Medipol Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Medipol randevu iptali etmek için direk olarak randevu alınan Medipol Hastanesine giderek, danışma bölümünden nüfus cüzdanı ile birlikte randevunun iptal edilmesi talep edilir. İptal işleminde uygun gerekçe sunulup, TC kimlik numarası gişe danışmanına söylenerek, çalışanın sistem üzerinden randevuyu iptal etmesi rahatlıkla sağlanır. Bu işlem direk olarak hastaneden alınan randevuların iptali için tercih edilir. Medipol randevu iptali için kullanılan telefon ve internet iptal işlemlerini ise alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Telefonla Medipol Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Telefondan Medipol randevu iptali yapmak için izlenen adımlar şunlardır:

 • Telefon ile ‘’ 444 70 44’’ numarası aranır.
 • Telefonu yanıtlayan müşteri temsilcisine randevu iptali yapılmak istendiği iletilir.
 • İşlem ardından TC kimlik numarası ve ad, soy ad bilgileri verilir.
 • Müşteri temsilcisi bu TC kimlik ile ilişkili randevuyu sistemden bularak iptalini sağlar.

Telefonla Medipol randevu iptali, direk olarak hastaneden veya müşteri hizmetlerinden randevu alan kişilerin yararlanabileceği iptal yöntemidir. İnternet randevu iptalinin nasıl yapıldığını alt başlıktan öğrenebilirsiniz.

İnternetten Medipol Randevu İptali Nasıl Yapılır?

İnternetten Medipol randevusunu iptal etmek için izlenen aşamalar şöyledir:

 • İnternet üzerinden https://online.medipol.com.tr/uyelik/uye-giris adresine giriş yapılır.
 • İşle ile ekrana gelen boşluklara daha önce internetten randevu alırken sisteme verilen kullanıcı şifresi ve e-posta adres bilgisi yazılır.
 • Sayfa altındaki ‘’giriş’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni ekran üzerinden ‘’randevularım’’sekmesine tıklanır.
 • Bu kapsamda aktif olan ve en son internet üzerinden alınan randevu görüntülenir.
 • Randevu bilgisinin karşısında yer alan seçeneklerden ‘’randevu iptali’’ üzerine tıklanır.
 • Son ekran üzerinden işlem onayı verilerek, iptal tamamlanır.

Medipol Randevu İptali Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Medipol randevu iptalinin tanımlanma süresi, birkaç dakikadır. İptal işlemlerinin tüm gün veya saatlerce beklenmesi gerekmez. Özellikle internetten iptal işlemlerinde son onay ekranın geçilmesi ile birlikte, randevunun iptal edildiği hastanenin tüm sistemlerine yansır. Bu kapsamda her hangi bir ek işlem yapma veya bekleme zorunluluğu bulunmaz.

Medipol Randevu İptali Gerekçeleri Neler?

Medipol randevu iptal sebepleri şu şekilde sıralanır:

 • Kişi daha önce randevu almış ve bu tarihte iş yaşantısı ile ilgili bir projeye dahil olması gerekmiş ise bunu hastaneye bildirerek iptal gerçekleştirebilir.
 • Kendi ailevi hayatı ile ilgili durumlarda randevuya katılım sağlayamayacaksa iptal gerçekleştirebilir.
 • Tamamen kişisel tercih kapsamında bu randevu hizmetini almaktan vazgeçtiğini belirterek, randevu iptali yapabilir.

Randevu iptal gerekçeleri, iptal talebinin direk olarak hastane danışma biriminden yapılması halinde prosedür kapsamında sunulur ve hastanece not alınırlar. Kişinin özgür iradesi kapsamında iptali yapma hakkı bulunur.

medipol randevu iptali
medipol randevu iptali

Medipol Randevu İptal Hakkı Süresi Nedir?

Medipol randevusunun iptal hakkı süresi, randevuyu iptal etme hakkının geçerliliğini koruduğu süreyi ifade eder. Kişi aldığı randevudan en geç 15 dakika önce iptal talebini hastaneden, müşteri hizmetlerinden veya hastaneye ait resmi web adresinden yapmış olmalıdır. Randevuya son 5 dakika kala yapılan iptal işlemleri hastane sisteminde kabul edilmez. Son 15 dakikanın aşılması halinde iptal talepleri geçersiz sayılır.

Medipol Randevu İptal Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Medipol randevu iptali sonucunu sorgulamak için ‘’ 444 70 44’’ numarası aranır. Telefona cevap veren temsilciye TC kimlik numarası verilip, kısa süre önce randevu iptali yapıldığı ve iptalin onaylanıp onaylanmadığının öğrenilmek istendiği söylenir. Temsilci sistem kontrolünü yaparak iptal onayı hakkında bilgilendirme sunar. Eğer internet üzerinden yapılan iptal işleminde her hangi bir hata oluşmuş ve onay alınamamışsa bunu görüntüleyerek, gerekli bilgilendirmeyi yaparken, Medipol randevu iptali için sistemden ilgili işlemleri yapar.

Yorum yapın