Abonelik ve Servis İptal EtmeNasıl İptal Edilir ?

HGS Nasıl İptal Edilir?

Hgs Nasıl İptal Edilir?

HGS yani tam açılımı ile Hızlı Geçiş Sistemi, tüm paralı yollar ve köprü geçişlerinde kullanılan hızlı ve temassız bir ödeme yöntemidir. HGS nasıl iptal edilir konusuna geçmeden önce önemli birkaç bilgiyi aktarmakta fayda vardır. Bu yöntem ile köprü ve yol gişelerinden geçişlerde araç üzerinde ki HGS belgesi ile mevcut bakiyeden ödeme kendiliğinden gerçekleşir. Özellikle gişe önlerinde meydana gelen kuyrukları ve gecikmeleri önlemesi yönünden son derece başarılı bir uygulama olan HGS sistemi ile şoförler yollarına durmadan devam edebilmektedirler.

 HGS başvuruları ve üyelikleri ise farklı yol ve kurumlar vasıtasıyla yapılabilmektedir. Yine HGS nasıl iptal edilirve kullanım sonunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de açık olarak ortaya konmuştur. Gerek ilk üyelik işlemleri gerekse iptal işlemleri yine farklı mecralara yapılacak başvurularla başlatılıp kolay bir şekilde sonlandırılabilir. Hgs sistemi içinde yer alan sürücüler yine çeşitli yerlerde mevcut hesaplarına para yüklemesi de yapabilmektedirler.

hgs nasıl iptal edilir
hgs iptali nasıl yapılır?

HGS Nasıl Alınır?

HGS kartları PTT şubeleri, banka şubeleri ve kara yolları üzerinde ki yetkili satış noktalarından alınabilir. HGS sistemineşahsi olarak üye olunabileceği gibi, istenildiği durumlarda şirket araçları içinde toplu üyelik başvurusu yapılabilir. Yine eğer seyahat edilecek araç kiralık bir araçsa o araç içinde belirlenmiş noktalardan HGS üyeliği başvurusu yapılabilir. Hgs başvuruları sırasında üyelik başvurusu için bazı evrak ve belgelerin sunulması da gerekmektedir. Bu belgeler üyelik alanın durumuna ve türüne göre farklılıklar taşımaktadır.

Kişisel araç için HGS başvurusunda araca ait ruhsat ve kişinin kimlik belgesinin sunulması mecburidir. Eğer başvuru kiralık araç için yapılıyorsa araç ruhsatı ve kimlik belgesinin yanı sıra bir de kiralama sözleşmesinin verilmesi gerekmektedir. Şirket için yapılacak toplu HGS başvurularında ise yine kimlik belgesi, araç ya da araçların ruhsatları ve kişinin adına düzenlenmiş temsil belgesi gerekmektedir. HGS nasıl iptal edilir ve süreçleri nasıl işler kısmı ise hemen hemen her üye için önemli bilgileri içermektedir.

HGS iptal başvurusu nasıl yapılır?

HGS Kart Yüklemesi Ve Bakiye Sorgulaması

HGS hesabına para yüklemek için kullanılabilecek farklı metotlar ve yollar bulunmaktadır, HGS bakiyenizin sürekli yeterli miktarda olması özellikle şehirlerarası yollarda sorun yaşanmaması için son derece önemlidir. HGS hesabına para yüklemenin ilk yolu PTT şubelerine gidip yükleme yapmaktır. Bu yolla mevcut hesabınıza herhangi bir PTT şubesine giderek para yatırabilirsiniz. Bir başka yol ise otomatik olarak yükleme yapılabilen yükleme cihazlarıdır. Genellikle PTT şubeleri ve otoyol gişe noktalarında bulunan bu cihaz ile 7 gün 24 saat hesaba yükleme yapılabilir. Bir diğer hesaba yatırma işlemi ise bankalardır. Burada dilerseniz banka şubesine gidebilirsiniz eğer HGS hesabınızı bankadan açtıysan otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Bunlar dışında kalan diğer yükleme yolları ise, anlaşmalı marketler, PTT internet sitesi ve SMS yoludur. Alınan HGS üyeliği ise istenildiği durumda iptal edilebilir. HGS nasıl iptal edilir konusu ise birkaç adımdan oluşan bir süreç olarak ilerlemektedir.

Ptt Üzerinden HGS İptal İşlemleri

HGS hesabını iptal ettirmek ve içinde var olan bakiyeyi geri almak mümkündür. İptal işlemlerini iki farklı yoldan yapabilirsiniz. İlk yol PTT aracılığıyla iptal ettirmektir, PTT şubelerine iptal başvurusu yapılır, ardından ise görevli memur yardımı ile iptal süreci başlar ve kısa adımların ardından süreç iptal işlemiyle sonlanır.

hgs iptal

İptal edilen hesabın içinde kalan para ise iptali takip eden bir aylık süre içinde hesap sahibine iade edilir. HGS nasıl iptal edilir sorusunun bir diğer yolu da bankalar aracılığıyla iptal seçeneğidir. Bu yoldan faydalanmak için HGS üyeliğini de aynı banka kanalıyla almış olmak şartıdır. Verilen iptal talebi sonrası iptal işlemi yapılır, kalan bakiye ise ortalama 10 gün içinde geri iade edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu