Paycell Kart İptali Nasıl Olur?

Paycell kart Turkcell tarafından kişilere telefon numarası yolu ile verilen oldukça kapsamlı ve geniş avantajları olan bir dijital ödeme sistemidir. Paycell temel olarak standart bir banka ya da kredi kartı ile aynı işlevlere sahiptir. Yani kredi kartları ve banka kartları ile yapılan işlemler bu dijital ödeme tekniği ile de kolayca yapılabilir.

Bunun yanında bu siteme üye olmak için gereken tek şey bir cep telefonu numarasına sahip olmaktır. Aynı şekilde Paycell kart iptal işlemi de basit ve kolayca yapılabilmektedir. Ve yine Paycell sistemine kayıt olmak için Turkcell müşterisi olmak zorunlu değildir, yani diğer operatör müşterileri de bu ödeme yöntemine kayıt olup kartlarını alıp, kullanabilirler. Paycell kart iptali, Paycell üyelik başlangıcı ve diğer her türlü konuyla ilgili de canlı destek hattı mevcuttur.

Paycell Hesabı Açılması

Paycell bugün oldukça yoğun bir kullanıcı oranına sahip bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Turkcell geliştirdiği bu sistemle bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermektedir. Paycell hesap açma işlemleri ise son derecepratik ve neredeyse dakikalar içinde biten birkaç adımdan oluşur. Öncelikli olarak adınıza kayıtlı cep telefonunuzla başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru işlemleri sırasında kayıtlı bir e-posta bildirilmesi de gerekmektedir. Yine isteyen kullanıcılar sanal marketlerden indirecekleri Paycell uygulaması ile de kayıt işlemlerini yapabilirler. Paycell kart iptali işlemleri de yine bu mobil uygulama aracılığı ile de yapılabilmektedir. Paycell uygulaması içinde operatör olarak Turkcell kullanan kişiler ise herhangi başka bir para ödemeden alışverişlerini mevcut faturalarına yansıtabilirler. Bu da o an için hızlı ve oldukça pratik bir alışveriş yöntemi olarak öne çıkmaktadır.

paycell kart iptali
paycell kart iptali

Paycell Kart Özellikleri

Paycell ödeme sistemi genel anlamda iki şekilde çalışır yani çalışma ve kullanma özellikleri farklılıklar göstermektedir. İlk olarak kişiler istedikleri bank aya da kredi kartlarını Paycell üzerine tanımlı hale getirip kullanabilirler bu yöntemle anlaşmalı kurum ve iş yerlerinde yapılacak alışverişlerde Paycell kişinin kart bilgileri ve özel bilgileri iş yeri ile paylaşmadan güvenli olarak ödeme yapılmasını sağlar.

 Diğer bir kullanım yolu da Paycell kart çıkartıp o kart üzerinden kullanıma başlamaktır. Özellikle Turkcell müşterileri Paycell kartlarına ilave bir para yatırmadan mevcut fatura tutarlarına yansıtıp diledikleri gibi alışveriş yapabilirler. Yine dileyen her kullanıcı Paycell kart iptali işlemlerini müşteri ilişkilerini arayarak başlatabilir. Yani Paycell hızlı ve güvenli ödeme noktasında gün geçtikçe gelişmeye ve kullanıcı sayısını da hızla artırmaya devam etmektedir. Burada temel konulardan biri ise bu yöntemle sadece anlaşmalı olan kurum ya da işletmelerden alışveriş yapılabileceğidir. Anlaşması olmayan ticari kurumlardan bu yöntemle alışveriş yapmak mümkün değildir.

Paycell Kart Başvurusu Ve İptal İşlemleri

Paycell sistemini dileyen her müşteri Paycell kart alarak da kullanmaya devam edebilir. Paycell kart özellikleri bakımından da aynen banka kartı özellikleri taşımaktadır. Bu özelliklere ek olarak Paycell kart müşterilerinden yıllık kart aidatı alınmaz. Yine para transferlerinde de transfer ücretleri alınmayan Paycell kart başvuru sonrası müşteri adına tanımlanır, bu karta başvurmak için ise herhangi bir yaş sınırı yoktur.

 Paycell kart başvuruları ise istenirse müşteri temsilcisi aranılarak yapılabilir ya da mobil uygulama üzerinden kart başvurusu yapılabilir. Paycell kart iptali için ise izlenmesi gereken yol oldukça basit ve kolaydır. Hesabını iptal ettirmek kişinin yapması gereken tek şey Paycell canlı müşteri destek hattını aramaktır. Daha sonra karşısında ki yetkili kişiye iptal isteğini bildirir ve daha sonrasında hesap ve doğal olarak kart iptal işlemleri başlatılır.

“Paycell Kart İptali Nasıl Olur?” üzerine 17 yorum

 1. yanlışlıkla yeğenim üye olmuş iptal etmek istiyorum müşteri hizmetlerini arıyorum bir türlü ulaşamadım. lütfen yardım edin

  Cevapla
 2. Paycell den faturama kesinti yapılıyor bunu iptal etmek istiyorum gerekirse hattımı iptal ettireceğim resmen soygun bu

  Cevapla
 3. Yanlışlıkla 1 saat önce üye olunmuştur. lütfen ivedi olarak iptal etmenizi rica ediyorum.
  Prof.Ali Gücüyener

  Cevapla
 4. haberimiz olmadan abone yapılmış haksız yere kaç ay 68 tl para kesti turkcell , müşteri hizmetlerini aradım iptal ettiler aboneliği ama öbür ay belli olacak fatura da iptal olup olmadığı bakalım

  Cevapla
 5. Paycell i iptal etmek istiyorum ysnlışlık hata dedim hala devam ediyor arama ile iptal ettirmek istemiyorum sms ile olsun istedim ve sms yazdım iptal edildi densede daha önce yine devam ediyordu ediyor da lütfen buradan ne yapın edin iptal edin paycell i kart sahip ve hesabında yanlışlık da var ve başka biri bu yüzden zorlanmış oluyor yazık günah ona inanın yoruldum kurtulamıyorum da karttan

  Cevapla

Yorum yapın