Storytel İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Storytel iptal işlemi yapmak, hangi sistem üzerinden abone olundu ise o sistem üzerinden iptal işlemi gerçekleştirilmektedir. Aboneliğinizi nerden başlattığınızı öğrenmek için ayarlar kısmında hesap bilgilerine girerek öğrenebilirsiniz. Aboneliğinizi nereden başlattığınızı öğrendikten sonra takip edeceğiniz adımlar şöyledir:

  • Web sitesi üzerinden fatura veya kart bilgileri ile girilerek başlatılan abonelikler web sitesi üzerinde yer alan sayfalarım bölümünden “hesabım” sayfasına tıklanır. Hesabım sayfasının alt kısmında yer alan “Aboneliğimi iptal et” seçeneğine tıklanır. Açılacak olan sayfada işlem onaylanır ve iptal işleminin tamamlandığına dair bir e-posta adresine bir mail gelir. Bu şekilde abonelik iptal edilmiş olur.
  • İkinci bir iptal işlemi ise uygulama içerisinde başlatılan aboneliğin iptalidir. Google Store ya da App Store üzerinden abonelik başlatıldıysa uygulama üzerinden App Store için “hesap ayarları”, Google Play Store için “abonelikler” yazan sayfaya tıklanır. Google Play Store için abonelikler sayfasında açılan uygulamalar arasından iptal edilmek istenen uygulama seçilerek aboneliği iptal et seçeneğine tıklanır.  App Store için ise; hesap ayarlarından sonra “Aboneliği yönet” yazan yere tıklanıp iptal Storytel uygulaması seçilerek aboneliği iptal et seçeneğine tıklanır. Böylece abonelik iptal olmuş olacaktır.

Storytel Aboneliği Yeniden Başlatılabilir Mi?

İptal etmiş olduğunuz Storytel aboneliğinizi yeniden başlatmak mümkündür. Aboneliği tekrar başlatmak için, internet sitesi üzerinden abonelik iptali yapmadan önce kullandığınız kullanıcı adı (e-posta adresi) ve şifreyi oturum aç sekmesi üzerinde yazarak sisteme giriş yapılır.

Daha sonra sayfalarım sekmesinden “hesabım” sayfası açılır. Buradan aboneliği başlat seçeneği seçilir. Kart bilgileri girilerek abonelik tekrar başlatılmış olacaktır. Tekrardan başlatılan abonelik ile Storytel kullanıcıları kaldıkları yerden uygulamayı kullanmaya devam edebilirler.

Uygulama üzerinden tekrar abonelik başlatma ise, web sitesindekine benzer adımlar ile gerçekleşir. Abonelik kapatılmadan önceki kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılır. Açılan sistemde herhangi bir kitabın üzerine basılır ve dinlemek için çıkan abone ol seçeneğine basılır. Bu seçeneğe basarak adımlar takip edilir ve abonelik tekrar başlatılmış olur. Google Play Store ya da App Store üzerinden işlemin onaylandığına dair bilgilendirme maili gelecektir.

Storytel Nasıl Üye Olunur?

Stroytel üye olmak için web sitesi üzerinden 2 adımlık işlemi tamamlamak gerekiyor.

  • Hesap oluşturma kısmından e-mail adresi ve şifre yazılır ve üyelik koşulları kabul ederek bir sonraki adıma geçilir.
  • Bir sonraki adımda hesap bilgileri istenmektedir. Ödeme plan seçilerek kart bilgileri girilir. Gerekli koşullar kabul edildikten sonra aboneliği başlat seçeneğine tıklayarak aboneliğiniz başlatılmış olur.

Aboneliğinizi başlattıktan sonra ister uygulama ister web sitesi üzerinden verilen hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Storytel Fiyatı Ne Kadar?

Storytel fiyat, ilk 14 gün alınmamaktadır. Yani ilk 14 günlük kullanımınız uygulama için deneme versiyonudur. 14 gün sonunda uygulamadan memnun kadıysanız ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız, aylık 29,99 TL ile abonelik oluşturup kullanıma devam edebilirsiniz. Aboneliğin sağladığı artılar vardır. Bunlar ister çevrimiçi ister çevrimdışı dinleme yapabilirsiniz, binlerce sesli kitaba ulaşabilme imkânı tanır ve istediğiniz zaman hiçbir taahhüt ödemeden abonelik iptalinde bulunulabilir. Siz yine de ilk olarak Storytel ücretsiz versiyonu ile başlangıç yapabilirsiniz.

Storytel Şifre Nasıl Değiştirilir?

Şifre değiştirme işlemleri genellikle şifrenin unutmasından kaynaklı yapılsa da bazen hesabın güvenliğinden emin olunmadığı için de yapılmaktadır ve oldukça basittir. Storytel şifre değiştirme işlemi de basit olup şu şekilde yapılmaktadır:

  • Eğer şifrenizi biliyorsanız ve güvenlik için değiştirecekseniz, hesabım sayfasından “şifre değiştir” seçeneğine tıklayarak yapılır. Açılan sayfada yeni bir şifre belirlenir ve onaylanır. Böylece Storytel şifreniz değişmiş olacaktır.
  • Eğer giriş yaparken sorun yaşıyor ve şifrenizi hatırlayamıyorsanız. Oturum açma sayfasında bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklanarak gerekli adımlar uygulanır. Yeni bir şifre oluşturarak sisteme giriş yapılır.
  • Storytel apk için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın