Payoneer Hesap Kapatma- Payoneer Hesap Silme

Payoneer hesap kapatma için Payoneer’’in iletişim kanalları üzerinden hesap iptali talebi iletilebilmektedir. Payoneer hesap kapatma işlemini hesap sahipleri istedikleri her zaman yapabilmektedirler. Hesap için belirli bir taahhüt alınmamaktadır. Payoneer; döviz kurları arasında online para transferi yapılabilmesini sağlayan bir şirket olduğu için birçok satıcı Payoneer kullanmayı tercih etmektedir. 2005 senesinden beri faaliyet gösteren Payoneer, 150’den fazla para birimi ile para transferi yapılabilecek bir platformdur. En çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri olan Payoneer, 200’den fazla ülkede ticaret ile uğraşanların işini kolaylaştırmaktadır. Payoneer kullanırken para çekme konusunda sıkıntı yaşayıp da hesabını iptal etmek isteyenler ise; iptal taleplerini Payoneer müşteri desteği sağlayan kanallar üzerinden iletebilmektedirler.

Payoneer Hesap Kapatma Adımları Nelerdir?

Payoneer hesabını iptal etmek için internet sitesi üzerinden kimse ile görüşmeden direkt bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkün değildir. Payoneer, hesap sahiplerinin hesaplarını neden kapatmak istediklerini öğrenmeden hesabı iptal etmemektedir. Dolayısı ile Payoneer müşteri hizmetleri ile görüşmeden hesabı kapatabilmek mümkün değildir. Payoneer müşteri hizmetleri arandıktan sonra hesabı neden kapatmak istendiği müşteri temsilcisine aktarılmalıdır. Eğer sebep çözülebilecek bir konu ise Payoneer tarafından hesap sahibine çözüm sunulabilmektedir. Ancak hesap sahibinin yine de hesabını kapatmakta kararlı olması durumunda, hesap kapatma işlemi gerçekleşmektedir.

İletişim Formu Üzerinden Payoneer Hesabı Nasıl Kapatılır?

Payoneer destek sayfasından hesabın silinmesi için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • https://payoneer.custhelp.com/app/ask/l_id/19 adresine giriş yapılmalıdır.
  • Açılan sayfadaki iletişim formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.
  • İletişim formunda hesap sahibinden dili, ismi, soyadı ve e-posta adresi bilgileri istenmektedir.
  • Formun doldurulma nedeni seçilmelidir. Seçenekler içerisinden sırası ise Payoneer Hesabım ve Hesabı Kapatın/Yeniden Açın butonlarına tıklanmalıdır.
  • Maksimum 1.000 karakter ile sınırlı olmak üzere Payoneer’e iletmek istenen herhangi bir soru veya talep olması durumunda, ilgili alana yazılmalıdır.
  • İsteğe bağlı olarak dosya eklenebilmektedir. Payoneer hesap kapatma işlemi yapmak isteyenler, hesaplarını kapatmak isteme nedenlerini belgeleyen bir dosyayı buraya ekleyebilmektedirler.
  • Hesap sahibi ben robot değilim kutucuğunu işaretledikten sonra sunmak butonuna tıklamalıdır. Hesap kapatma talebini ilettiği iletişim formu Payoneer yetkililerine iletilmektedir.
Payoneer Hesap Kapatma- Payoneer Hesap Silme
Payoneer Hesap Kapatma- Payoneer Hesap Silme

Payoneer Hesabı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Payoneer hesabı için önemli noktalara bakıldığında; hesabını kapatmak isteyen kullanıcıların öncelikle hesaplarındaki parayı çekmeleri veya başka bir hesaba aktarmaları gerekmektedir. Hesaplarındaki parayı aktarmadan hesap kapatma işlemi yaparlarsa, hesaplarındaki parayı kaybetmiş olmaktadırlar. Payoneer hesabını kapatmadan önce hesap bakiyesini görüntülemek isteyenler öncelikle Payoneer hesabını açmalıdırlar. Ardından sayfanın üst kısmında menünün altına bakıldığında, hesaptaki geçerli bakiyeyi görebilmek mümkün olmaktadır. Hesap bakiyesinin gösterildiği yeri bulamayanlar ise müşteri desteği için ayrılmış olan numarayı arayarak hesap bakiyelerini öğrenebilmektedirler.

Payoneer hesabından para çekmek için hesap sahipleri para çekin menüsü üzerinden işlem yaparak yerel banka hesaplarından para çekebilmektedirler. Hesap sahiplerinin yerel para birimleri ile paralarını çekebilmelerine imkan tanınmaktadır. Hesap sahiplerinin hesaplarında bulunması gereken minimum bakiye olmadığı için hesaplarındaki paranın tamamını çekebilmeleri mümkün olmaktadır. Para birimlerine göre yapılan işlem başına para çekme ve bakiye sorgulama için ücretlendirmeler değişiklik göstermektedir.

Payoneer Müşteri Hizmetleri

Payoneer iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Payoneer hesap kapatma işlemi yapıldıktan sonra hesabın kapanmadığı görüntülenir veya hesap kapatma talebi için Payoneer ile iletişime geçilmesi gerekir ise; kullanılabilecek adresler yukarıdaki gibidir.

“Payoneer Hesap Kapatma- Payoneer Hesap Silme” üzerine 4 yorum

  1. bu nalet olsun sos yal medya dan şikayet ciyim haksız yerle kapatıldım hesabımı istiyorum deyerli arkadaşım var nalet olasıca hesabım var no nu 83 sonu 93 istiyorum lütfent yardom.

    Cevapla

Yorum yapın