Metlife Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Metlife Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Metlife iptal işlemlerinin yapılması, Denizbank tarafından sunulmakta olan bireysel emeklilik fonundan ayrılmak olarak bilinmektedir. Metlife iptali için banka ile iletişime geçilmesi ve gerekli adımların takip edilmesi gerekmektedir.

Metlife özel bir emeklilik fonu olması nedeniyle kısa süreli ya da uzun süreli yatırım hesabı olarak da kullanılabilmektedir. Bu nedenle iptal sürecinin öncesinde katkı durumlarının öğrenilmesi ve en karlı şekilde iptal işlemlerinin yapılması önerilmektedir.

Metlife hesabına düzenli olarak beş yıl boyunca yapılmakta olan ödemelerin sonrasında devlet tarafından katkılı bir biçimde geri alınması mümkün olmaktadır. Fakat bunun için ödemelerin düzenli bir biçimde yapılmış olması gerekmektedir.

Metlife emeklilik fırsatlarının yanı sıra sigorta fırsatlarını da sunan bir uygulamadır. Bu nedenle özel sigorta yaptırmak isteyenlerin Metlife üzerinden gerekli bilgilendirmeleri alarak başvuruda bulunmaları mümkün olmaktadır.

Metlife Avantajları Nelerdir?

Metlife avantajları şunlardır:

 • Yalnızca bireysel değil aynı zamanda aile üyelerinin her birini güvence altına alma olanakları sunan bir sigortadır.
 • Kaza, sağlık ve diğer arızalar gibi farklı başlıklarda hizmet almak mümkün olmaktadır.
 • Bireysel emeklilik paketi kapsamında hem emekliliğe yatırım yapma olanağı sunmakta hem de kısa vadede kazanç sağlamaktadır.
 • Sağlık alanında desteklenmesi gereken belirli tedavi paketlerinin de karşılanmasını sağlamaktadır.
 • İş hayatında karşılaşılabileceği düşünülen olası problemlere karşı da bir sigorta sunmaktadır.

Metlife hesabının edinilmesi sayesinde bir hayat sigortası almış olmanın ötesinde kapsamlı bir yatırım paketinin de alınmış olmaktadır. Bu sayede gençler için eğitim ödeneğin sağlanmasında yaşlılar için de sağlık bakımının kapsamlı bir şekilde alınmasını sağlamaktadır.

Metlife Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Metlife kayıt işlemleri, e-şube üzerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda Denizbank şubelerinden de yapılabilmektedir. Metlife hesabı için kimlik bilgileri ile birlikte bir açılış yapılmaktadır. Sonrasında ödemelerin nasıl yapılacağı ile ilgili seçim yapma hakkı bulunmaktadır.

Metlife hesabına başvuru yapmak için müşteri hizmetleri hattının numarası 0850 222 0 638 olarak sunulmaktadır. Bu numara ile iletişim mesai saatleri içerisinde kurulabilmektedir. Numara üzerinden verilen yönlendirmeler ile kısa sürede hesap açma işlemleri gerçekleşmektedir.

Metlife hesabının açılmasından sonra iptal etme işlemleri de oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle Metlife iptali kolaylığı göz önünde bulundurularak kayıt işlemleri konusunda da herhangi bir risk oluşmadığı bilinmektedir.

Metlife Prim Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Metlife prim ödemelerinin yapılması, müşteri yetkilileri ile yapılacak görüşmelere göre belirlenmektedir. Ödemelerin peşin olarak ödenme kolaylığı olduğu gibi aynı zamanda 12 vade seçeneğiyle de ödenmesi mümkün olmaktadır.

Prim ödemeleri yapılırken peşin ödemelerde ya da taksitli ödemelerde farklılıklar oluşmaktadır. Peşin ödemeler indirimli şekillerde alınabilirken taksitli ödemeler ise standart vade farkları ile alınmaktadır.

Metlife Hesabı İptal Aşamaları

Metlife hesabının iptal adımları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bireysel Emeklilik olarak açılan hesap için beş yıl süre bulunmaktadır. Beş yıl boyunca hesabın kapatılması durumunda ücret kesintisi yapılacağı için işleme başlarken beş yıl kalma sözü verilmektedir.
 • Hesabın sigorta olarak başlatılması durumunda ise istendiği zaman kapatılma olanağı bulunmaktadır.
 • İptal işlemlerini başlatmak için 0 850 22 0 638 numaralı müşteri hizmetlerine iptal beyanında bulunulması gerekmektedir.
 • İptal beyanından sonra Metlife acentesi tarafından verilen iptal formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Form teslim edildikten sonra 3-5 iş günü içerisinde para iadesi yapılmaktadır.

Metlife iptali adımlarının bu şekilde tamamlanma sürecinde herhangi bir eksik durum olması halinde müşteri yetkilileri ile iletişime geçilebilmektedir. Bunun yanı sıra acentelerden de gerekli bilgilerin alınması mümkün olmaktadır..

“Metlife Emeklilik Nasıl İptal Edilir?” üzerine 7 yorum

 1. Bu kadar yüksek tutarda sigortamı olur resmen soygun bu. Zamanında 17.000 TL için 76₺ pirim odemisim.
  Şimdi 80.000 için 1.164tl ne demek oluyor böyle iş olmaz üstelik kimse bana bu konu hakkında bilgi vermedi 300₺ kesse hadi neyse diyecegim ama böyle iş olmaz

  Cevapla
 2. Ben bireysel emekliligimi iptal ettirmek istiyorum lütfen saygilarimla.
  Mitlife No.: *****
  Mustafa S***

  Cevapla

Yorum yapın