Abonelik ve Servis İptal EtmeHesap SilmeNasıl İptal Edilir ?

Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptali için tarayıcınızı kullanmanız gerekmektedir. Yani mobil uygulama üzerinden bu işlem gerçekleştirilememektedir. Netflix üyelik iptal etme işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • İnternet tarayıcınızı kullanarak Netflix resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından üyelik iptali istediğiniz hesaba giriş yapmalısınız.
 • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ok simgesine tıklamanız ve “Hesap” sekmesini seçmeniz gerekmektedir.
 • Hesap sayfasında “Üyeliği İptal Et” sekmesi bulunmaktadır.
 • Bu sekmeye tıkladıktan sonra kısa bir bilgilendirme yapılmaktadır. Bilgilendirmenin hemen alt kısmında bulunan “İptal İşlemini Tamamla” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Netflix üyelik iptali
Netflix Üyelik İptal Etme

Netflix Hesap Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Netflix hesap silme işlemi ile üyelik iptali aynı anlama gelmemektedir. Üyelik iptalinde geçici olarak üyeliğiniz askıya alınmaktadır. Ancak hesap silme işlemi Netflix üyeliğinizi kalıcı olarak sistemden kaldırmaktadır. Bu işlem için hesap ayarlarınızda yapacağınız ufak bir değişiklik yeterli değildir. Uygulamanız gereken farklı bir yöntem bulunmaktadır..

Netflix üyelik iptal etme işlemini kalıcı olarak gerçekleştirmek isteyen kişilerin firmaya bu konu hakkında bir e-posta göndermesi gerekmektedir. Hesabınızın kapatılması talebiniz firmaya ulaştıktan sonra işlemleriniz başlatılmaktadır. Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra ise tarafınıza bir bilgilendirme e-postası gönderilmektedir. Dilerseniz sonraki dönemde aynı e-posta ile tekrar üye olabilirsiniz. Netflix firması ile iletişim kurabileceğiniz adres ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

Netflix Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Netflix parola değiştirme işlemi için yine tarayıcınızdan Netflix’e giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye giriş sağladıktan sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

 • “Oturum Aç” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza e-posta / telefon numarası ve şifre girerek sisteme giriş yapabileceğiniz bir kanal çıkacaktır.
 • Bu sayfanın sağ köşesinde “Yardım ister misiniz?” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından parola sıfırlama seçenekleri görüntülenecektir. Parolanızı e-posta veya SMS ile sıfırlama imkanınız bulunmaktadır.
 • Bu seçenekler arasından seçiminizi yaptıktan sonra seçmiş olduğunuz işlem kanalına doğrulama kodu gönderilecektir.
 • Gönderilen doğrulama kodunu sisteme girmeniz gerekmektedir. Ardından şifre belirleme sayfası açılacaktır. Bu sayfa üzerinde şifrenizi güncelleyebilirsiniz.
Netflix üyelik iptali

Netflix Ödeme Yöntemi Nasıl Güncellenir?

Netflix ödeme yöntemi güncelleme işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

 • Öncelikle internet tarayıcınızdan Netflix hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. İşlemi mobil uygulamadan yapmanız halinde “Ayarlar” sekmesine tıkladıktan sonra sistem zaten sizi internet tarayıcınıza yönlendirmektedir.
 • Ardından “Ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ayarlar sekmesinden “Hesap Ayarları” kısmını seçmeniz gerekmektedir.
 • Bu sekmede ödeme yönteminize dair bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilere tıklayarak ödeme yönteminizi güncelleyebilirsiniz.

Netflix Deneme Sürümü Nasıl Kullanılır?

Netflix deneme sürümü kullanımı, güncel olarak mümkün değildir. Netflix üyelik iptal etme işlemi kadar çok araştırılan bir diğer konu da, Netflix’in deneme sürümünün nasıl açılacağıdır. Ancak firma Türkiye özelinde deneme sürümü kullanma imkanını kaldırmıştır. Netflix firması tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’de 1.5 milyon ücretli üye bulunmaktadır. Bu nedenle Netflix firması zaten Türkiye’de bilinirlikleri yeterince fazla olduğu için yeni kampanyalar düzenlemeye karar vermiştir. Deneme sürümünün kaldırılması daha önce de Birleşik Krallık ve Meksika’da uygulanmıştır. Bu nedenle bu uygulamayı bir tepki olarak değil, yeni kampanyaların önünü açmak olarak görmek gerekmektedir.

Netflix Ücretleri Ne Kadar?

Netflix ücretleri, pakete göre değişiklik göstermektedir. Netflix paket ücretleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Temel Paket: 17,99 TL
 • Standart Paket: 29,99 TL
 • Özel Paket: 41,99 TL

Paketler aylık olarak tanımlanmaktadır. Netflix üyelik iptal etme işlemleri ile satın aldığınız paketleri istediğiniz zaman iptal etme imkanınız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu