Superonline Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Superonline abonelik iptali yapmak için müşteri hizmetleri aranabilmekte, faks çekilebilmekte veya Superonline hizmet noktalarına gidilebilmektedir. Ayrıca Superonline abonelik iptali e-devlet sisteminden de sadece birkaç dakika içerisinde online olarak yapılabilmektedir. Online olarak yapılan iptal işlemi 24 saat içerisinde sonuçlanmakta ve aynı gün içerisinde abonelik sonlandırılabilmektedir. Superonline abonelik iptali yapacak olan abonelerden herhangi bir şart beklenmediği gibi başvuruları direkt abonelerin kendilerinin veya vekillerinin yapmaları gerekmektedir. Abonelik iptal taleplerinin geri çevrilmesi gibi bir durum yaşanmamaktadır. Superonline yetkilileri abonelerin kimliklerini doğruladıktan sonra taleplerini değerlendirerek olumlu sonuçlandırmaktadırlar. Abonelik iptal sürecinin nasıl ilerlediği ve sonuçlandığı ise müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenilebilmektedir.

	süperonline abonelik iptali dilekçesi

süperonline abonelik iptali dilekçesi

Superonline Abonelik İptali İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Superonline abonelik fesih başvuru evrakları, bireysel ve kurumsal aboneler için farklı olmaktadır. Bireysel abonelerin sadece imzalı iptal dilekçesi ile kimlik belgelerini iletmeleri yeterli olmaktadır. Kurumsal abonelerden istenen belgeler ise aşağıda verilmiştir:

  • Yetkili kimlik fotokopisi talep edilmektedir.
  • Yetkili imza sirküsünün sunulması gerekmektedir.
  • Şirket yetkilisi kaşeli ve imzalı iptal dilekçesi ile abonelik iptali başvurusu yapmalıdır.

Faks Aracılığı İle Superonline Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Faks ile Superonline abonelik feshi yapılabilmesi için 0850 502 61 49 numaralı faks numarasına talebin iletilmesi gerekmektedir. Abonelik fesih sözleşmesinin imzalı olarak bu numara üzerinden faks ile gönderilmesi gerekmektedir. Elektronik Haberleşme Hizmetlerine İlişkin Çerçeve Sözleşmesi kapsamında belirlenmiş olan fesih usullerine göre fesih dilekçesi faks ile Superonline’a iletilmelidir. Dilekçe eğer teyit edilir ise, abonelik feshi otomatik olarak gerçekleştirilir. Ancak dilekçenin teyit edilememesi durumunda, abonelik fesih işlemleri tamamlanamamaktadır.

Turkcell Superonline İnternet

fiyatları

Bayi Yolu İle Superonline Abonelik Feshi Nasıl Yapılır?

Bayi ile Superonline abonelik iptali için abonelik fesih dilekçesi ve kimlik belgesi ile beraber Turkcell Superonline noktalarına gidilmelidir. Turkcell Superonline noktalarında Superonline abonelik iptali için gerekli evrak imzalandığında abonelik feshi gerçekleşmektedir.

Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Superonline Aboneliği Nasıl İptal Ettirilir?

Çağrı merkezinden Superonline abonelik fesih başvurusu için abonelerin 0850 222 1 222 numaralı müşteri hizmetlerini aramaları gerekmektedir. Müşteri hizmetlerini arayarak abonelik feshi için talep oluşturduktan sonra istenen evraklar Superonline’a iletilmelidir. Evrakların teslim alınmasından sonra abonelik feshi gerçekleştirilmektedir.

Superonline Abonelik İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Superonline abonelik fesih dilekçesi yazacak olanlar, kurumsal ve bireysel müşteri olmalarına göre farklı iptal dilekçeleri yazmalıdırlar. Bireysel aboneler ilk olarka iptal taleplerinin nedenlerini, isimlerini, soyisimlerini, müşteri numaralarını ve irtibat telefonlarını yazmalıdırlar. Ardından yararlandıkları hizmetin ismini yazarak bu hizmeti sonlandırmak istediklerini belirtmelidirler. İmza ve tarih atarak dilekçeyi bitirmelidirler.

Kurumsal abonelerin Superonline abonelik iptal dilekçelerine iptal taleplerinin sebebini yazarak giriş yapmaları gerekmektedir. İsim, soyisim, şirket unvanı, müşteri numarası, vergi numarası, yetkili isim ve soyismi, yetkili T.C. kimlik numarası ve irtibat numarası yazılmalıdır. Superonline paketleri içerisinden alınan hizmetin ismi ile beraber bu hizmet aboneliğinin sonlandırılmak istendiği yazıldıktan sonra dilekçe bitirilmelidir.

Superonline abonelik iptali dilekçe örneği

Superonline Abonelik İptalinde Cayma Bedeli Ödenir Mi?

Superonline abonelik feshinde cayma bedeli, taahhüdü henüz dolmamış abonelerden talep edilmektedir. Superonline abonelik iptali işlemini taahhüt bitmeden yapanlar, taahhüdün bitmesine ne kadar kala iptal işlemi yaptırmışlarsa kalan sürenin üyelik bedellerini peşin olarak ödemek zorunda kalmaktadırlar. Taahhüt ile uygulanan indirimler, taahhüt dolmadan yapılan abonelik iptallerinde geri alınmaktadır. Abonelik iptali yapacak olanlar taahhütlerinin ne zaman dolacağını bilmiyorlarsa, Superonline müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama işlemi yapabilmektedirler. Aynı zamanda e-devlet sistemi üzerinden de taahhüdün ne zaman biteceğinin görülebilmesi mümkündür.

Yorum yapın