Tatil Sepeti Rezervasyon İptali ve Para İadesi

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali

Tatil Sepeti üzerinden yapılan rezervasyonların iptal edilmesi, müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılan bir işlem olarak bilinmektedir. Tatil Sepeti rezervasyon iptali yapmak isteyenlerin doğrudan müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek iptal ya da değişiklik yapmaları mümkün olmaktadır.

Tatil Sepeti uygulaması farklı tatil alanlarından erken indirimlerle rezervasyon yapmayı sağlayan bir acente olarak hizmet vermektedir. Fakat erken rezervasyon işlemleri bazı durumlarda iptal gerektirmesi nedeniyle uygulama içerisinde Erken Rezervasyon Güvencesi kampanyası sunulmaktadır.

Erken rezervasyon yaptığınız halde iptal durumu söz konusu olduğunda eğer Erken Rezervasyon Güvence Paketi satın almışsanız maddi ya da manevi hiçbir kayıp olmadan yeni bir rezervasyon yaptırma kolaylığınız bulunacaktır.

Tatil Sepeti uygulaması üzerinden balayı tatillerinden bayram tatilleri için otel rezervasyonu yapmaya kadar pek çok farklı kampanya bulunmaktadır. Bu kampanyaları düzenli olarak takip ederek çok nitelikli otellerde düşük ücretlerle tatil yapabilirsiniz.

Tatil Sepeti İle Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Tatil Sepeti ile erken rezervasyon yapma öncelikli olarak web sitesine kayıt oluşturmayı zorunlu tutmaktadır. Rezervasyon işlemleri için takip edilecek adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle web sitesi üzerinden kullanıcı adı ve mail adresi ile geçerli bir üyelik oluşturulmaktadır.
 • Mail adresinize gelen onay linki üzerinden üyelik onay işlemleriniz tamamlanmaktadır.
 • Üyelik onaylandıktan sonra hangi tatili yapmak istediğinizi seçerek en uygun fiyatlı otel seçeneklerine ulaşabilirsiniz.
 • Oteller içerisinden seçim yapılmasından sonra tarih ve kişi bilgilerinin eklenmesi ile rezervasyon işlemleri tamamlanabilmektedir.

Tatil Sepetinde Erken Rezervasyon Avantajları Nelerdir?

Tatil Sepeti erken rezervasyon avantajları şunlardır:

 • Tatil Sepeti kampanyalarını takip ederek, balayı otellerini oldukça hesaplı bir şekilde rezerve edebilirsiniz.
 • Kış mevsiminde otellerde yoğunluk olmayacağı için kış mevsiminden rezervasyon yapılması halinde tatil bütçesini zorlamadan lüks tatil yapma olanağı sunulmaktadır.
 • Yaz mevsiminde yoğunluk nedeniyle yer bulamama gibi sorunlar önceden çözülmüş olup istediğiniz zaman diliminde otelinize yerleşme olanağı da sunulmuş olmaktadır.

Erken rezervasyon olanaklarının yanı sıra Tatil Sepeti rezervasyon iptali sayesinde de daha önceden yapmış olduğunuz rezervasyonlarda değişiklik yapma hakkınız bulunacağı için mağduriyet yaşamadan tatil yapabilirsiniz.

Tatil Sepeti Kampanyaları Nelerdir?

Tatil sepeti kampanyaları, genellikle resmi ve dini tatil zaman dilimleri için sunulan kampanyalar olarak bilinmektedir. Mesela kurban bayramı tatili için kesin tatil hakkı olanların Tatil Sepeti uygulaması üzerinden rezervasyon yaptırma hakları bulunmaktadır.

Tatil Sepeti ile sunulmakta olan kampanyalardan bir diğeri ise balayı kampanyaları olarak bilinmektedir. Balayı çiftlerinin herhangi bir sorun yaşamadan rahat bir şekilde rezervasyon yaptırırken aynı zamanda kampanyalı fiyatlardan da yararlanmaları için Tatil Sepeti adresi üzerinden hizmet sunulmaktadır.

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Tatil Sepeti rezervasyon iptali, web sitesi üzerinden ya da çağrı merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Erken rezervasyonunuzda değişiklik yapmak ya da iptal etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • 444 44 20 olarak bilinen çağrı hattı üzerinden haftanın her günü ve her saatinde iptal rezervasyon işlemleri için destek verilmektedir.
 • Bu çağrı merkezi aranırken kimlik bilgilerinin de yanınızda bulundurulması gerekmektedir. Müşteri yetkilileri tarafından rezervasyon durumunun kontrol edilmesi için kimlik bilgileri sorulmaktadır.
 • Rezervasyon iptali durumunda ücret kesintisi olup olmaması rezervasyonunun süresine ya da durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Rezervasyon esnasında 10 TL karşılığında Erken Rezervasyon Güvence Paketi almanız durumunda kesinti yapılmamaktadır.

Tatil Sepeti rezervasyon iptali yapılırken bazı durumlarda saklı tutulmak üzere rezervasyon hakkınız da bulunmaktadır. Yeni bir rezervasyon tarihi ile güncelleme yapmak ya da doğrudan iptal etmek müşterinin inisiyatifinde olup onay vermesi halinde işlemler tamamlanmaktadır.

Yorum yapın