Papara Üyelik İptali Hesap Kapatma

Papara Üyelik İptali Hesap Kapatma

21 Nisan 2020 1 Yazar: admin

Papara Üyelik İptali Hesap Kapatma Nasıl Yapılır ?

Papara üyelik iptali hesap kapatma işlemi için vakit ayırmanız gerekmektedir. İlk olarak 2016 yılında faaliyete geçen Papara, Türkiye’de ilk olan bankalara bağımsız olan kart sistemini kullanıcılara sunmuştur. Papara Türkiye içerisinde ilk iki yıl içerisinde yüz binlerce kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Papara aracılığı ile günümüzde her 7 saniyede bir işlem gerçekleşmektedir.

Papara temel olarak kullanıcılarının internet alışverişi sırasında aktif olmalarını sağlamaktadır. Banka hesapları aracılığı ile işlem gerçekleşmediği için belirli bir zaman aralığı yoktur. Papara aracılığı ile 7/24 işlem yapılması mümkün olmaktadır. Papara üyelik iptali için farklı bir bakış açısına sahiptir.

Papara Nedir ve Ne İşe Yarar?

Papara üyelik iptali hesap kapatma işleminden önce Papara’yı aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Papara ilk olarak Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yasal olarak alınan karar ile dijital hesapların kapatılmasından sonra piyasaya çıkmıştır. PayPay ile İnternet aracılığı ile işlemlerini yapan kişiler bu durumdan dolayı zarar görmüştür.

Papara ise bu dönemde Bankacılık Düzenleme ve Denetim Kurumu tarafından verilen bütün yasal lisansları alarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Papara elektronik cüzdan sınıfında yer almaktadır. Papara ilk olarak PayPay kullanıcılarının işlemlerine devam etmesi için çalışmalar yapmıştır. Daha sonraki süreç içerisinde Papara kullanıcıları arasında para transferi için herhangi bir ücret almamakla işlemine devam etmiştir. Papara kullanımı için tek şart 13 yaş ve üzeri olunmasıdır. Bu durum dışında herhangi bir şart ya da koşul yoktur.

papara nasıl iptal edilir

Papara Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Papara üyelik iptali hesap kapatma yöntemi oldukça basit bir işlem ile gerçekleşmektedir. Papara bilindiği üzere nakit para ya da kartlarınız yerine kullanabileceğiniz ve 7/24 dilediğiniz para transferini gerçekleştirebileceğiniz bir platform olarak dikkat çekmektedir.

 Papara çüzdan platrormuna üyeliğinizi iptal etmek istediğiniz zaman resmi Papara internet sitesine girerek üyeliğinizi iptal edebilmeniz mümkün değildir. Papara hesabınızı silmeniz için mesai saatleri içerisinde Papara müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İletişime geçtiğiniz zaman kullanıcı güvenliği için bazı temel soruları yanıtlamanız gereklidir.

Temel sorulardan bazıları ise doğum tarihiniz, TC kimlik numaranız ve telefon numaranız olarak bilinmektedir. Papara müşteri temsilcisi daha sonraki aşama için size neden iptal etmek istediğinizi soracaktır. Bu kısımda iletişime geçmiş olduğunuz müşteri temsilcisi sizi tekrar Papara kullanmanız için ikna etmeye çalışacaktır. Papara kullanmanın size sağlamış olduğu avantajlardan söz ettikten sonra yapmak istediğiniz hesap silme işlemine devam etmek için hesabı iptal etmek için gerekli olan evrakları mail yolu ile sizden talep edecektir.

Papara yetkilileri hesaplarınızı inceledikten sonra ise dize müşteri temsilcisi tarafından dönüş sağlanacaktır. Fakat bu süreç biraz uzun sürmektedir. Çünkü detaylı bir inceleme yapılması zaman almaktadır. Ayrıca bir diğer husus ise kartınız aktif bir şekilde kullanılmaya başlamadığı taktirde iptal işleminin gerçekleşmemektedir.

Papara Hesabı Askıya Alması

Papara üyelik iptali hesap kapatma işlemi dışında ayrıca Papara hesabınızı dondurmanız mümkündür. Hızlı, masrafsız ve kesintisiz olarak para transferi yapılmasını konusunda aracı olan Papara, kullanıcının hesabını kapatma isteği sırasında hesabını incelemeye almaktadır. İnceleme yapılan hesabın askıya alınması ya da kapatılması konusuna Papara yetkilileri karar vermektedir. Papara hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız konuşma sırasında hesabınız ile ilgili olarak sorular sorulmaktadır. Daha sonraki süreç içerisinde tekrar Papara hesabınızı kullanmak istediğinizde tekrar Papara müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gereklidir. Papara tarafından yapılan hesap inceleme işlemi ortalama olarak 15 gün sürmektedir. Bu süre içerisinde hesabınızı kullanamazsınız.