Obilet Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Obilet bilet iptali yapmak isteyenler Obilet’in resmi web sayfası olan https://www.obilet.com adresinden iptal işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Satın alınmış olan biletin sorgulaması yapıldıktan sonra site üzerinden Obilet bilet iptali sadece birkaç saniye içerisinde yapılabilmektedir. Müşteri hizmetleri numarasını arayarak telefon üzerinden de bilet iptali gerçekleştirilebilmektedir. Seyahatlerini ertelemek veya iptal etmek zorunda kalanlar, uçak veya otobüs biletlerini Obilet üzerinden iptal edebilmektedirler. Obilet kapsamında hizmet veren her firmanın uçak ve otobüs biletleri için sundukları iptal şartları ile süreleri değişiklik göstermektedir. Alınacak olan yeni bilet ile aralarında fiyat farkı olmayan mevcut biletler için iptal işlemine ek olarak değişim yapabilme alternatifi de bulunmaktadır.

Obilet Bilet İptal Kuralları Nelerdir?

Obilet bilet iptal şartları aşağıda verilmiştir:

  • Otobüs biletlerini iptal etmek isteyenlere belirtilen iptal süreleri firmalara göre farklılık göstermektedir. 1 saatten 24 saate kadar her firmada iptal süresi değişmektedir.
  • Obilet Bilet iptali yapıldığında bilet parasının iadesi bankaya iletilmektedir ve bilet ücretinde herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Banka iade prosedürü kapsamında iptal edilen biletin ücreti 1-7 iş günü içerisinde iade edilebilmektedir.
  • Bilet sahipleri, geçmiş tarihli biletlerini iptal etmek için işlem yapamamaktadırlar. Sefer tamamlanmış olacağı için sadece gelecek tarihli biletlerin iptali yapılabilmektedir.
  • Firmadan çıktısı alınmış olan biletlerin iptal edilebilmesi için iptal işlemlerini biletin alındığı firmadan yapmak gerekmektedir.

Obilet Üzerinden Otobüs Bileti İptali Nasıl Yapılır?

Obilet otobüs bilet iptal işlemi için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Obilet’in sitesine giriş yaptıktan sonra Otobüs Bileti Sorgulama, İptal ve Değişim başlığına tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfadan otobüs firması seçilmelidir.
  • İlgili alana PNR yazılmalıdır. Bilet sahipleri bilet alımını yaptıktan sonra PNR telefonlarına gönderilmektedir. PNR kodunu bulamayanlar için ise; e-mail hesaplarına veya cep telefonlarına kod göndererek PNR kodu iletilebilmektedir.
  • Bilet sorgula butonuna tıklanmalıdır.
  • Biletin iptal kurallarına uygun olması durumunda sorgulama sonucunda gösterilen bilet PNR numarası ile iptal edilebilmektedir.
Obilet bileti iptali
Obilet bileti iptali

Obilet Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?

Obilet uçak bileti iptali için Obilet’in canlı destek hizmetinden veya çağrı merkezinden iptal talebinde bulunabilmek mümkündür. Çağrı merkezi üzerinden yapılacak bilet iptalleri hızlı bir şekilde olmaktadır. Uçak biletinin iptal edilebilmesi için gerekli şartlar ve biletin ne kadar sürede iptal edilebileceği gibi detaylar hava yolları şirketlerinin kendilerinin belirlediği kurallardır. Hava yolu şirketleri Obilet bilet iptali yapanların bilet paralarında cezai kesinti yapma, ek ücret uygulama haklarına sahiptirler.

Çağrı Merkezinden Obilet Bilet İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Müşteri hizmetlerinden Obilet bilet iptali yapılabilmesi için 0850 532 62 58 numaralı çağrı merkezi aranmalıdır. Bilet iptali yapmak istendiği müşteri temsilcisine belirtilmelidir. Sorulan kişisel bilgilere ve bilet bilgilerine doğru cevap verildiğinde Oiptal iptali onaylanmaktadır.

Canlı Destek Üzerinden Obilet Bilet Nasıl İptal Edilir?

Canlı destekten Obilet bilet iptalinin yapılabilmesi için Obilet’in web sitesine giriş yapılmalıdır. Bizimle iletişime geçin kısmından canlı destek butonuna tıklanmalıdır. Ardından istenen bilgiler doldurularak canlı destek hattı ile müşteri temsilcisi ile konuşmaya başlanabilmektedir.

Canlı destek hizmetine alternatif olarak talep gönder menüsünden de Obilet biletin iptal edilmesi istenebilmektedir. Talep gönder menüsüne giriş yapıldığında; bir form açılmaktadır. Bu form doğru şekilde doldurularak gönderildiğinde bilet kısa süre içerisinde iptal edilmektedir. Talep formunda e-posta adresi, konu, açıklama ve ekler gibi doldurulması gereken kısımlar olmaktadır. Gönder butonuna tıklandığında talep Obilet’e iletilir. Obilet bu talebi inceleyerek iptal talebine onay verdiğinde, Obilet bilet iptali işleminin gerçekleştiği bilet sahibine iletişim bilgileri üzerinden bildirilmektedir.

Yorum yapın