Pamukkale Bilet İptal Etme Nasıl Yapılır?

Pamukkale biletini iptali etmek için kişi kendisine en yakın olan Pamukkale yazıhane şubesine giderek, gişe bölümünden iptal talebini, kağıt bileti ile birlikte iletmelidir. Gişe görevlisi talep üzerine sistem üzerinden ilgili Pamukkale bilet iptal etme işlemini gerçekleştirir.

Pamukkale Bilet İptali Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Pamukkale bilet iptali geri ödemesi maksimum 7 gün içinde yapılır. Kişi para iadesi almak istiyorsa, yazıhaneden alınan kağıt biletleri yolculuk saatinden en geç 6 saat önce iptal etmelidir. Bu saati geçen sürede iadesi yapılan biletler için geri ödeme yapılmaz. Şarta uygunluk sağlayanlar yazıhaneden iptal halinde hemen, telefon ile iptal ardından ise 7 gün içinde yazıhaneden para iadesi alırlar. Diğer yandan internetten alınan biletler için iptal işlemleri şubelerden değil Pamukkale’nin resmi web adresi üzerinden yapılmalı, iadeler ise otomatik olarak banka kartına alınmalıdır.

Telefonla Pamukkale Bilet İptal Etme Nasıl Yapılır?

Telefondan Pamukkale biletini iptali etmek için izlenen adımlar şu şekildedir:

 • Telefon ile müşteri hizmetleri numarası olan ‘’0850 333 35 35’’ numarası aranır.
 • Telefonu cevaplayan müşteri temsilcisine TC kimlik numarası ve ad soy ad bilgileri iletilir.
 • İşlem ardından biletinin alındığı tarih ve seyahat edilmek istenilen şehir hakkında bilgi sunulup, biletin iptali talep edilir.
 • Temsilci biletin iptalini sağladıktan sonra, bilete ilişkin iade ödemesinin en yakın Pamukkale yazıhanesinden temin edilebileceğini ifade eder.

Bu kapsamda Pamukkale bilet iptal etme işlemi için yazıhaneye gidilme gereği duyulmazken, sadece iptal olan biletin iade ödemesi için bir hafta içinde uygun olunan bir süre kapsamında şubeden işlem yapılır. Telefon ile iptal işlemleri sadece daha önce telefondan veya yazıhaneden alınan biletler için yapılır.

Pamukkale bilet iptali
Pamukkale bilet iptali

İnternetten Pamukkale Bilet İptal Eme Nasıl Yapılır?

İnternetten Pamukkale biletini iptal etmek için aşamalar şöyledir:

 • İnternetten https://www.pamukkale.com.tr/ adresine giriş yapılır.
 • Daha önceden bu sistem üzerinden bilet almış olan kişilerin, sistemi kullanmak için gerekli bir şifresi ve kullanıcı adı bulunur.
 • Ana sayfada yer alan ‘’üye girişi’’ sekmesine tıklanır.
 • İşlem ile ekrana gelen giriş tablosuna TC kimlik numarası ve kullanıcı şifresi girilip, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Bu adım ardından yeni ekrandan ‘’biletlerim’’ sekmesine tıklanır.
 • Otomatik olarak en son alınan bilet ekran üzerinde görüntülenirken, hemen altından ‘’bilet iptal et’’ kutucuğu yer alır.
 • Bu kutucuk işaretlenip, yeni pencereye yansıyan ve iptal işleminden emin olunup olunmadığını soran soruya, onay cevabı verilir.

Adımlar sonunda bilet iptali tamamlanır. İnternetten alınan biletlerin en geç bilet üzerinde yer alan sefer kalkış saatinden 6 saat önce iptal edilmesi gerekir. Bu şarta uygun olarak yapılan iptal işlemleri ardından bilete ait maddi rakam, kişinin online alımda tanımlamış olduğu kart hesabına geri aktarılır. Para iadeleri en geç 7 iş günü içinde gerçekleşir.

Pamukkale Bilet İptali Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Pamukkale biletinin iptal sonuncu sorgulamak için uygulanacaklar şunlardır:

 • İnternet üzerinden https://www.pamukkale.com.tr/bilet-sorgulama/ adresine giriş yapılır.
 • İşlem ile ekrana gelen boşluklar üzerine, internetten bilet satın alma işlemi sırasında kullanılan kartın numrasının ilk 6 ve son 4 hanesi, bilet alırken girilen GSM numarası yazılır.
 • İşlem ardından sayfa altında yer alan gönder kutucuğuna tıklanır.
 • Bu işlem kapsamında eğer bilet iptali yapılmamış ise bilete ilişkin peron, tarih ve kalkış saati bilgileri telefona SMS ile gelir.
 • Eğer bilet iptal olmuşsa, sistem bir süre önce iptal edilen bir adet bilet olduğunu ve o an sistemde aktif biletin olmadığını belirten bir SMS’i telefona iletir.

Bu mesajın alınması ardından Pamukkale bilet iptal etme işleminin başarılı şekilde gerçekleştirildiği ve maksimum 7 gün içinde para iadesi yapılacağı anlaşılır.

Kamil koç bilet iptali için tıklayınız.

Yorum yapın