Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? Gmail Kalıcı Silme

Gmail hesap silme dünya üzerinde en fazla kullanılan mail servislerinden birisidir. Her ne kadar en fazla kullanılan mail servisi olsa da artık bir Gmail hesabınıza ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz zaman adresini Google üzerinden kaldırabiliyorsunuz. Google bu konuda kullanıcılarını oldukça rahat ettirmektedir. Yazımızda sizlere Gmail hesabınızı nasıl sileceğinize dair bilgi vereceğiz. Bu şekilde eğer hesabınızı kaldırmak istiyorsanız rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

gmail hesap silme gmail hesap kapatma
gmail hesap silme gmail hesap kapatma

Gmail Hesap Silme – Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

İlk olarak eğer Gmail hesabınızı, okul, iş veya başka bir kuruluş üzerinden alarak kullanıyorsanız hesabınızın silinebilmesi için ilk olarak bu kuruluşta yer alan yöneticinizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

gmail hesap silme gmail hesap kapatma 2
gmail hesap silme gmail hesap kapatma 2

  • Gmail hesabınızı silmek için https://myaccount.google.com/ buraya tıklayarak giriş yapınız
  • Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesap tercihleri bölümünden oturum açmalısınız.
Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? Gmail Kalıcı Silme

gmail hesap silme linki
  • Sonrasında burada Ürünleri sil seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra hesabınızda tekrar oturum açma işlemi yapmanız gerekebilir.
  • Sonrasında karşınıza gelen Gmail’in yanındaki Sil seçeneğine tıklamalısınız. Ekranda yer alan talimatları uyguladıktan sonra Gmail’l Kaldır seçeneğine tıklayın.
  • Eğer Gmail hesabınızı Çevrimdışı Gmail olarak kullanıyorsanız, Gmail’i tamamen kaldırma işlemi yapmanız için tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizlemeniz gerekiyor.

Gmail Adresi Silindiğinde Ne Olur?

Gmail adresinizi sildiğiniz zaman ilk olarak bu hesabın sizin tarafından veya başkası tarafından kullanılma ihtimali tamamen ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda sosyal medya Facebook – İnstagram – Twitter gibi yerlerde hesabınız varsa ise bunlara da erişiminiz zorlanacaktır. Gmail hesabınızda yer alan bütün e-postalar silinir. Fakat Google hesabınız silinmez. Yani Google Play Store’dan aldığınız ürünler ve yaptığınız arama geçmişi aynı şekilde kalır.

Google hesabımı silersem, Gmail hesabım da silinir mi?

  • Google hesabınızı silmeniz duruunda, hesabınızla ilişkilendirilen tüm veriler ve kullandığınız hizmetler silinir. Buna Gmail’de dahildir.

Gmail hesabımı sildikten sonra eski kullanıcı adımla yeni bir Gmail hesabı oluşturabilir miyim?

Gmail hesabınızı sildikten sonra eski kullanıcı adınızı tekrar kullanamazsınız. Eski kullanıcı adınızla yeni bir Gmail hesabı açamazsınız.

Gmail hesabınızı silmeden önce dikkat etmeniz gereken bir husus var. Gmail adresinizin diğer hizmetlerde oturum açma veya şifre kurtarma işlevi varsa, hesabınızı silmeden önce söz konusu hizmetlerde bulunan bilgilerinizi güncellediğinizden emin olun. Gmail hesap silme işlemi bu kadar! Konuyla ilgili yukarıda anlatılanların dışında herhangi bir soru veya sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım isteyebilirsiniz. Düzgün Türkçe ile yazılmayan yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Yorum yapın