Has Turizm Bilet İptali

Has Turizm bilet iptali için kalkıştan 6 saat önce iptal işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde iptal ettiğiniz biletin ücretini geri alamazsınız. Otobüs firmalarıyla yapılan yolculuklarda, her yolcu kendi T.C. kimlik numarası ile kaydını yaptırır.Bu nedenle yolculuklar sürekli olarak kontrol edilir. Has Turizm bilet iptali durumunda iptal işlemini kalkıştan önce,  6 saatten daha geç yaparsanız, sistem sizin iptalinizi göremez. Bu nedenle paranız iade edilmez. Bu durum, alınan tüm biletler için geçerlidir. Bilet iptal işleminden sonra biletinizin ücretini, hangi yolla ödeme yaptıysanız o yolla geri alabilirsiniz.

Has Turizm Bilet Satışı Nerelerden Yapılır?

Has Turizm’den bilet almak için kullanılabilecek yollar şu şekilde sıralanabilir:

  • Resmi internet sayfası
  • Çağrı merkezleri
  • Has Turizm acenteleri

Has Turizm İnternet Sayfasından Nasıl Bilet Alınır?

Has Turizm internet sitesinden bilet almak için yapılması gereken, www.eticket.hasturizm.net adresi kullanılmalıdır. Bilet alım işlemi sırasında ad- soyad, bulunduğunuz şehir ve cinsiyet gibi bilgilerle öncelikle sisteme kaydolmanız istenir. Kayıt formunda aynı zamanda cep telefonu bölümü de bulunmaktadır. Cep telefonunu girmenizin ardından cep telefonunuza bir parola gönderilir. Bu parolayı ekranda bulunan kod bölümüne girerek telefon numaranızı onaylamanız istenir. Sonrasında sisteme giriş yapabilmek için bir şifre belirlemelisiniz. Bu şekilde Has Turizm internet adresinden bilet alım işlemlerini yapabilirsiniz. Şifre belirledikten sonra sisteme tekrar giriş yaparak bilet alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bilet alım sırasında sefer saati, sefer başlangıç yeri ve bitiş yeri gibi önemli sorulara yanıt vermelisiniz. Onayla tuşuna basarak seferinizi onaylayabilirsiniz.

Has Turizm Çağrı Merkezi İle Nasıl Bilet Alınır?

Has Turizm müşteri hizmetleri ile bilet almak için 0850 755 04 27 numaralı telefonun aranması gerekir. Bu şekilde T.C. kimlik numarası, sefer bilgileri gibi bilgiler verilerek bilet ayırtma işleminiz yapılır. Ancak müşteri hizmetleri sizden herhangi bir kart çekimi veya ücret alımında bulunmaz. Bu nedenle yapacağınız işlem, yalnız bilet ayırtma işlemi olabilir. Bu işlemde yeriniz ve biletiniz müşteri temsilcisi tarafından belirlenir. Ancak seyahat saatinden en geç 1 saat önce biletinizi şubelerden almanız gerekir.

has turizm bilet iptal etme
Has Turizim Bilet iptali

Has Turizm Bileti Nasıl Gönderilir?

Has Turizm bilet gönderimi yapılması zorunludur. Bu seyahat firması, uzaktan alınan biletlerde bile kağıda basılmış bir belge talep eder. Bu nedenle online olarak alınmış biletlerde de bileti gözle görülür bir şekilde kağıtla almanız gerekir. Aynı şekilde Has Turizm bilet iptali için de elinizde basılı bir kağıt olması gerekir. Bunun için firma, 2 çözüm geliştirmiştir:

  • Kurye ile teslimat: Satın alım sırasında sizden bir adres talep edilir. Biletiniz, belirttiğiniz adrese kurye ile gönderilir. Bileti alabilmek için kullandığınız ve biletin alımını yaptığınız kredi kartının yanınızda olması şarttır. Güvenlik nedeniyle kurye, sadece kredi kartı sahibine bilet teslimatı yapar. Biletler, kimlik numarası ile satıldığından kişiler, çocukları haricinde, sadece kendi adlarına bilet alabilirler.
  • Acenteleri ziyaret ederek ya da sefere 1 saat kala bilet alımı gerçekleştirilir. Ancak biletsiz yolcu girişi yasaktır.

Has Turizm Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Has Turizm’den alınan bileti iptal etmek için yapılması gereken, acentelere başvurmak olmalıdır. İptal işlemi, çok önemli bir durum olmadığı sürece yapılamaz. Marka, bileti hiçbir koşulla iptal etmeme hakkına da sahiptir. Bunun yanında Has Turizm bilet iptali sırasında kimlik belgesi, biletin kendisi ve kredi kartının da kişinin yanında olması gerekir. Yıpranmış, yırtılmış biletler için iptal işlemi yapılamaz.

Yorum yapın