Microsoft Hesabı Hotmail Silme Nasıl Yapılır? • Nasıl Iptal Edilir?

Microsoft Hesabı Hotmail Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft Hotmail, 1996 yılında Kaliforniya’da Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından piyasaya sürüldü. 1997 yılında şirket Microsoft tarafından yaklaşık 400 milyon dolara satın alındı ve MSN Hotmail olarak yeniden piyasaya sürüldü.

Daha sonra 2013’te Outlook.com’a geçmeden önce Windows Live Hotmail olarak yeniden markalandı. Microsoft’a göre web postası 2014 itibariyle 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Ancak zamanla birçok şey değişti ve farklı farklı web tabanlı e-posta hizmeti piyasaya çıktı. Microsoft, web tabanlı e-posta hizmetlerini birkaç kez değiştirdi. Ayrıca, çoğu kuruluş daha iyi güvenlik ve üretkenlik için Office 365 veya diğer bulut platformlarını kullanmaya başladı. Fakat en yaygını yinee Microsoft Hotmail olarak kaldı.

Hotmail kullananlar bu e-postayı değiştirip farklı bir hesap da açabilirler. Bunun için Microsoft hesabı Hotmail silme işlemini yapmaları gerekmektedir.

Microsoft Hesabını Kapatmadan Önce Yapılması Gerekenler

Microsoft hesabını kapatmadan önce, yapmanız gereken bazı şeyler olabilir. Bunları dikkate alarak hesabınızı kapatmanız daha sağlıklı olacaktır. Dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir;

 • Dosya ve verilerinize sildikten sonra ulaşamayacağınız için onları kaydedin.
 • İnsanların size artık bu mail adresi üzerinden ulaşamayacakları konusunda bilgi verin.
 • Hesabınızı kapatırken diğer cihazlardan da çıkış yapın.
 • Hesabınıza ilişkili abonelikleriniz varsa onları iptal edin ve aboneliklerinizi yeni e-posta adresinize bağlayın.
 • Hesabınızda para varsa bunu kullanmayı unutmayın. Aksi takdirde hesabınızla birlikte para da sıfırlanır.

Microsoft hesabı Hotmail silme işlemini uygulamadan önce bunlara dikkat etmeyi unutmamalısınız.

Kapatılan Microsoft Hesabına Yeniden Girilebilir mi?

Kapatılan bir Microsoft hesabına girmek mümkün değildir. Hotmail hesabınızı kapatma kararı aldıysanız, artık bunun geri dönüşü olmayacağını bilerek hareket etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle hesabınızı kapatma işlemlerine başlamadan önce, yukarıda bahsi geçen kapatmadan önce yapılması gereken işlemlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hesabınızı kapatmadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi unutmamalısınız. Çünkü silme işleminin tamamlanmasıyla birlikte artık bu hesaba geri dönüşünüz olmayacaktır. Bu isim silineceği için, daha sonra Hotmail’den yeniden bir adres almak isterseniz, aynı isimle yeni bir adres açabilirsiniz. Bu adresle her şeye sıfırdan başlarsınız ve eski verileriniz bu adreste kayıtlı olmaz. Ayrıca adresi sizden önce başka birisinin almamış olması da gerekmektedir.

Microsoft Hesabı Kapandıktan Sonra Mailler Silinir mi?

Microsoft hesabı kapandıktan sonra içerisindeki her şey silinir ve hesap kapatma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşirse, artık hesaptaki hiçbir şeye erişim sağlayamazsınız. Fakat önemli maillerinizi kaydetmek gibi bir şansınız bulunmakta. Eğer hesabınızı silmeden önce içerisinden almanız gereken bir şeyler varsa, öncelikle bunları kaydedip, daha sonra hesap silme işlemi kısmına geçebilirsiniz. Hesap silindikten sonra hesabınıza yeniden giriş yapamayacağınız için, silmeden önce verilerinizi almanız gerektiğine dikkat edin.

Microsoft Hesabını Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft hesabını silmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz;

 • Hotmail, Windows Live ve Outlook gibi diğer tüm hesapların bağlı olduğu birincil Microsoft Hesabınızda oturum açın.
 • Microsoft oturum açma sayfasındaki ana sayfadan, Güvenlik sayfasına giriş yapın.
 • Güvenlik sayfasında, sayfanın altındaki Diğer Güvenlik Seçenekleri’ni tıklayın. Yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz, oradan sayfanın altındaki Hesabımı Kapat bağlantısına tıklayın.
 • Hesap silme işleminin son sayfası ekrana gelecektir. Burada, Microsoft hesabı silme ile ilgili tüm bilgiler hakkında bilgilendirileceksiniz.
 • Gerekli yönergeleri ve bilgileri okuduktan sonra İleri’ye tıklayın, hesaplarınızı silme talebi gönderilecektir.

Microsoft hesabı Hotmail silme işlemini başarılı bir şekilde bu adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Silme işlemi tamamlandıktan sonra, bu adres üzerinden size kimse erişim sağlayamaz ve mailler elinize ulaşmaz.

Microsoft hesabı silme linki için tıklayınız. Aşağıdaki resimlere bakarak hotmail hesap silme işlemlerini takip edebilirsiniz.

Microsoft hesabı Hotmail silme
Microsoft Hesabı Hotmail Silme
microsoft hotmail hesabi silme 5 min 1024x679 1
microsoft hotmail hesabi silme 5 min 1024×679 1

Bana posta gönderenlere hesabımı kapattığıma dair otomatik yanıt sistemini kullanabilir miyim?

 • Evet, bekleme süreci boyunca gelen kutunuz posta almaya devam eder. Otomatik yanıt oluşturarak insanlara hesabınızı sildiğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca size posta gönderenlere size nasıl ulaşacaklarını bildirebilirsiniz.

Hesap silme işlemini başlattıktan sonra fikrimi değiştirebilir miyim?

 • Hotmail/Outlook fikrinizi değiştirme ihtialine karşı 90 gün boyunca hesabınızı silmez. Bu 90 günlük süre zarfında hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Hesabım kalıcı olarak silindikten sonra hesabımı kurtarabilir miyim?

 • 90 günlük süre zarfında hesap silme işlemini iptal etmezseni hesabınız kalıcı olarak silinir. Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra hesabın kurtarılması mümkün değildir.

Outlook veya Hotmail hesabımla eklediğim Skype kişilerine hesabım silindikten sonra ne olur?

 • Hesabınızla birlikte Skype’a eklediğiniz kişiler de silinir.

Hotmail veya Outlook hesabınızın silinmesiyle ilgili makalede bulunmayan bir probleminiz varsa aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

“Microsoft Hesabı Hotmail Silme Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  • Hotmail/Outlook fikrinizi değiştirme ihtialine karşı 90 gün boyunca hesabınızı silmez. Bu 90 günlük süre zarfında hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın