QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali günümüzde, yarınları için daha huzurlu ve rahat yaşamak isteyen kişilerin hesaplarını açarak yarınlara hazırlık yapması için tasarlanmıştır. Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde ise bugünlerde yapılan tasarruflar sayesinde biriken paraların toplanarak BES sayesinde güvence altına alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu Bireysel Emeklilik Sistemi müşterilerine birçok yararlı imkân sunmaktadır. Bu imkanlar ise şunlardan oluşmaktadır;

-%25 gibi bir oranda kişilere devlet katkısı vermektedir.

-Emeklilik hayatı geldiğinde ise ikinci bir gelir elde etme şansı tanımaktadır.

-Bünyesinde bulundurduğu profesyonel yatırımcılar sayesinde birikimlerin doğru olarak değerlendirilmesini sağlamaktadır.

-Devlet garantisi veren bir sistem özelliği taşımaktadır.

-Ödemelerin istenilen bir vakitte durdurma şansı sunmaktadır.

-Vergiden muaf olabilecek bir fon özelliği taşımaktadır.

Finansbank Bireysel Emeklilik Sisteminin Önemli Özellikleri

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali yapılmadan önce sistemin özelliklerinin en baştan değerlendirilmesi ve kişiye sağladığı avantajların gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bireysel Emeklilik Sisteminin ise en önemli özellikleri ve tercih edilen bir sistem olmasının sebepleri ise şunlardır;

-Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde yaşın ilerlediği zaman ve çalışma durumu bitip emekli olunduğu durumda sosyal güvenlik kurumu haricinde alınan gelirin yanında ikinci bir gelir olma özelliği taşımaktadır.

-Bireysel Emeklilik Sistemine yatırılacak olan tutarın %25 oranında bir tutara devlet katkısı uygulanmaktadır. Bu da her yatırılan 100 Türk lirası için devlet 25 Türk lirası bir ödeme hesaba aktaracaktır.

-Bu var olan Bireysel Emeklilik Fonları ise devlet tarafından konulan vergiler için muaf özelliği taşımaktadır.

-Bireysel Emeklilik Sisteminde bulunan tutarın profesyonel bir şekilde yatırıma dönüştürülmesi tercih edildiğinde ise bünyesinde bulunan bu konular hakkında uzman kişiler tarafından değerlendirmeler yapılarak en sağlıklı seçenekler size sunulur.

-İstenilen zaman da QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali özelliği sunmaktadır.

-Fona yatırılan bütün birikim devlet garantisi altına alınmakta ve bu şekilde güvenli bir ortam yaratmaktadır.

-Bireysel emeklilik sistemi gönüllülük esasına dayalı bir sistem özelliği taşımaktadır. Bu yüzden ise fiil ehliyete sahip olan her kişi rahatlık ile katılabilmekte ve yatırım yapabilmektedir.

-Bireysel emeklilik tarafından oluşabilecek bütün katkılar ise emeklilik yatırım fonlarına dayalı bir şekli bulunmaktadır.

Bireysel Emeklilik iptali
Finansbank BES iptali

Bireysel Emeklilik Sisteminin İşleyiş Süreci Aşamaları

QNB Finansbank’ın Bireysel Emeklilik sistemi birçok vatandaşın para karşılığında ödenen bir fon sayesinde gelecek yıllarını garantiye almaktadır. Bu süreç ve Bireysel Emeklilik Sisteminin işleyiş aşamaları ise şu şekilde oluşmaktadır;

İlk aşamada bu sistemin bir müşterisi olmak için Hazine Müsteşarlığından emeklilik ruhsatı almış bir şirket ile Bireysel Emeklilik sözleşmesinin imzalanma koşulu sağlanması gerekmektedir. İmza işlemi bittikten sonra ise fona ödenecek olan katkı paylarının talebe göre belirlenmesi gerekmektedir. Bu işlem bittikten sonra ise en az 10 yıl içerisinde sistemde kalınması halinde 56 yaşını geçen herkes emeklilik statüsüne ve yaptığı yatırımdan faydalanmaya başlamaktadır. Emeklilik statüsü alındıktan sonra ödenecek tutar ise ödenen katkı payları üzerinden hesaplanmaktadır. Bunların hepsinin yanı sıra QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali yapılması istendiğinde ise yapılması gereken yollar çok olmaktadır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali oluşturmak için bankaya bağlı olan Finansbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 900 adlı numara ile iletişime geçilerek müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmeler sonucunda kolaylıkla iptal edilmektedir. İptal sürecinde ise sisteme kaydolan kişisinin iki ay içerisinde sistemde bulunması durumunda sisteme ödenen fiyat tamamen hiçbir kesinti olmadan geri ödemesi yapılmaktadır. Ancak 2 ayı geçen bir süre olması durumunda ise giriş aidatı ve katılım payı gibi belli miktarlardaki ücretler yatırılan tutardan kesinti yapılarak geri ödenmektedir.

Yorum yapın