Toplu Tweet Silme – Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter kullanıcıları için toplu tweet silme nasıl yapılır sorusu büyük önem taşıyor. Sosyal medya kanalları arasında en çok kullanılan mecralar arasında yer alan Twitter’da bazı durumlarda daha önceden göndermiş olduğunuz tweet’leri silmek isteyebilirsiniz. Platform bunun için kolay bir yöntem sunuyor.

Toplu Tweet Silme Nedir?

Toplu tweet silme işlemi tek seferde hesabınızda bulunan tweet’leri silmenize olanak tanımaktadır. Daha önceden göndermiş olduğunuz tweetleri temizlemek, yeni bir hesap görünümü vermek veya daha önceki paylaşımlarınızı beğenmediğiniz durumlarda Twitter toplu tweet silme işlemi ile büyük bir kolaylık elde edebilirsiniz.

Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Tweetleri toplu halde silmek için belirli adımları takip etmeniz yetecektir. Ancak bu yöntem mobil uygulama üzerinden değil bilgisayar üzerinden yapılmalıdır. Toplu şekilde tweet silmek için şu adımları takip ediniz;

  • İlk olarak twitter.com/search-advanced adresine giriş yapınız.
  • Açılan sayfada gelişmiş arama kısmı belirecektir. Bu kısma kullanıcı adınızı ve tweetlerinizi silmek istediğiniz tarih aralığını girin. Belirttiğiniz tarih aralığına yönelik tweetler gösterilecektir bu yüzden silmek istediğiniz tweetlere ait tarih aralığını doğru şekilde girmeye dikkat edin.
  • Konum kısmını boş bırakabilirsiniz.
  • Bilgileri girdikten sonra “Ara” butonuna tıklayın.
  • Ekrana gelecek sayfadaki sekmelerden En Son kısmına girin. Burada belirtilmiş olan tarih aralığında tüm tweetler gösterilecektir.
  • Bilgisayarda internete girmek için kullanılan tarayıcıdan web konsolunu aktif hale getirin. Tarayıcıda web konsolunu açmak için bir sonraki alt başlığına bakabilirsiniz.
  • Konsol ekranı açıldıktan sonra eski tweetler ekranda dururken Tweet Silme Kodu linkinde yer alan txt dosyasını indirerek içindeki kodu kopyalın ve konsoldaki giriş yapılan alana yapıştırın.
  • Enter tuşuna bastıktan sonra eski gönderileriniz silinecektir.

Topluca tweet silerken dikkat edilecekler arasında tarih aralığına dikkat etmek büyük önem taşıyor. Tarih yanlış belirtilirse istemediğiniz tweetler de silinecektir. Bir diğer dikkat edilecek nokta da belirtilen tarih aralığındaki tüm tweetleri bu yöntem silmektedir. Eğer tarih aralığında silmek istemediğiniz tweetler bulunuyorsa bu yöntem ile onları ayıklamanız mümkün değildir.

Tarayıcıda Konsol Nasıl Açılır?

Toplu tweet silmek için tarayıcıda konsol açmanız gerekmektedir. Mozilla için konsol açmak için öncelikle sağ tıklayın ve açılan pencerede öğeyi incele seçeneğine tıklayın. En altta açılan pencerede ise konsol sekmesine girerek en alttaki kod kısmına denemek istediğiniz kodu girebilirsiniz.

Chorme konsol açmak için ise sitedeyken sağ tıklayarak İncele seçeneğini seçin. Daha sonra sağ tarafta açılan pencerede Console yazan seçeneğe girin ve en alta kod kısmını yazın.

Operada konsol açmak için ise sağ tıklayarak Öğeyi Denetle seçeneğini seçin. Sağ tarafta açılmuş olan pencerede Console seçeneğini seçin ve en altta yer alan kısma kodu yapıştırabilirsiniz.

Bu yöntem sonrasında tarayıcıda kısa süreli takılma ya da donma olabilir. Bu durumu geçirmek için yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yorum yapın