Hepsiburada Sipariş İptali

Hepsiburada Siparişi İptal Edince Para Geri Gelir Mi?

Hepsiburada siparişi iptal etme ve parayı geri alma konusu birçok kişi tarafından önem taşıyan oldukça hassas bir konu olarak görülmektedir. Gelinen noktada bugün yapılan tüm alışverişlerin de yönleri hızlı bir şekilde değişmektedir. Gelişen ve sürekli yenilenen internet teknolojisi ve bu teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan araçlar artık herkesin hayatında yer alıyor. Bu bağlamda online yani internet üzerinden alışveriş yapma olayı da her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Bu kapsam içinde Türkiye’nin en büyük internet alışveriş platformlarından bir tanesi olan

Hepsiburada online alışveriş sitesi de çok büyük bir kitleye hitap etmektedir. Bu kapsam da Hepsiburada siparişi iptal etme ve parayı geri alma noktasında ise bilinmesi gereken oldukça önemli noktalar vardır. İlk olarak bilinmesi gereken konu ise satın alınan bir ürünün site üzerinden iptal edilmesi için mevcut alışveriş işleminin işleme alındı olarak tanımlanan konumda yer alması gerektiğidir. Bu konum haricinde yapılmak istenen iptaller site üzerinden yapılamamaktadır. Yine eğer ürün teslim alındığı halde iptal ettirilmek istenirse burada da sisteme giriş yapıp siparişlerim kısmı içinde yer alan kolay iade seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

Hepsiburada İade Süresi Kaç Gün

İade ve iptal süreçleri farklı prosedür ve kriterler içinde işlemektedir bu yüzden hem iptal hem de iade için takip edilmesi gereken yollar farklılıklar gösterebilmektedir. Hepsiburada siparişi iptal etme ve parayı geri alma konusu da bu başlıklarla doğrudan ilişkili olan bir konu başlığıdır. Yasalarla çizilmiş satın alım işlemleri için iade süreleri kapsamında ise Hepsiburada sitesi üzerinden satın alınan bir ürünün iade süresi 14 gündür.

Bu alışveriş sitesi bu süre içinde yapılacak bütün iade ve iptal işlemlerini ilgili şartlar dâhilinde yapmaktadır fakat 14 gün sonrasında yapılacak iade başvuruları ise kabul görmemektedir. Hepsiburada siparişi iptal etme ve parayı geri alma hususunda ise iade için gerekli olan koşullar şunlardır;

  • İade edilecek ürünün kendi gerçek kutusu içinde olması gerekmektedir.
  • Ürüne ait faturanın mevcut olması şartı aranmaktadır.
  • Satın alınan nesnenin ambalaj ve kutusunun zarar görmemiş olması lazımdır.
  • Mevcut bütün yan aparatlarının tam ve eksiksiz olması şartı aranmaktadır.
  • Alınan ürünle beraber alına tüm hediye unsurların geri verilmesi gerekmektedir.
  • Hediye ürünlerinde orijinal kutularında olmaları şartı bulunmaktadır.
hepsiburada sipariş iptali
Hepsi burada sipariş iptali ve iadesi

Hepsiburada Para İadesi Ne Kadar Sürer

Gerekli olan şartları sağlanması ve zamanı içinde yapılan iptal işlemleri ardından önemli bir diğer konuda ürünün satın alınması için harcanana paranın iade edilme süresidir. Hepsiburada siparişi iptal etme ve parayı geri alma süreleri ise temel oalrak çalışılan banka ve başka unsurlara göre farklılıklar gösterebilen bir durum olabilmektedir. Hepsiburada üzerinden yapılan alışverişlerin iptal edilmelerinin ardından para iadesi için ilgili şirket kişinin bankasına iade işlemini gerçekleştirir ve bu işleme ait her türlü bilgiyi satın alma işlemini iptal ettiren kişiye mail olarak bildirir.

Bundan sonra ki süreç ise ödemenin yapıldığı banka ile ve ödemenin hangi kart türüyle yapıldığı ile alakalı değişebilir. Para iadesinde önemli olan diğer bir nokta ise satın alma eyleminin kredi kartı ile mi yoksa banka kartı ile mi yapıldığı noktasıdır. Bu kapsam içinde neredeyse bütün bankalar banka kartıyla yapılan alışveriş tutarlarını müşterilerin hesaplarına 7-8 gün içinde aktarmaktadırlar. Fakat eğer ödemeler kredi kartı kullanılarak yapılmışsa bu noktada Hepsiburada siparişi iptal etme ve parayı geri alma yani para iadesi tarihleri bankalara göre oldukça farklı zaman aralıkları içinde olabilmektedir. Hepsi burada müşteri hizmetleri ile siparişleriniz için destek alabilir, işlem yapabilirsiniz.

Yorum yapın