Abonelik ve Servis İptal EtmeHesap SilmeNasıl İptal Edilir ?

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptali işlemi, tarayıcınızı kullanarak kısa sürede gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Netflix üyelik iptali veya hesap silme gibi konularda sıkıntı çıkaran bir firma değildir. Firmanın hesap silme işlemleri şu şekilde gerçekleştirilebilmektedir:

 • Öncelikle tarayıcınızdan Netflix resmi internet sitesini açarak, Netflix hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Hesabınıza giriş işlemlerini tamamladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bir ok işareti görüntülenecektir.
 • Bu simgeye tıkladığınızda görüntülenen listeden “Hesap” penceresini seçmeniz gerekmektedir.
 • Hesap sayfasının sol tarafında “Üyeliği İptal Et” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmeye tıkladıktan sonra kısa bir bilgilendirme yapılmaktadır. Netflix hesap silme işlemini faturalama döneminin sonunda gerçekleştirmektedir. Yani o ay için zaten ödeme yapmış olduğunuz için bir sonraki faturalamaya kadar izlemeye devam edebilirsiniz.
 • Netflix’in bu konuda yaptığı bilgilendirmeden sonra hemen alt köşede “İptal İşlemini Tamamla” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak üyelik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix Hesabı Tamamen Nasıl Kapatılır?

Netflix kalıcı hesap silme işlemi için yukarıdaki yöntemden farklı bir yöntem izlemeniz gerekmektedir. Netflix üyelik kalıcı silme işlemi için üyeliğinizin bulunduğu e-posta hesabı üzerinden Netflix resmi iletişim adresine bu konuda bir e-posta göndermeniz gerekmektedir. Netflix’e hesabınızın kapatılmasını talep edeceğiniz e-posta adresi şu şekilde belirlenmiştir:

Talebiniz Netflix’e ulaştıktan sonra firma konu hakkındaki işlemleri başlatacaktır. Kısa sürede Netflix hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu konu hakkında merak edilen ilk konu Netflix’ten para iadesi alınıp alınamayacağına ilişkindir. Netflix böyle bir imkan tanımamaktadır.

Bir diğer önemli konu ise hesabınızı sildikten sonra aynı e-posta ile tekrar üye olup olunmayacağı hususudur. Bu konuda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Aynı e-postanızı kullanarak dilediğiniz zaman tekrar üyelik başlatabilirsiniz.   

Netflix Nasıl Ödeme Yöntemi Nasıl Güncellenir?

Netflix ödeme yöntemi güncelleme işlemi, hem tarayıcı hem de mobil uygulama üzerinden kısa süre içinde gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Hesabınızdan “Ayarlar” bölümüne girmeniz gerekmektedir.
 • Burada “Hesap Ayarları” sekmesi bulunmaktadır.
 • Hesap ayarları sayfasında ödeme yönteminiz bulunmaktadır.
 • Bu bilgileri değiştirebilirsiniz.

İşlemi mobil uygulamadan gerçekleştirmeniz halinde, uygulama sizi Netflix’in sitesine yönlendirecektir. Yani her halükarda site üzerinden işlem gerçekleştirilmektedir.

Netflix E-Posta Hesabı Nasıl Değiştirilir?

Netflix e-posta güncelleme işlemi için de tarayıcınızdan veya mobil uygulamanızdan “Ayarlar” sekmesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından “Hesap Ayarları” kısmından iletişim bilgilerinizi görüntüleyebilir ve e-postanızı güncelleyebilirsiniz.

Netflix Parolası Nasıl Sıfırlanır?

Netflix parola sıfırlama işlemi için öncelikle Netflix sitesine giriş yapmanız ve “Oturum Aç” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayfaya ulaşım sağladıktan sonra Netflix üyelikparolanızı güncellemek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Tarafından giriş yapabilmeniz için e-posta / telefon numarası ve parola bilgileri talep edilmektedir. Ancak her iki bilgi de unutulabilmektedir. Sayfanın hemen sağ köşesinde bu durumlar için “Yardım ister misiniz?” butonu bulunmaktadır.
 • Bu butona tıkladıktan sonra parolanızı sıfırlama seçenekleri karşınıza çıkacaktır.
 • E-posta veya kısa mesaj seçeneklerinden birini seçtikten sonra tarafınıza doğrulama kodu gönderilecektir.
 • Bu kodu sisteme girdikten sonra parolanızı sıfırlama ekranı çıkacaktır. Bu ekran üzerinden parolanızı güncelleyebilirsiniz.

Netflix üyelik iptali girişlerinde e-posta ve telefon numarasını unutan kişiler için de parola sıfırlama sayfasında sekme bulunmaktadır. Mavi şekilde yazılı olan “E-posta adresimi veya telefonumu hatırlamıyorum.” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Görüntülenen sayfada bazı kişisel bilgileriniz talep edilecektir. Bu bilgileri girerek e-posta bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Daha önceki Netflix üyelik iptali yazımıza göz atmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status