Hacklenen Twitter Hesabı İçin Ne Yapmalı ?

Bilişim çağının bize faydalarının yanı sıra, bilgisayar korsanlarına doğurduğu fırsatlar da bulunmakta. İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte, bir çok bilgisayar korsanı da internet üzerinden kimi zaman ego tatmini, kimi zaman banka şifrelerinizi çalarak binlerce lira edinme isteği gibi sebepler ile internet sitelerini, bilgisayarları hacklemektedir.

Twitter Hesabım Hacklendi – Hacklenen Twitter Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte, sık sık Twitter hesabım hacklendi veya Hacklenen Twitter hesabı nasıl geri alınır ?” gibi sorular ile karşılaşır olduk. Herkes çevresinde en az bir hesabını kaybetmiş arkadaşa sahip. Hesabınızı hackleyen kişi kimi zaman eski sevgiliniz, kimi zaman ise sizi kıskanan bir düşmanınız olabilir. Twitter da artan hack olaylarına karşı bizlere yardım etmek amacıyla birkaç yöntem geliştirmiş durumda.

  • Hacklenen Twitter hesabınızı geri almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem şifre sıfırlama yöntemidir.
  • Twitter size şifrenizi sıfırlamanız için tek kullanımlık bir link gönderecektir.
hacklenen twitter nasıl açılır
Hacklenen Twitter Hesabı İçin Ne Yapmalı ?

Bu yöntem işinize yaramadıysa yapmanız gerekenler;

  • Eğer şifre sıfırlamada yaşadığınız sorunlar varsa veya bu yöntem işe yaramıyorsa kullanabileceğiniz bir yol daha bulunuyor;
  • https://help.twitter.com/tr/forms/account-access/regain-access  adresinden ulaşabileceğiniz formda, Twitter destek ekibi sizler için adım adım hesabınızı geri alabileceğiniz bir yöntem hazırlamış.
  • Bu linkteki formu kullanarak hacklenen Twitter hesabınızı geri alabilirsiniz.

Umarız ki daha fazla hack olayı ile karşılaşmadan kaybettiğiniz hesabınızı alabilirsiniz. Eğer hesabınız hacklenmediyse bile, bir gün başınıza geldiğinde ne yapmanız gerektiğinizi biliyorsunuz.

Twitter hesap silme ve Twitter hesap dondurma, Twitter hesap silme linki için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak destek alabilirsiniz.

Twitter silme

twitter hesabı silme

Yorum yapın