Odnoklassniki Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Odnoklassniki uygulaması oldukça uzun bir süredir sektörde var olan ve pek çok kullanıcıya sahip uygulamalar arasında. Bu uygulamaya dahil olabilmek için, üyelik oluşturulması gerekiyor. Sonrasında aldığınız üyeliği kullanmaktan vazgeçerseniz, iptal etme şansınız da bulunuyor. Odnoklassniki hesap silme işlemi için sizden bazı adımları takip etmenizi ister. Bu adımları sırasıyla takip ettiğinizde, uygulama üzerindeki hesabınız kalıcı olarak silinir.

Odnoklassniki Nedir?

Odnoklassniki 2006 yılından beri faaliyet gösteren bir arkadaşlık uygulamasıdır. İlk etapta Rusya’da kurulan bu uygulama, Rusya’da arkadaşlık sitesi olarak faaliyet göstermiş olsa da Türkiye’de daha çok video izleme uygulaması olarak kullanılmaya başlandı. Ülkemizde Odnoklassniki üzerinden oluşturulan hesaplar genellikle video izlemek amacıyla kullanılıyor.

Odnoklassniki uygulamasının çıktığı yıldan itibaren ilgi görmesinin nedenlerinden birisi, uygulamaya ücretsiz olarak üye olunabilmesi. Kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek, herhangi bir bedel ödemeden Odnoklassniki uygulamasında üyeliğinizi oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca videoların donmadan izlenebilmesi de insanların bu uygulamayı tercih etme nedenlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Odnoklassniki Hesabı Telefondan İptal Edilir mi?

Odnoklassniki hesabı istenildiği takdirde iptal edilebilir ve üyelik kalıcı olarak silinebilir. Ücretsiz olarak aldığınız üyeliği, istediğiniz vakit ücretsiz olarak iptal edebilme şansına sahipsiniz. Odnoklassniki hesap silme işlemi hem web üzerinden hem de telefon üzerinden yapılabilmektedir.

Ülkemizde bir video uygulaması olarak kullanılan Odnoklassniki, ücretsiz olarak video izlemenize yardımcı olduğu gibi, sinema dünyasını da takip edebileceğiniz bir uygulama olarak karşınıza çıkar. Hesap açarak uygulamadaki tüm haklara ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. Kapatmak istediğiniz zaman doğru adımları izleyerek, hem web sitesi üzerinden hem de Android ya da iOS telefonunuz üzerinden hesabınızı tamamen iptal edebilirsiniz.

odnoklassnik hesap silme
Odnoklassniki Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Odnoklassniki Hesabı İptalden Sonra Geri Açılır mı?

Odnoklassniki hesabını geri açmak gibi bir şansınız vardır. Odnoklassniki uygulamasına üye oldunuz ve bir süre kullandıktan sonra, hesabınızı daha sonra iptal etme kararı aldığınızda, birkaç adımın sonunda hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapattıktan sonra eğer yeniden açmak isterseniz, böyle bir şansınız da bulunuyor. Odnoklassniki yönetimi, size bunun için belli bir süre veriyor ve 90 gün içerisinde tamamen sildiğiniz hesabınızı yeniden açabileceğinizi söylüyor.

Odnoklassniki hesabınızı kapattıktan sonra aynı hesaba yeniden dönüş yapmak isterseniz, yine kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. O zaman iptal işlemi de ortadan kalmış olacak.

Odnoklassniki Hesabındaki Mesajlar Kurtarılabilir mi?

Odnoklassniki hesabını silmek isteyenlerin en çok merak ettiği şeylerden birisi, hesaplarında bulunan bilgilerine daha sonra erişip sağlayıp sağlayamayacakları oluyor. Özellikle uygulama üzerindeki mesajlara erişim sağlama ihtimalinin olup olmadığı, en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Bazı uygulamalar, mesajların arşivlenmesine izin verebiliyor. Fakat bu durum Odnoklassniki için geçerli değil.

Birçok uygulamada hesabı silmeden önce mesajları yedekle seçeneği de olsa da Odnoklassniki kullanıcılarına mesajlarını saklayabilmek için bir seçenek sunmuyor. Bu nedenle Odnoklassniki hesabını sildikten sonra, mesajlarınız da hesabınızla birlikte silinmiş oluyor ve yeniden erişim sağlayamıyorsunuz.

Odnoklassniki Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Odnoklassniki hesabını iptal etmek için hangi adımları izlemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, bunlar sırasıyla şu şekilde;

  • Öncelikle uygulamaya giriş yapıp, hesap silme bölümüne girin.
  • Burada karşınıza hesabınızı silmeden önce onaylamanız gereken bir sözleşme çıkar. Sözleşmeyi onaylayıp devam edin.
  • En altta profili sil diye bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Buna tıklayın.
  • İşlemi son bir kez onaylayın ve hesabınızı kalıcı olarak silin.

Odnoklassniki hesap silme konusunda bir sorun yaşarsanız ve hata verirse, müşteri destek ekibi irtibat bölümüne girip, canlı destek alarak sorunu çözebilirsiniz.

Yorum yapın