Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Trendyol hesap silme işleminin yapılabilmesi için Trendyol’a yazılı olarak hesabın silinmesinin istendiğine dair başvuru yapılması gerekmektedir. Trendyol hesap silme işlemini tek tık ile Trendyol’un sitesinden yapabilmek mümkün olmamaktadır. Dolayısı ile Trendyol hesabının silinmesi için başvuru yapma ve cevabın gelmesini bekleme süreci uzun ve uğraştırıcı olabilmektedir. Ancak Trendyol üyelerinin hesap silme isteklerini geri çevirmemektedir. Posta yolu ile hesap silme başvurusu yapanların dönüş alma süreleri mail ile başvuru yapanlara göre daha uzun olmaktadır. Dolayısı ile talebinin aynı gün içerisinde sonuçlanmasını isteyenlerin mail ile başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir.

Trendyol Hesap Silme Trendyol Hesap Kapatma Nasıl Yapılır ?

Trendyol hesap kapatma işleminin yapılabilmesi için kullanıcıların Trendyol’un sitesi üzerinden yapabilecekleri herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Trendyol web sitesine hesabın kapatılması veya silinmesi için bir buton koymamaktadır. Aynı zamanda Trendyol canlı asistan veya müşteri hizmetleri numarası ile de hesap silme başvurusu yapabilmek mümkün değildir. Trendyol hesabının silinebilmesi için uygulanabilecek tek yol, Trendyol hesap silme formunun doldurulması ve bu formun Trendyol’un kabul edeceği yollar ile şirkete ulaştırılması olmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca kullanıcıların Trendyol hesaplarının silinmesini talep edebilme hakları bulunmaktadır. KVKK’nın 7’nci maddesinde gerekli şartlar kapsamında kullanıcıların hesaplarını silme talebinde bulnma haklarının olması açıkça belirtilmektedir. Bu taleplerinin Trendyol tarafından kabul görebilmesi için ise hesap sahibinin kimliğini doğrulayabiliyor olması gerekmektedir.

Trendyol Hesap Silme Hangi Yöntemler İle Yapılabilir?

Trendyol hesap kapatma başvuru yolları aşağıda verilmiştir:

  • Trendyol’a şahsen hesap silme başvurusu yapılabilmektedir.
  • Noter aracılığı ile Trendyol hesabının silinmesi istenebilmektedir.
  • Trendyol’un kayıtlı e-posta adresine güvenli elektronik imza ya da mobil imza ile hesap silme formu doldurup imzalayarak gönderilebilmektedir.
  • Trendyol’a daha önceden bildirilmiş olan ve sistemde kayıtlı olan e-posta adresi üzerinden hesap silme başvuru formu gönderilerek hesabın silinmesi istenebilmektedir.

Şahsen ve Noter Aracılığı İle Trendyol Hesap Silme Talebi Nasıl İletilir?

Şahsen ve noter ile Trendyol hesap kapatma başvurusu yapılabilmesi için Trendyol hesap silme formunun doldurulması gerekmektedir. Formun alt kısmına hesabımın silinmesini talep ediyorum yazıldıktan sonra form imzalanmalıdır. Ardından Trendyol hesap silme talebinin iletilebilmesi için form Büyükdere Caddesi Noramin İş Merkezi No:237 Kat:B-1 34398 Maslak/İSTANBUL adresine gönderilmelidir.

E-Posta İle Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır?

E-mail ile Trendyol hesap kapatma başvurusu yapılabilmesi için hesap silme formunun doldurulup imzalandıktan sonra e-posta ile Trendyol’a gönderilmesi gerekmektedir.

Trendyol Hesap Silme
Trendyol Hesap Silme

Güvenli elektronik imza ya da mobil imza ile imzalayarak gönderecek olanların başvuru adresleri; [email protected] olmaktadır.

Trendyol Hesap Silme
Trendyol Hesap Silme

Trendyol’a bildirdiği e-posta adresi ile formu gönderecek olanlar ise; [email protected] adresine mail göndermelidirler.

Trendyol Hesap Silme Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Trendyol hesap kapatma talebinin sonuçlanma süresi, ortalama 24 saat olmaktadır. Talep Trendyol’a ulaştıktan sonra Trendyol e-posta ile talep sonucunu bildirmektedir. Posta aracılığı ile başvurularını iletenlerin evrakların Trendyol’a ulaşma süresini de dikkate almaları gerekmektedir. Bu süreç hakkında Trendyol musteri hizmetleri ve trendyol çağrı merkezi kanallarından bilgi alabilirsiniz.

Trendyol Hesap Silme Formunda Yer Alan Bilgiler Nelerdir?

Trendyol hesap kapatma formunda bulunan bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • Hesap sahibinin iletişim bilgilerini doldurması gerekmektedir. Ad, soyad, telefon numarası, T.C. kimlik numarası, e-posta ve adres bilgisi yazılmalıdır.
  • Trendyol ile olan ilişki belirtilmelidir. Formda müşteri, ziyaretçi ve diğer olmak üzere üç seçenek bulunmaktadır. Şirket ile iletişimde olunan departman ve konu yazılmalıdır.
  • KVKK’nın 11’inci maddesi kapsamında Trendyol hesap silme talebi yazılı olarak belirtilmelidir. Trendyol’un bu talebe hangi yöntem ile cevap vermesi istendiği yazılmalıdır ve imzalanmalıdır.

Trendyol sipariş iptali için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum yapın