Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Letgo hesap silme için yapılması gerekenler, öncelikle satışta olan ürün varsa bunları kaldırmak olmalıdır. Eğer hesabınızı sildikten sonra da bu ürünleri satmaya devam etmek istiyorsanız, bunu yapamazsınız. Letgo hesap silme işlemi yapıldıktan sonra satıştan ürünlere dışarıdan kimse erişim sağlayamaz. Hesabınız her kullanıcı için görünmez olur ve size mesaj gönderilemez. Eğer hesabınızı kapattıktan sonra tekrar giriş yapma ihtimaliniz varsa, hesabınızı bir e- posta adresine bağlayabilirsiniz. Bu şekilde hesabınız tekrar size lazım olduğunda hesabı açarak tekrar kullanabilirsiniz.

Letgo Nedir?

Letgo uygulaması, bir tür online satış sistemidir. Bu uygulamada herkes, dilediği her şeyi satabilir. Aynı anda hem satıcı, hem alıcı olabilirsiniz. Bunun yanında profesyonel olarak ürün satışı yapabilirsiniz. Letgo uygulamasında satış yapabileceğiniz bazı ürünler şu şekildedir:

 • Cep telefonu
 • Tablet
 • Televizyon
 • Araç
 • Kitap
 • Elbise
 • Kullanılmayan tüm eşyalar
 • Ev araç gereçleri

Tüm bu materyalleri ister sıfır, ister ikinci el şeklinde satışa sunabilirsiniz. Müşterilerin bunları görmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamanın herhangi bir fiyat koyma sınırı bulunmaz. Bu da, tüm ürünlerde serbest fiyat belirleme ve pazarlık yapma imkanı sunar. Özellikle ikinci el ürünlerde çok iyi pazarlık yaparak büyük indirimler yaptırabilirsiniz.

Letgo Nasıl Kullanılır?

Letgo uygulamasının kullanımı için öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra satış yapmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını sisteme yüklemelisiniz. Kullanacağınız fotoğraflar profesyonel olmak zorunda değildir. Sizin fotoğraflarınız sayfanızda dururken, aynı anda istediğiniz ürünü aratarak hem satıcı, hem alıcı konumunda olabilirsiniz. Letgo uygulamasında ana sayfada çok talep gören ürünlerin fotoğrafları, örnek ilanları ile birlikte bulunur. Eğer arama çubuğunu kullanarak herhangi bir arama yaptıysanız, bu aramanın sonuçları ve ilgili sonuçlar da ana sayfanızda görülebilir.

Ana sayfanızdaki ilanlar, doping yöntemi ile size gösterilir. Doping, ilanınızın daha fazla kişiye ulaşması için belirli bir ücret karşılığı size verilecek ayrıcalıktır. Bu ayrıcalık sayesinde ilanınızı daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. İstediğiniz ilanı yıldız işaretine basarak beğenebilir ve kaydedebilirsiniz. İlan sahibine direkt olarak mesaj atabilirsiniz. Bu ürün satılık mı, hala satılık mı gibi hazır mesaj kalıpları bulunmaktadır. Her ürünün yanında fiyatı ve alt kısmında özellikleri bulunur. Bazı satıcılar ilana konum da ekler. Bu sayede ürünü almak için  nereye gideceğinizi ya da satıcı  ile nerede buluşabileceğinizi de konuşmuş olursunuz. Uygulama üzerinden para akışı yapılamaz. Yalnız ürün hakkında pazarlık yapılabilir.

Letgo Hesap Silme
Letgo Hesap Silme

Letgo Uygulaması Nasıl İndirilir?

Letgo uygulamasını indirmek için tek bir tip cihaza sahip olmanız gerekmez. Bu uygulamayı hem İos, hem Android kullanıcıları indirebilir. Google Play ya da Apple Store kullanılarak indirme işlemi yapılabilir. Sonrasında bilgilerinizi girmeniz gerekir. İsteğe bağlı olarak bir fotoğrafı profil fotoğrafınız olarak belirleyebilirsiniz. Ardından e- posta adresi ile bağlantı kurarak sistemden gelecek mesajları alabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak cep telefonu doğrulamasını da ekleyebilirsiniz. Sayfanıza telefon galerisinden fotoğraf ekleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu fotoğraflar, Letgo hesap silme işlemi yapmadığınız sürece orada kalır. Satış olması durumunda ilanı kaldırabilir ya da satıldı olarak işaretleyebilirsiniz.

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Letgo hesabını silmek için yapılması gereken, akıllı telefondan Letgo uygulamasına giriş yapmaktır. Ardından yapılacak işlemler şu şekildedir:

 • Letgo profil üzerinde bulunan ayarlar kısmına girilmelidir.
 • Ekranın alt kısmında bulunan yardım butonuna gidilir.
 • Teknik destek ve hata raporu kısmına tıklanır.
 • Hesabımda sorun var, seçeneğine gidilir.
 • Ekranda ‘hesabımı silmek istiyorum’ kısmına gidilir.

Bu şekilde Letgo hesap silme işlemi yapılmış olur.

Yorum yapın