Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix üyeliği, dolar kurundaki artıştan ve alım gücündeki azalmadan dolayı bütçenizde yük oluşturmaya başladıysa ya da içerikleri beğenmediğiniz için üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu oldukça kolay. Eğer yanlışlıkla başlatılan ya da devam ettirilen bir aboneliğiniz varsa para iadesi konusunda da sorun yaşamayabilirsiniz.

Netflix Üyelik İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlarınızdaki ve TV ekranındaki Netflix uygulamasından Netflix üyelik iptali mümkün değildir. Netflix üyeliğinizi iptal etmek için ya telefonunuzun tarayıcısını ya da bir bilgisayarı kullanmak zorundasınız.

  • BURAYA tıklayarak Netflix hesabınızın ayarlar kısmına giriş yapın.
  • En üstte bulunan “Üyeliği İptal Et” butonuna basın.
  • Netflix işlemi yanlışlıkla yapıyor olmanız ihtimaline karşı ikinci bir sayfada aynı şeyi tekrar soracaktır.
  • Bu sayfada da “Üyeliği İptal İşlemini Tamamla” butonuna basın.
Netflix üyelik iptali sayfasında baıslması gereken buton.

Hem mobil tarayıcılardan hem de bilgisayar üzerinden Netflix üyelik iptali bu kadar basit. Eğer aboneliğiniz başlayalı birkaç günden fazla olmuş ise para iadesi almanız mümkün değildir. Abonelik süreniz bitene kadar Netflix içeriklerini izlemeye devam edebilirsiniz.

Eğer aboneliğinizi yanlışlıkla açmış ya da benzeri bir işlem yapmış iseniz canlı destek üzerinden ya da telefon ile Netflix ile iletişime geçerek durumu belirtebilir ve para iadesini bir ihtimal alabilirsiniz.

Eğer daha sonraki bir tarihte tekrar abonelik satın almak istiyorsanız bu işlem sonrasında hesabınız tamamen kapatılmaz. Tekrar e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yaparak Netflix aboneliği satın alabilir ve geçmiş verileriniz ışığında içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz.

Yorum yapın