İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali

İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali yapılmadan önce bireysel emeklilik sisteminin tam olarak neyi karşıladığının bilinmesi gerekmektedir. İş Bankası Bireysel Emeklilik sistemi çalışmaya uygun koşullar ve zamanların olduğu dönemlerde elde edilen kazançlardan, emeklilik döneminde ek gelir sağlanması için kurulan bir sistemdir. Bu sistem ise tasarruf edilen bu paraların aylık olarak fona ödenerek Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emeklilik parasının haricinde bir gelir elde edilmesini sağlamaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemi ek gelir sağlayan bir kaynaktır. Bu yüzden de gönüllülüğe dayanmaktadır. Devlet destekli bir sistem özelliği taşımaktadır. Devlet destekli olduğu için de denetlemeleri devlet tarafından yapılarak müşterilerine karşı daha fazla bir güven ortamı sağlamaktadır.

İş Bankasının Bireysel Emeklilik Sistemine Kimler Katılabilir?

İş Bankasının tasarladığı bu Bireysel Emeklilik Sistemine 18 yaşını dolduran ve fiil ehliyeti bulunan herkes başvurmaktadır. Bu sisteme başvurması ile de tasarruf yapma ve gelecek yıllarına dair garantiye alma imkânı sunmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sisteminde bulunan her kişi geleceği için düzenli bir şekilde bireysel bir birikim yapmaktadır. Bunun yanı sıra sistemin müşterilerine sunduğu farklı ihtiyaçlara yönelik bireysel emeklilik ürünleri de bulunmaktadır. Bu fonlara düzenli ödemeler yapıldığında ve istenilen hizmet kotası dolduğunda ise 56 yaşını doldurmuş her birey emekli statüsünü almaktadır. En az ise 10 yıl boyunca sistem de kalması gerekmektedir.

Bu imkanlardan yararlanmaktan vazgeçmek veya ödemeleri yapamayacak duruma gelindiğinde ise İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali kolaylıkla yapılmaktadır.

iş bankası bireysel emeklilik iptali
iş bankası bes iptali

İş Bankasının Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları

İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali yapılmadan önce sistemin size sunacağı avantajları ve kazandıracaklarının en iyi şekilde bilinmesi gerekmektedir. Bu fırsatlar sayesinde ise sistemden kazançlı bir şekilde çıkılmasını sağlamaktadır. İş bankasının Bireysel Emeklilik Sisteminin müşterilerine sağladığı avantajlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

-Bireysel Emeklilik sisteminin en önemli avantajı devlet katkısı ve devlet kontrolü olan bir sistem olmasıdır.

-Sistem devlet katkısı bulunan bir yapıda olduğu içim kümülatif olarak bir artış sağlamak da ve birikiminize para katmaktadır.

-%25 oranında Bireysel emeklilik iptali BES devlet katkısı ile her 100 Türk lirası yatırımında 25 Türk lirası katılım payı sağlanmaktadır.

-Bünyesinde çalışan uzman yatırım danışmanları ile biriken paraların doğru şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Bu şekilde finansal bir bilgi birikimine sahip olunmadan da doğru yatırım tercihleri yapılması sağlanmaktadır.

-Bireysel Emeklilik Sistemine ödenecek olan ücretlerin ödenememesi veya zor durumda kalınması halinde kolaylıkla dondurulma gibi bir özelliği bulunmaktadır.

İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali ise istenilen zaman da sözleşmeden feshetme hakkı sağlamaktadır.

QNB Finansbank bireysel emeklilik iptali için okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptali formu için bu makalemizi okuyabilirsiniz

Bireysel Emeklilik İptali sonrasında ise emekli olma hakkından vazgeçilmiş ve bu ödeme sürecinde hizmet verilen süre içerisinde bulunan gelir vergisi gibi kesintiler yapılarak biriken miktar geri ödenmektedir.

-Bireysel emeklilik sistemine dahil olan kişiler 2 ay içerisinde hiçbir vergi kesintisi olmadan cayma hakkını kullanarak sistemin iptalini isteyebilir.

-10 yıl sistemde kaldıktan ve 56 yaşını geçtikten sonra ise biriken ücret toplu veya ay ay maaş olarak istenilerek şekillendirilebilmektedir.

İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Sistemine ait ödemelerin yapılamaması ve dondurmak istemeden biriken para tutarını almak için çok kolay yollar bulunmaktadır. İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali için kurumun bir şubesine giderek oradaki müşteriler ile uğraşan kişiler ile görüşme sağlanarak yapılabilmektedir. Banka şubesine gitmek istemeyenler için ise İş Bankası iletişim 0850 724 0724 numarayı arayarak iptal etmesi söz konusudur. Bunların yanı sıra ise İş bankasının kendine ait olan internet bankacılığı ile de kolaylıkla yapabilmektedir.Yorum yapın