo masrafı, firma tarafından karşılanmaktadır. Fakat bu masrafların karşılanması için iade işlemlerinin kabul edilmesi ve gerekli prosedürün uygulanması gerekmektedir.

Trendyol İade Adresi

Trendyol iade adresi için, Trendyol ‘siparişlerim’ bölümüne giriş yaparak iade işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz kargo tarafından verilen kod iade adresi yerine geçmektedir. Kargoya başkaca bir adres vermeniz gerekmemektedir.

Trendyol Hangi Kargo ile Gönderim Yapıyor?

Trendyol hangi kargo ile siparişinizi göndermişse yine aynı kargo ile iade gönderebilir ya da sistemleri üzerinden size uygun olan başka bir kargoyu seçebilirsiniz.

Trendyol sipariş iptal işlemi yapılırken, iade kargo kodu olarak belirlenen kodun mutlaka alınması ve Trendyol firma yetkililerine bildirilmesi gerekmektedir. Bu bildirim işlemi, iade süreçlerinin yapıldığı mobil sayfa üzerinden gerçekleşmektedir.

İade işlemlerinin kabul edilmediği durumlarda ise ürün kabul edilmeyerek müşteriye yeniden gönderilmektedir. Fakat bu süreçte de herhangi bir kargo bedelinin müşterilerden talep edilmediği bilinmektedir.

Trendyol Sipariş İptali ve Para İadesi

Trendyol sipariş iptali para iadesi, iade edilen ürünün iptal işlemlerinin onaylanmasının ardından 15 gün içinde tamamlanmaktadır. İade işlemleri yapılırken firmanın iade politikasının iyi bir şekilde incelenmesi ve şartların sağlanması dahilinde iade işlemlerinin yapılması önerilmektedir. Aksi durumda, her iki taraf için de mağduriyetler yaşanabilmektedir.

Fatura Olmadan Sipariş İptali Yapılabilir Mi?

Faturasız sipariş iptal işlemleri, firmanın farklı araçları üzerinden faturaya ulaşılması ile yapılmaktadır. Kaybedilen ya da yırtılan faturayı yeniden edinmek için Trendyol mobil uygulaması kullanılmaktadır.

Mobil uygulamadaki hesap kısmında, siparişe dair bütün detaylara ulaşmak mümkün olduğu gibi faturaya da ulaşılabilmektedir. Fakat faturayı edinmek, çıktısını ya da ekran görüntüsünü almak için mobil uygulamadan değil, web sitesi üzerinden işlem yapılması gerekmektedir.

Yeniden fatura edinmek için bir diğer yol ise Canlı Yardım hattı üzerinden fatura kayıp ihbarı oluşturmaktır. Buradan birkaç kişisel bilgi girilerek işlem yapmak mümkün olmaktadır.

Trendyol ’da İade Süresi Ne Kadardır?

Trendyol iade süresi, ürünün teslim alınmasından itibaren başlar ve on beş gün olarak belirtilir. On beş gün içerisinde herhangi bir iade işlemi başlatılmaması halinde, Trendyol sipariş iptali yapılmasına izin verilmemektedir.

İade işlemleri için belirtilen süreçler kolaylıkla Trendyol web sitesi ya da Trendyol uygulaması üzerinden tamamlanabilmektedir. Trendyol kullanıcı paneli üzerinden tüm sipariş ve iade detaylarınıza ulaşabilirsiniz.

Trendyol musteri hizmetleri ve trendyol çağrı merkezi ile siparişleriniz hakkında bilgi alabilir, işlem yapabilirsiniz.

On beş gün olarak belirlenen süre, internet satışlarında kargonun ürünü teslim ettiğini beyan ettiği gün üzerinden değerlendirilmektedir.

NOT: Bu makale 19.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

50 Yorum

 1. Ben Trendyoldan Saat aldım. Ürünüm kargoya verilmeden trendyol siparişini iptal etmeye çalıştım ama kargo iade kodu oluşturmam gerektiğini söyledi. Kargo elime gelmediği için sipariş iptali yapamıyor muyuz ? Yardımcı olur musunuz teşekkürler

 2. Almlş olduğum ssttin geri iadesini istiyorum ürünün pilli şarzl olmadığı İcin bu ürünü geri ifadesini arz ederim

  1. Hesabına giriş yap. İade kodu oluştur. Sonra sana kargo numarası verecek. O kargo numarası ile aldığın saati kargoya ver. Bi kaç gün içinde paran iade olur. Ben öyle iade etmiştim bi kere. Sende bu şekilde trendyol siparişini iptal edebilirsin.

 3. Yazınız çok yardımcı oldu. Adım adım anlatılmış olması çok güzel. Sayenizde sorunsuz bir şekilde TRENDYOL SİPARİŞİMİ İPTAL ETTİM. Allah razı olsun

 4. ben ürünüm kargoya verilmeden siparişi iptal et dedim nedenine vazgeçtim dedim indirim kalkmadığı halde ödediğim ücretin 20 tl az tutarını bana yolladılar nedenini biliyor musunuz

 5. Almış olduğum ürün kargo üzerindeyken iade talebi verdim ürün bana mı gelecek yoksa eve gelmeden iadesi mi gerçekleşek yardımcı olursanız sevinirim

  1. Açıkcası bu kargo size gelmeden kargoyu geri çektirebilirler. Fakat muhtemelen ürün size gelecek, sonra siz onlara gönderip iade açacaksınız. Biraz süreç maalesef uzun olabilir.

 6. Trendyol Sipariş iptal ettikten Sonra Para Ne zaman iade edilir biliyor musunuz ? O paraya ihtiyacım var ne yüklü miktarda alışveriş yapmıştım.
  teşekkürler bilgiler için.

 7. Aldığım ürün kargodayken iptal talebini oluşturdum. Ürün bana geldiğinde geri iade etmezsem ne olur?

  1. Merhaba,
   ben siparişi verdiğim saat içerisinde iptal ettim, parayı trendyol cüzdanıma iade ettiler, o ücreti de kullandım şimdi nasıl bir süreç izleye bilirim.

     1. Admin iyi günler ben sipariş kargodayken iptal ettim. Şimdi sipariş eve gelcek mi. Geldiğinde görevliye kodu söylesem olur mu yoksa ürünü alip kargo subesine mi gitmem gerekicek

 8. Admin iyi günler ben sipariş kargodayken iptal ettim. Şimdi sipariş eve gelcek mi. Geldiğinde görevliye kodu söylesem olur mu yoksa ürünü alip kargo subesine mi gitmem gerekicek

 9. Merhaba ben ürün hazırlanırken iade ettim fatura kesildiği için iptal değil iade yapabiliceklerini söylediler ve iade takebi oluşturdum. Kargo ücretini bana iade ederler mi ve de kargo bana ulaşır mı yoksa elime ulaşmadan iptal mi olur?

 10. İyi günler ben sipariş ettiğim ürünleri 10 dk içinde iptal ettim ama kartımdan ücret alınmıştı ürünler bana gelmeden para iadesi yapılacak dimi?

 11. Merhabalar ben bir ürün sipariş ettim ama yorumlara baktığımda kimsenin beğenmediğini gördüm daha ürün hazırlık aşamasında iptal edersem parayı eksiksiz gönderirler mi?

 12. Merhaba ben sipariş ettiğim ürün için iade talebi oluşturdum ürün bana ulaştı fakat ben iade etmekten vazgeçtim. İade talebinide oluşturmuştum ne yapmam gerekiyor iade etmek zorunda mıyım

 13. Trendyoldan aldığım saatimde bir sorun çıkmıştı. Bu yazıyı okuduktan sonra doğru adımları takip edip iade ettim. Teşekkürler.

 14. Trend yol ile ilgili gerçektende güzel bilgiler var, ben burda yazanların çoğunu bilmiyordum ama sizin sayenizde öğrendim gerçekten çok tesekur ediyorum artık hep bu sayfayı takip ediceğim. Seviliyorsunuz…

 15. Gayet açıklayıcı bir yazı olmuş herkes buradaki adımları izleyerek sipariş iptalini gerçekleştirebilir tane tane anlatılmış tesekkurler

 16. Benim için çok açıklayıcı oldu. Trendyol dan aldığımız ürünleri nasıl iptal ederiz açıklayıcı.

 17. Trendyol da güvenle alışveriş yapip sorun olustugunda kolayliklada iptal edip paranızı cok kisa sure icinde geri alabiliyorsunuz. Siparis iptali cok kolay ugrastirmadan caninizi sıkmadan hallediyorlar.

  1. Ben 11 tl lik bir ürün sipariş ettim şuan hazırlanıyor diyor iptal etmek istediğim de iade tutarı 0.75 krs neden??

 18. İyi günler ben sipariş ettiğim ürünleri 10 dk içinde iptal ettim ama kartımdan ücret alınmıştı ürünler bana gelmeden para iadesi yapılacak dimi?

 19. Trendyoldan aldığım bir üründe sorun çıktı. Bu yazıyı okuduktan sonra doğru adımları takip edip iade ettim. Çok teşekkürler.

 20. Kaç gündür bunu araştırıyordum diger siteler bu kadar detaylı anlatmamış sonunda iptal edebildim

 21. Bayaga emek vermişsiniz benimde işime yaradı gerçekten uğraş vermişsiniz sonunda iptal edebildim siparişimi

 22. Trendyol da alisveris yapmistim ve yanlis urunu siparis ettigimi farkettim hemen kolayliklada iptal edip parami kisa surede geri alabildim. Urun siparis iptali cok kolay ugrastirmadan iptal edebiliryosunuz.

 23. Benimde Trendyol’dan sipariş ettiğim ürün gelmemişti sizin sayenizde para iadesi alabildim.

 24. yazınız cok yardımcı oldu sık sık alışveriş yaptığım için bunları öğrenmem gerekiyordu

 25. merhaba ben tek kargoda birkaç adet ürün siparişi verdim. sonrasında birinin bedeni olmadı iade siparişi oluşturdum iade kodu aldım. bir gün sonrasında diğerini de iptal etmek istedim.buna da iade kodu alıp aynı kargoyla tek faturada iki ayrı iade koduyla işlem mi yapılacak, aynı faturanın fotokopisini ona koyabilirmiyiz. ögrenmek istediğim faturanın fotokopisiyle işlem yapılabiliomu onu ögrenmek isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu