Pegasus Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Pegasus Hava Yolları biletini iptal etmek için www.flypgs.com adresine gidilmesi gerekir. Bu adres üzerinden bilet iptal, değişim ve açığa alma işlemleri yapılabilir. Bunun yanında bu adreslerden bilet iletişim bilgilerinin değiştirilmesi işlemleri de yapılabilir. Pegaus bilet iptali yaptığınızda  geri alacağınız tutar, ödediğiniz miktarın tamamı olmayabilir. Uçuş yapacağınız uçak bölümü ve uçuş şekli, geri alacağınız ödeme miktarını etkiler. Bilet iptal işlemleri, kampanya durumlarında 24 saat içinde gerçekleşmektedir. Kampanya ile alınan uygun fiyatlı biletlerde, satın alımdan sonra 24 saat içinde iade işlemleri gerçekleştirilir. Ancak kampanyalı olarak alınan biletlerde açığa alma imkanı bulunmaz.

Pegasus Bilet İptal İşleminin Kuralları Nelerdir?

Pegasus Havayolları ile alınan biletin iptalinde kurallar şu şekilde sıralanabilir:

  • Acil olarak yapılması gereken bir uçuş için bilet aldıysanız, uçuşun saatine 24 saatten az kala bilete eriştiniz demektir. Bu durumda 24 saat kuralı geçerli olmaz. Ancak bu durumda, bileti aldıktan sonraki 30 dakika içinde iptal işlemini yapmanız gerekir.
  • Acil bir uçuş için bilet aldıysanız, ancak uçuşun gerçekleşmesine 24 saat ile 72 saat arasında bir süre varsa, biletin kesiminden itibaren 60 dakika içinde iptal işlemi yapılması gerekir.
  • Eğer acil bir uçuş değilse, bileti almanız ile uçuşun gerçekleşmesi arasında 72 saatten fazla süre varsa, biletin alımından sonra 24 saat içinde iptal işleminin gerçekleşmesi gerekir.

Verilen kurallara uygun şekilde Pegaus bilet iptali işlemlerini yapan yolcular, verdikleri bilet ücretlerinin tamamını alabilir. Ancak kişilerin oturdukları koltuklar ve uçuş pozisyonları da bu konuda etkilidir.

pegasus bilet iptali
Pegasus bilet iptali

Pegasus Biletinde İletişim Bilgileri Nereden Değiştirilir?

Pegasus bilette bilgi değişimi şu şekillerde yapılabilir:

  • Çağrı merkezi
  • Mobil uygulama
  • Pegasus acenteleri

Bu şekillerde yapılacak bilgi değişimlerinde herhangi bir ücret talep edilmez.

pegasus bilet iptali
Pegasus bilet iptali değişikliği

Pegasus Bilet İptali Değişikliği

Pegasus biletinde iletişim bilgilerini değiştirmek için belirtilen yollardan biri seçilmelidir. Yapılacak bilgi değişimi şu şekilde gerçekleşir:

  • Çağrı merkezinin kullanımı: 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini kullanarak bilgi değişikliği talep edilebilir. Bu şekilde yapılacak taleplerde öncelikle PNR kodu talep edilir. Gerekli durumlarda müşteri temsilcisi T.C. kimlik numarası da isteyebilir. Tüm işlem ve değişiklikleri 18 yaşından büyük olması durumunda yolcunun kendisi yapmalıdır.
  • Mobil uygulama: Bu şekilde yapılacak bilet bilgisi değişiklikleri, sadece online uygulama üzerinden alınan biletler için geçerlidir. Bu konudaki her türlü değişiklik, Pegasus mobil uygulaması ya da www.flypgs.com adresinden yapılabilir. Uygulamaya giriş yaptığınızda ekrana gelecek bilet işlemleri menüsüne tıklamanız gerekir. Sonrasında İletişim bilgilerini değiştir, menüsüne giriş yapmalısınız. Burada değiştirmek istediğiniz bilgileri seçebilir, yerine yenilerini yazabilirsiniz.
  • Pegasus acentelerinden yapılacak değişikliklerde, biletin ya da PNR kodunun  yanınızda olması gerekir. Bu şekilde sistem üzerinde görevli tarafından değişiklik yapılabilir. Aynı zamanda T.C. kimlik belgesi de talep edilebilir. Yolculuk yapacak kişinin talepte bulunması ve acenteye kendisinin gitmesi gerekir. Aksi halde herhangi bir değişiklik yapılamaz.

 Pegasus Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Pegasus bilet iptal etme işlemleri, www.flypgs.com adresinden yapılabilir. Bu adrese giriş yaptıktan sonra, ana sayfada bilet işlemleri menüsü yer alacaktır. Rezervasyon numarası ile giriş yapılarak bu sisteme geçilir. Ardından uçuş yapacak yolcunun soyadı sistem tarafından istenir. bu bilgiyi de girmenizin ardından ‘iptal kurallarını okudum, onaylıyorum’ seçeneğine gitmeniz gerekir. Bu şekilde Pegaus bilet iptali işleminiz yapılmış olur. Paranızın ne kadarının size geri ödeneceğini de ana ekran üzerinden görebilirsiniz.

Yorum yapın