Macfit Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Macfit spor salonları Türkiye’nin pek çok yerinde spor severlere hizmet veren bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’nin birçok yerinde hizmet vermesine de bağlı olarak, bu spor salonlarının pek çok abonesi bulunmaktadır. Abonelik oluşturan kişiler, Macfit’in müşterilerine sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilir ve farklı bir şehirde de Macfit’in spor salonlarını kullanabilme şansına sahip olur.

Macfit üyeleri, istedikleri zaman herhangi bir şehirde abonelik oluşturma hakkına sahiptir. Aynı şekilde Macfit üyelik iptali yaptırmak isteyen birisi, yine Macfit’in herhangi bir spor salonunu tercih ederek üyeliklerini iptal ettirebilme şansına sahiptirler. Fakat Macfit üyeliğini iptal ettirmek için belli başlı şartlar vardır ve bunlardan haberdar olmanız halinde, iptal işlemini daha kolay bir şekilde yaptırabilme şansına sahip olursunuz.

Macfit Üyelik İptalinden Sonra Para İadesi Yapılır mı?

Macfit üyelik iptalinde para iadesi durumu söz konusu olabilir. Çünkü Macfit spor salonları kullanıcılarına bazı spor paketleri vermektedir. 3 aylık ya da 6 aylık paket alabilir ya da sürekli spor yapıyorsanız, ödemenizi yıllık olarak yapabilirsiniz. Böyle bir durumda herhangi bir nedenle aboneliğin iptal edilmesi gerektiğinde, üyelerin kafasına takılan soru, gidemeyecekleri zamanların parasının iadesi oluyor.

Macfit, peşin olarak ödenmiş paket ücretlerinin iadesini size yapmaktadır. Eğer bir sorun yaşar ve bu sorun nedeniyle spora devam edemezseniz, bunu Macfit üyelik iptali sırasında yetkili kişiye bildirmelisiniz. Bunun karşılığında paketi kullandığınız sürenin ücreti sizden kesilir ve gidemeyeceğiniz zamanlar için ödediğiniz ücret de size iade edilir.

Macfit’e Üye Olurken Yaş Sorulur mu?

Macfit üyeliğinde yaş sınırı vardır ve üyelik sırasında bu nedenle yaşınızı onaylamanız gerekmektedir. Aksi takdirde Macfit’in hiçbir salonuna üyelik yaptırma şansınız bulunmamaktadır.

Macfit’e üye olmak isteyen birisinin en az 14 yaşında olması zorunludur. Üyelik sırasında yaşınız büyük olsa bile yaşınızı onaylamanız gerekmektedir. Çünkü size bir spor programı oluşturulur ve oluşturulan spor programında hem yaşınız hem kilonuz hem de boyunuz önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle yaşınız 14’ten büyük olsa bile kayıt esnasında yaşınızı doğru bir şekilde ifade etmeniz zorunludur. Bu, spordan aldığınız fayda açısından da önemlidir.

Macfit Üyelik İptali Nasıl Yapılır?
Macfit Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Macfit’te Üyelik İptali Yerine Üyelik Dondurulabilir mi?

Macfit üyeliğini dondurmak iptal etmek istemeyenler için sunulan seçeneklerden birisidir. Bu nedenle daha sonra devam etmee durumunuz varsa, üyeliğinizi dondurmayı tercih edebilirsiniz. Üyeliğinizi dondurmak için bunu bir ay önceden haber etmeniz gerekmektedir. Gelecek ay gidemeyeceksiniz. Bir önceki ayın son 2 gününden öncesine kadar yani 28 gün içerisinde üyeliğinizi dondurma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer üyeliğinizi sadece bir aylığına donduracaksınız, bunu ücretsiz yapabilirsiniz. Fakat  aydan fazlası için sizden süreye göre belli bir ücret ödemeniz talep edilebilir.

Macfit Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Macfit üyeliğini 1 Ekim 2019’dan önce kayıt başlattıysanız, iptal başvurusu yapmak için her ayın son gününden 2 gün önce kulübe gidebilirsiniz. 1 Ekim 2019 tarihinden sonra üye olursanız da üye olmadan 2 gün önce kulübe giderek iptal başvurusu yapabilirsiniz.

Macfit üyelik iptali işlemi için, üyeliğinizin son ayında altı aylık ve yıllık üyelikler için üyeliğinizi sonlandırabilir, aylık üyeliklerde ise her yeni ayda yukarıdaki iptal talebiniz için ekstra ücret ödemeden üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Aboneliğiniz 6 ay veya yıllık veya peşin ödenmiş ise ve aboneliğinizi sona ermeden iptal etmek istiyorsanız; bu üyeler için özel indirim tutarı üye olduğunuz ay içinde hesaplanır. Size buna göre hesaplanan tutar üzerinden bir ödeme yapılır.

“Macfit Üyelik İptali Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

  1. İyi günler.
    Oğlum yıllık sözleşme imzalamış. 3 ay gitti. Maddi problemlerden dolayı üyeliği iptal etmek istemiş 460 tl cayma bedeli istemişler. Bu hukuki mi? Ne yapmalıyım ?

    Cevapla

Yorum yapın