Instagram Hesap Silme Linki, Hesap Dondurma, Tamamen Kapatma

Instagram hesap silme işlemi esasen oldukça kolaydır. Ancak veri kaybının ve pişmanlığın önüne geçmek için bazı önlemler alınmıştır. Bu önlemlerin hem Instagram için hem de instagram hesabını dondurma işlemini yapmak isteyen kişi için olumlu olduğunu söylemek gerekir. Bir sinir anında yapılan silme işleminin belirli bir süre için geri alınabiliyor olması oldukça faydalıdır. Herhangi bir hata yapmamak için instagram silme işlemi konusunda yazdığımız bu yazıyı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

instagram hesap dondurma ve hesap kapatma

Öncelikle kendi hayatınızın ve ailenizin hayatının; arkadaşlarınızın ve diğer insanların anılarını fotoğraflarla ölümsüzleştirdiğiniz Instagram hesabını silerken, tamamen kapatırken oldukça dikkatli olmalısınız. Ayrıca dondururken de belirli aralıklarla açıp kapanmadığından emin olmanız gerekir.

Günümüzde neredeyse herkesin Instagram kullandığı düşünülürse hesabı kapatıyor olmanız sizi insanlardan ve gündemden uzaklaştırabilecektir. Bunu göze alarak aşağıda anlatacağımız Instagram hesap silme işlemlerini yapmanız gerekir. Öncelikle ilgili işlemlerin ne anlama geldiğini açıklayarak sunumumuza başlayalım:

  • Instagram Kapatma: Bu türde amaç hesabı tüm fotoğraflarla birlikte tamamen silmek DEĞİLDİR. Amaç bir süreliğine Instagram ortamından uzaklaşmaktır. İstediğiniz zaman hesabınızı geri açabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Instagram Silme: Hesabınızı silebileceğiniz asıl yöntem budur. Ancak bu yöntemde dahi bir süre beklemeniz gerekir ki bu süre bir aydır. Instagram hesabınızı vereceğimiz linkten sildikten sonra bir ay boyunca hesaba girmemeniz gerekir. Eğer bir kez bile girerseniz işlem iptal edilir ve süre sıfırlanır. Eğer silmek isterseniz yeniden aynı işlemleri yapmanız gerekir.
İçerik gizle
3 Instagram Hesap Dondurma ve Instagram Hesap Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Hesap Dondurma (Instagram Kapatma)

Biraz önce de açıkladığımız gibi bu işlem hesabın tamamen silinmesi anlamına gelmez. Amaç bir süreliğine hesabı dondurmaktır. Bunun sebebi gizem yaratmak, birini kıskandırmak, birini habersiz bırakmak ve “ortama tekrar dönme” hissini yaşamak olabilir. Hangi sebeple olursa olsun, bu işlemi yapmak için hesabınıza telefonunuzdan giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linkle tıklamanız gerekir:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram dondurma linki olarak geçen bu linke girdiğinizde karşınıza aşağıdaki sayfa çıkar

Geçici hesap dondurma işlemini yaparken karşılanacağınız sayfa.
Geçici hesap dondurma işlemini yaparken karşılaşacağınız sayfa

Bu sayfa sizin için onay sayfasıdır. Hesabınızı neden kapattığınızı Instagram bilmek ister. Herhangi bir seçeneği seçebilirsiniz ya da özel bir bilgi vermek istemiyorsanız “Başka bir şey” seçeneğini seçebilirsiniz. Sonrasında ise şifrenizi girerek “Hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklamanız gerekir. Şifreyi girip butona tıkladıktan sonra sizi giriş sayfasına gönderir ve hesabınız siz tekrar girene kadar dondurulmuş olur. Dondurma işlemiyle şunlar sağlanır:

  • İnsanlar sizi arayıp bulamaz.
  • Resimlerinizi ve yorumlarınızı göremez.

NOT: Kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar hesabınıza girdiğiniz anda dondurma işlemi son bulacaktır. Ayrıca bir kez giriş yaptıktan sonra tekrar kapatabilmek için bir hafta boyunca beklemeniz gerekir.

Instagram Hesap Silme (Kalıcı Olarak Instagram Kapatma)

Eğer bu işlemi yapacaksanız iyi düşünmeniz gerekir. Esasen Instagram hesabı silme işleminden sonra size bir aylık düşünme süresi verir. Bu süre boyunca hesabınız tamamen silinmez, başka insanların görmesi tamamen engellenir. Bir ay boyunca hesaba girmezseniz hesap tamamen ve geri döndürülemez şekilde kapatılır.

Eğer kararınız kesin ise Instagram silme işlemi için aşağıdaki linkle tıklayın:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Hesabınıza giriş yapıp bu linke tıkladığınızda sizi aşağıdaki sayfaya götürür:

Instagram kalıcı hesap silme işlemini başlattığınızda ulaşacağınız sayfa.
Instagram kalıcı hesap silme işlemini başlattığınızda ulaşacağınız sayfa.

Bu sayfada Instagram sizden bir sebep seçmenizi ister. Sebebi seçtiğinizde de ilgili sebepten nasıl kaçınabileceğinizi anlatan bir metin girer. Eğer hala kararlıysanız şifrenizi tekrar girmenizi ve SİL butonuna basmanızı bekler. Ayrıca sayfada hangi tarihe kadar girmezseniz hesabınızın tamamen silineceğini de söyler. Bu tarihi alarm olarak kurup “Instagram silme işlemi için son tarih” şeklinde bir uyarı girmenizi ve eğer Instagram hesabınızı tamamen silmek istemiyorsanız hesabınıza şifrenizle girip işlemi iptal etmenizi tavsiye ederiz.

NOT: Instagram silme işlemi verilen süreden sonra geri DÖNDÜRÜLEMEZ. Bir aylık süreden sonra hesabınıza girmeye çalışırsanız size “BÖYLE BİR HESAP YOK” uyarısı verir. Hesap kesinlikle kurtarılamaz. Bu sebepten ötürü Instagram hesap silme kararını çok ciddi düşünmenizi tavsiye ederiz.

Instagram Hesap Dondurma ve Instagram Hesap Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Makalemizde verilen linke tıkladıktan sonra gösterilen adımlar yapılarak Instagram hesabı dondurma işlemi kolayca yapılabilir.

Instagram çoklu hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesaplarınızı tek tek silmeniz gerekir. Ancak silmekten kastınız takip ettiklerinizi ya da takipçilerinizi silmek ise çeşitli aracı programlar kullanabilirsiniz.

Instagram hesabı dondurma linki nedir?

Instagram hesabı dondurma linkini makalemizde bulabilirsiniz. Bu linke tıklarken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, dondurmak isterken hesabınızı tamamen silmek istemezsiniz.

Instagram hesap kapatma formu nerede?

Eğer hesabınıza giremiyor ya da çalındığını düşünüyorsanız Instagram yetkililerine ulaşarak hesabınızın tamamen kapatılmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca başka hesapları da aynı şekilde form aracılığıyla kapatabilirsiniz. Bunun için linkler şunlar:
Instagram Taklit Formu: https://help.instagram.com/contact/636276399721841
Instagram Taciz ve Zorbalık Formu:
https://help.instagram.com/contact/334013860059654
Instagram Vefat Formu: https://help.instagram.com/contact/1474899482730688
Instagram Yaşı Tutmayan Kullanıcı Formu: https://help.instagram.com/contact/723586364339719

Instagram hesap verilerini silme nasıl yapılır?

Eğer tamamen verilerinizi silmek istiyorsanız Instagram hesap silme işlemini yapmanız gerekir. Eğer aradığınız kişilerin arama formu üzerinde görünmemesini istiyorsanız boş arama kutusuna tıklayıp çıkan insanların yanındaki X işaretine basmalısınız.

Türkçe Instagram silme linki var mı?

Uzun zamandır instagram hesap silme linki Türkçe olarak sunulmaktadır. Hesabınızın dili Türkçe ise silme sayfası da Türkçe olacaktır.

IG hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

IG hesap dondurma işlemi için yapılması gereken adımları makalemizden okuyarak adım adım yapabilirsiniz.

Silinen Instagram hesabı nasıl açılır?

Eğer instagram silme linki üzerinden silme işlemini yapıp bir ay boyunca hesaba girmemişseniz hesabınızın açılma ihtimali yoktur. Eğer bu süre daha dolmamışsa kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba girerek Instagram hesabını geri açabilirsiniz.

Instagramdan hesap nasıl silinir?

Instagram hesap silme linki üzerinden gittiğiniz sayfada adımları takip ederek hesabınızı rahatlıkla silebilirsiniz.

Silinen Instagram hesabı nasıl geri alınır?

Eğer bir aylık süreyi doldurmamış ya da dondurma işlemi yapmışsanız kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba girerek işlemi geri alabilirsiniz.

Instagramı nasıl dondurabilirim?

Instagram nasıl doldurulur kısmında anlattığımız adımları uygulayarak hesabınızı bir süreliğine dondurabilirsiniz.

Silinen Instagram hesabı nasıl görünür?

Silinen instagram hesabı diğer kullanıcılar tarafından görünmez. Eğer önceden yaptığınız yorumlardaki adınıza tıklayarak profilinize gelen olursa “Bu hesap artık mevcut değil” uyarısı görünür, profil fotoğrafınız görünmez.

Instagram eski hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Eğer hesabınıza erişebiliyorsanız gösterdiğimiz adımları uygulayarak hesabınızı silebilirsiniz. Eğer şifresini hatırlamıyorsanız Instagram yetkilileri ile iletişime geçip sildirmeniz gerekir ki bu oldukça zordur.

Instagram geçici dondurma açma işlemi nasıl yapılır?

Eğer geçici dondurma işlemi yaptıysanız bu işlemi istediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle girmeniz yeterlidir.

Instagram adresi silme işlemi nasıl yapılır?

Eğer Instagram adresi silme işlemini yapmak istiyorsanız yukarıda verdiğimiz “Instagram hesap silme” linkine tıklayarak tarif ettiğimiz adımları tek tek uygulamanız gerekir.

2021’de Instagram hesabı nasıl silinir?

Eskiden hesap silme sayfası İngilizce idi fakat günümüzde Türkçe olarak aynı linkten hizmet vermektedir. Yani 2021 yılında da geçmiş yıllarla aynı şekilde hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram silme nasıl yapılır telefondan?

Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra hesabınıza giriş yapıp bilgisayardaki adımları aynen takip etmeniz yeterlidir.

Instagram şifremi unuttum hesabımı nasıl kapatabilirim?

Hesabınızı hızlı bir şekilde dondurmak veya kapatabilmek için Instagram şifrenizi bilmeniz şart. Eğer bir türlü şifrenizi hatırlayamıyorsanız Instagram hesap silme işlemi için help.instagram.com üzerinden Instagram yetkililerine ulaşıp kimlik doğrulamasıyla hesabınızı almanız ve sonra kapatmanız gerekir ki bu uzun bir süreçtir. Eğer hesabınızı bu şekilde kapatamazsanız eşinizden dostunuzdan rica ederek herkes şikayet etmesini sağlamalısınız.

Instagram hesabı kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Bunun için net bir sayı söylemek mümkün olmasa da az takipçi hesaplar yaklaşık 100 – 150 şikayet sonrasında kapatılabilmektedir. Çok daha fazla şikayet edilmesine rağmen kapatılmayan hesaplar da vardır.

Instagram unutulan şifre nasıl değiştirilir?

Instagram hesabınızı açarken mail adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamanızı ister. Eğer bu iki araca sahipseniz “Şifremi unuttum” butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Mail adresinize ya da telefon numaranıza gelen kod ile eski şifreye ihtiyaç duymadan şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şikayet edilen Instagram hesabı kapanır mı?

Bu oldukça zor bir soru. Instagram algoritması bazen bir bazen on bazen de yüz şikayette hesapları kapatırken bazen de binlerce şikayet olmasına rağmen kapatmamaktadır. Yani deneyerek öğrenmeniz gerekir.

Şikayet edilen Instagram hesabı kaç günde açılır?

Eğer şikayetler sonucu Instagram yöneticileri ve algoritması sizi haklı bulmuş ise genelde üç gün ile bir hafta içerisinde hesabınız açılmakta; paylaşım, hikaye gibi sınırlarınız kaldırılmaktadır.

Girilmeyen Instagram kapanır mı?

Instagram uzun süre girilmeyen hesapları kapatmaz. Bunun için sizin talepte bulunmanız gerekir. Özellikle içerisinde fotoğrafınız, profil resminiz ve zamanında etkileşim yaptığınız bir hesap söz konusu ise kesinlikle kapatılmamaktadır.

Instagram hesabı kaç günde kapanır?

Verdiğimiz link üzerinden Instagram silme işlemi yaptıktan sonra Instagram size bir aylık süre tanır. Bu süre boyunca hesaba giriş yapmazsanız hesabınız tamamen kapanır.

Instagram hesabı silince ne olur?

Tüm Instagram verilerinizle birlikte Instagram alemine hoşça kal dersiniz. Fotoğraflarınız, videolarınız, reels’larınız ve takipçileriniz tamamen sıfırlanır ve hesap görünmez – ulaşılamaz hale gelir.

Instagram hesabı uzun süre donuk kalırsa ne olur?

Eğer geçici hesap dondurma linki üzerinden bu işlemi yapmışsanız herhangi bir şey olmaz. Hesabınıza ne zaman girerseniz o zaman açılır. Ama kalıcı silme linki üzerinden Instagram hesap silme işlemi yapmışsanız bir ayın sonunda hesabınız geri döndürülemez şekilde silinir.

Instagram kaç ay dondurulabilir?

Geçici dondurma işleminde herhangi bir süre sınırı yoktur. İstediğiniz süre kadar dondurup sonrasında şifre ile hesabınıza girip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dondurulan Instagram hesabı silinir mi?

Dondurduğunuz Instagram hesabını silmek için hesabı açıp Instagram hesap silme linki üzerinden işlem yapmanız gerekir. Sadece dondurarak hesabın silinmesini sağlayamazsınız.

Dondurulmuş Instagram hesabı nasıl görünür?

Herhangi bir şekilde diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Eğer eski yorumlarınızdan birisi ulaşırsa “Bu hesap artık mevcut değil” gibi bir uyarı ile karşılaşırlar.

Instagram uygulamasını kaldırınca hesap silinir mi?

Hayır, Instagram telefon uygulamasını kaldırmak hesabın silindiği anlamına gelmez. Hesabınızı silmek için makalede verdiğimiz linkler üzerinden işlem sağlamanız gerekir.

Instagram silinen hesap geri gelir mi?

Eğer size verilen bir aylık süreyi aşmışsanız hesabınız geri getirilemez.

Instagram uygulaması silinirse mesajlar silinir mi?

Instagram hesabınızı tamamen silmemişseniz mesajlarınız silinmez. Mesajlarınız uygulama üzerinde değil, Instagram Cloud sunucuları üzerinde saklanır ki uygulamanın silinmesi orayı etkilemez.

Instagramdan güvenli çıkış nasıl yapılır?

Size ait cep telefonu üzerinden daha önce giriş yapılan cihazları ve hesabın aktif olarak açık olduğu cihazları gördükten ve hepsinin giriş işlemini iptal ettikten sonra “Çıkış” butonunu kullanarak güvenli bir şekilde çıkış yapabilirsiniz.

Instagram tüm cihazlardan çıkış nasıl yapılır?

Instagram uygulamasında AYARLAR kısmına girdikten sonra GİRİŞ GÜVENLİĞİ butonuna tıklayıp GİRİŞ HAREKETLERİ butonuna basarsanız orada aktif olarak hesabın açık olduğu cihazları görebilirsiniz. Yanındaki üç noktaya tıklayarak ilgili cihazdan çıkış sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar Instagram’dan nasıl çıkış yapılır?

Tarayıcınızda Instagram açık iken sağ üstteki profil resminize bir kez sol tıklayıp açılan menüden ÇIKIŞ YAP butonuna tıklamanız yeterlidir.

Bilgisayardan Instagram beni hatırla nasıl silinir?

Eğer şifrenizi kaydetmişseniz, tarayıcınızın ayarlarından şifreler bölümüne girmeli ve kayıtlı şifreler arasından Instagram olanı kaldırmalısınız.

Instagram giriş bilgilerini kaydetme nedir?

Her seferinde şifre girmemeniz için tarayıcılar ve uygulama size kolaylık sağlamak ister. Eğer giriş bilgilerini kaydederseniz daha sonra Instagrama girerken tek tıkla, şifre yazmaya gerek kalmadan hesabınıza girebilirsiniz.

Instagramdan ikinci hesaptan nasıl çıkılır?

Eğer uygulamada birden fazla hesap açıksa profil resminizin üzerine basılı tutarak diğer hesaba geçebilir ve sonrasında o hesaptan çıkış yapabilirsiniz. Böylece tek hesap aktif kalacaktır.

Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Verdiğimiz linkten oldukça hızlı ve basit bir şekilde hesabınızı kalıcı ya da geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram hesap silme linki üzerinden hesabınızı kolayca ve kalıcı biçimde silebilirsiniz.

Instagram nasıl dondurulur?

Instagram hesap dondurma linki üzerinden hesabınızı basit ve geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram nasıl silinir?

Eğer uygulamayı silmek istiyorsanız telefonunuzdan kaldırabilir, hesabı silmek istiyorsanız da verdiğimiz linkler üzerinden gereken işlemleri yapabilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl açılır?

Eğer sıfırdan hesap açacaksanız uygulamadan ya da web tarayıcısından KAYIT OL butonu ile hesap açabilirsiniz. Eğer dondurduğunuz hesabı açacaksanız şifrenizle giriş sağlamanız yeterlidir.

Instagram şifremi unuttum nasıl bulabilirim?

Instagram uygulamasından ya da sitesinden ŞİFREMİ UNUTTUM butonuna tıklayarak kayıtlı cep telefonu veya mail adresinize şifre sıfırlama maili alabilirsiniz. Eğer bunları da hatırlamıyorsanız Instagram yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekir.

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Eğer uygulama açık ise AYARLAR kısmına girdikten sonra GÜVENLİK kısmından eski şifrenizi girerek yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Eğer şifrenizi hiç hatırlamıyorsanız yukarıda tarif ettiğimiz işlemleri yapmanız gerekir.

Birinin Instagram hesabını dondurduğunu nasıl anlarız?

O kişinin kullanıcı adını, gerçek adını ya da numarasını aradığınız o kişinin profili size görünmez. Sizi engellemediğinden emin olmak için tarayıcıda gizli sekmede o kullanıcı adına bakmanız gerekir. Eğer gizli tarayıcıdan baktığınızda da görünmüyorsa o kişi muhtemelen hesabını dondurmuş ya da kapatmıştır.

Başkasının Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Bunun tek yöntemi o kişiyi onlarca ve yüzlerce kişinin şikayet etmesidir. Bu durumda dahi o kişinin hesabı kapanmayabilir.

Instagram hesabım geçici olarak kilitlendi ne zaman açılır?

Eğer politika ihlali yapmamış, ciddi bir şikayet almamış iseniz üç ile yedi gün içerisinde hesabınız açılır.

Instagram sessize alındığımı nasıl anlarım?

Sizi sessize alan kişi hikayelerinizi özellikle bakmadıkça görmez, fotoğraflarınızı beğenmez. Bunu anlamak için özel bir link bulunmaz. Sizin gözlem kabiliyetinizle anlamanız gerekir. Örneğin o kişinin takip ettiği başka bir kişi ile aynı anda hikaye atıp takibe geçebilirsiniz. Arkadaşınızın hikayesini izleyip sizinkini izlemiyorsa, sessize alınmışsınız demektir.

Instagram engelleme nasıl anlaşılır?

Gizli bir sekmeden veya başka birinin hesabından sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin hesabına bakarsanız ve görürseniz, aynı anda siz göremiyorsanız engellenmişisiniz demektir.

Eğer diğer platformlardaki hesaplarınızı silmek istiyorsanız HESAP SİLME kategorimizden ilgili yazıları okuyabilirsiniz.

Yorum yapın