Sunexpress Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Sunexpress bilet iptali uçuşun sağlanacağı yere göre değişiklik gösterir. Alınan biletin busineness, SunClassic, SunPremium, SunEco gibi farklı türlerde olması biletin iptali için farklı koşullar sunar. Sunexpress bilet iptali internet üzerinden gerçekleştirilebilir.

Sunexpress Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Sunexpress Rezervasyon yapılması bilet gişesinde otomatik koltuk atanmadan kendi istenilen yerin tercih edilmesi işlemidir. Dış hat uçuşlarında 3 gün önceden yapılır. Sunexpress Rezervasyon işlemi için ücret ödemesi yapılır. Güvenlik nedeni ile acil çıkış kapılarına yer verilmeyen kişiler şu şekildedir:

  • Bebekler ve 14 yaşından küçük çocuklar
  • Hamileler
  • Yanlarında hayvan bulunduran kişiler
  • Engelli kişiler
  • Hasta ve yaşlılar

Sunexpress Bilet Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sunexpress’ten alınan bilet ödenirken kredi kartı, banka kartı ya da nakit kullanılabilir. Bilet alınmadan önce oluşturulan rezervasyon için girilen bilgilerin doğruluğu teyit edilir. Eksik ve doğru olmayan bilgi bulunduğunda bilet alma işlemi geçersiz olur. Uçuşun tarihi, saati ve bilet sahibi biletin üzerinde yazar. Uçuşlardaki kişi sayıları belli olduğu için başka uçuşa katılım sağlanamaz. Bilet almak için bilet gişeleri, acenteler ve internet sayfaları kullanılır.

Alınan biletin ödemesi işlemler tamamlandığı gibi yapılır. Taksitlendirme bulunmadığından bilet ücretinin tamamı tahsis edilir. Taksit işlemi ancak anlaşmalı bankalar ile bilet tutarının tamamı ödendikten sonra ayarlanır. Ödeme işlemi gerçekleştirilmezse ya da ücret eksik ödendiyse havayolu şirketi tarafından cezai işlem uygulanır. Sunexpress bilet iptali yapılacağı gibi şirket faiz talep etme hakkına da sahiptir.

Sunexpress bilet iptali
Sunexpress bilet iptali

SunEco Uçak Biletinin İptali Ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

SunEco sınıfı uçak bileti en uygun fiyatlı biletleri içerir. SunEco bileti ile iç hatlar için yapılan uçuşlarda 6 saat ve daha öncesinde bilet iptali yapılır. Bilet iadesi alınırken bilet parasından 60 TL kesilir. Eğer uçuşa 6 saatten az kalmış ise bilet iptali yapılamaz. Bilet değişikliği için bu saat son 2 saate kadar düşür. Uçuşa son 2 saat kala bilet değişikliği yapılırsa 90 TL işlem ücret kesintisi olur. 2 saatten az kalan uçuşlarda bilet değişikliği yapılmasına izin verilmez.

Bahsedilen saatler yurt içidir. Eğer dış hatlara yolculuk olursa bilet iptali son 48 saate kadar gerçekleşir. Uçuşunuza 48 saatten az kaldığında ise bilet iptali yapılmamaktadır. Bilet değişikliği yapmak için uçuşa en az 1 hafta olmalıdır. 1 hafta önceden gerçekleştirilen bilet değişikliği işlemi 50 Euro karşılığında olur. Uçuştan 2 gün öncesinde yapılırsa 100 Euro işlem ücreti kesilir. 48 saatten az kalan uçuşlarda ise herhangi bir değişiklik işlemi olmaz.

SunClassic Uçak Biletinin İptali Ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

SunClassic sınıfı uçak bileti iptali yurt içi uçuşlarda Suneco sınıfı uçak bileti ile aynı şartlara sahiptir. İç hatlar uçuşlarında uçuşa son 6 saat varken ya da daha öncesinde 60 TL karşılığında bilet iptali gerçekleşir. 6 saatten az kalan uçuşlarda ise bilet iptali mümkün değildir. 24 saatten fazla olan uçuşlarda ise bilet değişikliği istendiğinde bilet ücretleri arasındaki farkın ödenmesi yeterli olur. Uçuşa 2 saat kala uçak bileti değişikliği yapılamaz. Dış hatlar uçuşlarında ise uçuşa 2 gün kalana kadar bilet iptali ve değişikliği yapmak mümkündür.

SunPremium Uçak Biletinin İptali Ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

SunPremium uçak bileti iptali 60 TL karşılığında uçuşa 6 saatten fazla olduğunda bilet iptali yapılabilir. Ancak 6 saatten az kalan uçuşlar için bilet iptali yapılmaz. Bilet değişikliği için 24 saatten fazla olan uçuşlarda sadece iki bilet arasındaki farkın ödenmesi yeterlidir. Uçuşa son 2 saat kaldığında ise herhangi bir bilet değişikliği uygulanmaz. Sunexpress bilet iptal ve değişiklik etme gibi işlemler yurt dışı uçuşlarda uçuşa 2 günden az bir zamanda gerçekleşmez.

Yorum yapın