N11 Sipariş İptali

N11 sipariş iptali ve para iadesi konusu bu site ile alışveriş yapan ve farklı sebeplerden ötürü siparişini iptal ettirmek isteyen kişiler için önemlidir. Bu bağlamda yasal olarak tüketicilere tanınmış olan kanuni haklar çerçevesinde bu online alışveriş sitesi üzerinden verilen siparişlerin ve alınan ürünlerin de iptal edilme hakkı vardır. Ürün ister sipariş aşamasında olsun isterse teslim alınma aşamasında olsun farklı şartlar yerine getirilip iptal edilebilir ve devamında da satın alma için ödenen para kişiler tarafından geri alınabilir.

Bu nokta da hemen her internet alışveriş sitesi gibi bu firmanın da yasalar nezdinde belirlemiş olduğu bazı iptal ve iade koşulları ve kriterleri bulunmaktadır. Bu koşulların ve şartların taşınması durumunda belirlenmiş olan yasal iptal ve iade süresi içinde alınan ya da sipariş edilen her ürün iptal ettirilebilmektedir. N11 sipariş iptali ve para iadesi için öncelikle bu şartların ve koşulların bilinmesi ise son derece önemli bir noktayı oluşturmaktadır. Bununla beraber özellikle satın alma ve iade süreçleriyse ilgili kanun maddeleri de bilinirse yine gerekli durumlarda iptal ve iade konuları çok daha hızlı ve olumlu olarak sonuçlanabilir.

N11 Para İadesi Kaç Günde Olur?

N11 internet alışveriş sitesinden verilen herhangi bir ürünü iptale ettikten sonra normal koşullar altında bu ürüne ödenen para miktarı ortalama olarak 3 gün içinde hesaba gönderilir. Taksitli ya da nakit yapılan alışverişlerde de tutar tek seferde iptal eden kişinin banka hesabına yollanır fakat bu noktalar içinde bazı bankalar arası uygulama farklılıkları olabilmektedir. N11 sipariş iptali ve para iadesi için geçmesi gereken bu ortalama sürelerin geçilmesine rağmen yapılmayan para iadeleri için ise öncelikli olarak bankalarla temasa geçmek gerekmektedir.

N11 sipariş iptali onaylanan satışa ait tutarı işlem yapılan banka hesabına gönderdiği için burada kredi kartı ya da banka kartların da hesaba paranın aktarılması bazen farklı zamanlar alabilmektedir. Yine banka taksitli şekilde yapılmış ürünlerin geri ödenen ücretlerini kendi inisiyatifine göre kişilerin hesaplarına taksitli olarak da yansıtabilmektedir.  Bu durumda kredi kartları ile yapılan ödemelerin iptalleri sonrası yapılan geri ödeme ve iptali durumu hesap ekstreleri üzerinde de yer almaktadır.

n11 sipariş nasıl iptal edilir
n11 sipariş iptali nasıl olur ?

N11 Sipariş İptal Şartları Nelerdir?

N11 online alışveriş sitesi sipariş iptal ve iade olaylarını temel bazı kurallara bağlamış durumdadır, öncelikle iptal etmek ve iade etmek kavramlarını da farklı konular olarak ele almaktadır. Siparişi verilen herhangi bir ürün ya da hizmetin hemen iptal edilebilmesi için o ürünün mağaza tarafından onaylanmamış olması gerekmektedir. Yani siparişi verilmiş ve ödemesi yapılmış bir işlem mağaza onay vermeden hemen iptal ettirilebilir. Bu iptal şekli için ise yapılması gereken ise, site üzerinden kişisel hesaba girip, siparişler bölümünden iptal et kısmını seçmektir. İptal işlemi sonrası ise ödenen ücret genel olarak 3 gün içinde geri ödenmektedir.

Diğer bir durum ise mağazanın siparişi verilen ürünü onayladığı durumlar için geçerli olan iptal ve iade süreci olmaktadır. Bu durumda kişiler yine hesaplarından iptal talebi yaparlar fakat kargoya verilmiş olan ürünler için ilgili mağaza ve satıcılar bu iptal taleplerine olumsuz cevap verebilirler. Bu durumda ise ortaya iade konusu girmektedir. N11 sipariş iptali ve para iadesi süreci ve iade koşulları genel olarak böyle işlemektedir. Farklı durumlar ve farklı türde alışverişler için ise genel anlamda N11 müşteri destek hizmetleriyle irtibat kurmak sürecin hem daha hızlı hem de çok daha sağlıklı olarak yürütülmesine olanak verebilecek bir husustur.

“N11 Sipariş İptali” üzerine 2 yorum

  1. Ben n11 den petek üstü ısı dağıtıcı siparişi verdim ama 75×140 boy küçük olduğunu fark edince sipariş iptali yapmak istedim ve n11 hesabîna üye değildim web sitesinde sipariş verdiğim içinde iptal edemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

    Cevapla
  2. Saat lerim hâlâ gelmedi sizden ricam şu sipariş bir önce gelsin Ağustos 3de sipariş verdim hâlâ gelmedi lütfen yardımcı olun

    Cevapla

Yorum yapın