Skype Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Skype hesabını silmek için yapılması gereken, hesaba giriş yapmak ve ayarlar düğmesine gitmek olmalıdır. Ancak hesabı silmeden önce hesap bilgilerinizi yedeklemeniz gerekir. Bilgileri yedeklemeniz durumunda fotoğraf, belge, video gibi kayıtlarınızı koruyabilirsiniz. Skype Hesap silme işlemi sonrasında kaybettiğiniz hesaba dönemezsiniz. İnsanların bağlantı kurmasını, işlerin kolaylaşmasını ve Microsoft Hesap ile daha güvenilir bir kullanım elde edilmesini sağlayan bu uygulama silindiginde, telefon veya bilgisayarınızdaki bütün uygulamalar bundan etkilenir.

Skype Hesap Silmeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Skype hesabını silmeden dikkat edilecekler şu şekilde sıralanabilir:

 • Eğer hesabınızın Microsoft hesabı ile bağlantısı varsa, silme sonucunda Microsoft hesabınız da silinir. Microsoft hesabı açma sırasında güvenlik kodlarının gönderileceği bir adrese ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaç halinde Skype hesapları kullanılır. Eğer doğrulama aracı olarak telefon numarası değil de Skype hesabi kullandıysanız, hesabınızı silmeniz durumunda tüm uygulamalar bundan etkilenir.
 • Microsoft hesabının Skype hesabına bağlı olması durumunda hesap silme işlemi Skype müşteri hizmetleri ile yapılır.
 • Skype hesapları, parayla alınan müzik, film ve oyunlarda da kullanılır. Bu nedenle Google Play ya da iTunes üzerinden satın aldığınız uygulamalar, Skype hesabi ile birlikte silinir.
 • Skype hesabına bağlanmış uygulamada, başka bir Microsoft hesabı bulunmuyorsa, o uygulamaya erişim kaybedilir. Bazı durumlarda uygulamayı tekrar açabilmek mümkün olmayabilir.

Skype Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Skype uygulamasının kullanımı şu alanlarda gereklidir:

 • Arama yapma: internet bağlantısı olan herhangi bir yerden, yine internet bağlantısı olan herhangi bir Skype kullanıcısını arayabilir, sesli ya da görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
 • Cep telefonlarını arama: Karşı tarafın cep telefonu numarasını biliyorsanız, uygulama üzerinden arama yapabilirsiniz. Bu avantajı kullanmanız için uygulamaya kredi yüklemeniz gerekir.
 • Grup çağrıları yapabilme: ailenize, arkadaşlarınıza ya da tanıdığınız kişilere ait gruplar kurabilir, grup içindeki herkesle aynı anda görüşme sağlayabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız görüşmeler için tüm kullanıcıların internet bağlantısı bulunması gerekir.
 • Gelen çağrıyı yönlendirme: Skype uygulamasına telefon numarası tanımlamanız gerekir. Bu özellik, internet olmadığı zamanlarda da kullanımı gerçekleştirmenizi ve hiçbir çağrıyı atlamamanızı sağlar. Bunu ayarlar kısmından yapabilirsinizz.

Skype Numaraya Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Skype hesabını numaraya yönlendirme işlemi ayarlar kısmından yapılır. Bunun için Skype üzerine cep telefonu numarasını girmeniz gerekir. Ayarlar kısmından yapılacak bu işlem, numara doğrulama ile etkin hale gelir.

Ayarlar kısmından cep telefonu onayla kısmına girilmelidir. Cep telefonu girildikten sonra, yönlendirmek istediğiniz cep telefonu numarasına bir kod gönderilir. Kodu ekrana girmeniz gerekir. Onaylama işlemi yapıldıktan sonra ayarlar kısmından cep telefonuna yönlendirme seçeneği işaretlenmelidir. Bu şekilde internet hakkınız olmasa da Sykpe çağrılarını cep telefonunuza alabilirsiniz. Ancak Sype hesap silme işleminden sonra çağrı almazsınız.

skype hesap silme ve kapatma
skype numara yönlendirme

skype hesap silme ve kapatma
skype hesap silme

Skype Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Skype hesabını silmek için yapılacaklar şu şekilde sıralanabilir:

skype hesap silme ve kapatma3+7
skype hesap silme

 • Bilgilerinizle bu bağlantıya tıkladığınızda karşınıza direkt olarak hesap silme ekranı çıkar.  burada ileri düğmesine tıklayın.
 • Skype hesabınızı bir telefon numarasına bağlamış olmanız durumunda bu cep telefonuna bir kod gelir. Ekranda bulunan boşluğa gelen numaralı kodu giriniz.
skype hesap silme ve kapatma
skype hesap silme

 • Bu aşamadan sonra ileri tuşuna basın.
 • Bir sonraki sayfada onay butonu açılacaktır. Tüm isteklere onay vermeniz gerekir.
skype hesap silme ve kapatma
skype hesap silme

 • Son adımda Skype hesabının resmi olarak silineceği tarih görülür. Tarih, 60 gün sonrasına aittir. Uygulama, kullanıcılara 60 gün düşünme süresi verir. Bu süre içinde hiç giriş yapılmazsa uygulama silinir.
skype hesap silme ve kapatma
skype hesap silme

Bu şekilde Skype hesap silme işlemi tamamlanmış olur.

Yorum yapın