Metro Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Metro bilet iptali yapmak için kişi bileti ve nüfus cüzdanı ile birlikte kendisine en yakın Metro şubesine giderek, gişe bölümünden iptal talebini gerçekleştirir. Talep ardından çalışana TC kimli3k numarası iletilmelidir. Görevli kişi sistem üzerinden Metro bilet iptali gerçekleştirir.

Telefonla Metro Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Telefonla metro biletinin iptal etmek için izlenen adımlar:

 • Telefondan ‘’ 0850 222 34 55’’ numaralı Metro Turizm çağrı merkezi aranmalıdır.
 • Sesli yanıt sistemine yapılan bağlantıda TC kimlik numarası telefon üzerinden tuşlanır.
 • Bu adım ardından müşteri temsilcisi ile görüşülmek istendiği sözlü olarak ifade edilir.
 • Müşteri temsilcisine bağlantı sağlandığında, Metro biletinin iptal edilmek istendiği belirtilir.
 • Talep üzerine bilet bilgilerine ulaşan temsilci, sisteme iptal işlemini tanımlar.

İade Edilen Metro Biletin Parası Ne Zaman Ödenir?

İadesi yapılan Metro bilet parasının ödenme zamanı, iptal işleminin ertesi günüdür. Ayın 8’inde bilet iptali yapan bir yolcu, ayın 9’unda kendisine en yakın Metro Turizm şubesine giderek, gişe çalışanından bilet parasını alır. İade nakit şekilde gerçekleşirken, bu iade tipi sadece şubelerden alınan biletler için uygulanır. Metro bilet iptali para iadesi için metro turizm müşteri hizmetlerine bağlanma yapabilirsiniz.

İnternetten bilet alanlar telefonla Metro bilet iptali ardından, her hangi bir ek işlem yapmaya gerek duymazlar. Bu kişilerin online ödeme gerçekleştirdikler banka kartının bağlı olduğu hesaba 1 ila 7 iş günü arasında bilet parasının iadesi gerçekleştirilir.

İnternetten Metro Bilet İadesi Yapılır mı?

İnternetten Metro biletini iade etmek mümkün değildir. Hem internet üzerinden hem de şubelerden satın alınan biletler, müşteri hizmetleri numarası üzerinden veya yine şubelerden iptal edilir. Metro Turizm şirketinin belirlediği kurallar çerçevesinde iadeler için online işlem yapılmaz.

metro bilet iptali
metro bilet iptali

Metro Bilet Değiştirilir mi?

Metro bilet değişimi yapmak mümkündür. Biletlerini aldıktan sonra daha erken bir saatte yolculuğa çıkmak isteyen ve karar değiştiren yolcular, ön sefer saatlerinde boş koltuk olması halinde değişimden yararlanırlar. Bu kapsamda kişi bileti ile sefer saatinden daha erken bir saatte Metro şubesine ziyaret gerçekleştirmelidir. Gişe çalışanına bilet üzerindeki sefer saati söylenip, biletin daha erken bir saate alınması talep edilir.

Sistem üzerinden kontrol yapan görevli boş koltuk bulunması halinde, değişim işlemini ek ücret almadan gerçekleştirir.

Metro Bilet İptali Nasıl Sorgulanır?

Metro bilet iptalini sorgulamak için izlenen adımlar:

 • İnternet üzerinden https://www.metroturizm.com.tr/e-bilet adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfa üzerindeki boşluklara, bilet referans numarası ve soyad bilgisi girilir.
 • Sayfa altından ‘’göster’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Bu işlem ile ekrana ‘’bilet bulunamadı’’ ifadesi yansıyorsa, biletin artık iptal olması sebebi ile kayıtlara ulaşılamaz.
 • Bilet görseli ekrana aktarılıyorsa, iptal işlemi henüz gerçekleşmemiştir.

Bu işlem bir saat kadar sonra tekrar yapıldığında halen bilet bilgisi gözüküyorsa. Metro müşteri hizmetleri üzerinden iptal işlemi tekrar talep edilmelidir.

Geçmiş Tarihli Metro Bileti İptal Edilir Mi?

Geçmiş tarihli Metro bilet iptali gerçekleştirmek mümkün değildir. Bir bilet satın alınmış, ardından sefer süresinde otobüs kaçırılmışsa, bilet iptali yapılamaz. Geçmiş yolculuklara ilişkin biletlerin iptalleri ve para iadeleri talep edilemez.

Metro Bilet İptali Ne Zaman Yapılamaz?

Metro bilet iptali yapılamayan zaman, bilet üzerinde yer alan sefer saatine kalan sürenin 24 saati aştığı andır. Metro otobüs biletleri internetten ve şubelerden alınması fark etmeksizin, bilet üzerinde yer alan yolculuk saatine en geç 24 saat kala iptal edilebilir. 24 saatin geçilmesi ve yolculuğa 23 saat kalması halinde Metro bilet iptali kabul edilmez.

“Metro Bilet İptali Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

 1. Metro otobüslerinde kalite sıfır müşteriyi kaz gibi görüyor 30 temmuz 2021 de saat 23 :00 arabasına kayseri İstanbul seferi için bilet aldım. Bilet alırken sordum araçta ne özellikler var WiFi – İnternet-TV – tel şarz portu servis var dediler şu an bu yalana inandığım için arabadayım söylediklerinin hepsi yalan TV çalışmıyor telefon şarz portu bozuk İnternet yok wifi yok tabii serviste yoktu tam bir ortaçağ arabası bir daha metro turizm mi? asla! hata bende ciddi bir firma zannettim. Hurda araçlarla yolculuk yaptırıyorsunuz birde suit diye yazıyor pehhhh süite bak ortaçağdan kalma

  Cevapla

Yorum yapın